راهنمای قدم به قدم Silent Hill: Downpour - راهنمایی قدم به قدم بازی - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

راهنمای قدم به قدم Silent Hill: Downpour


پست های پیشنهاد شده

 • موسس سایت

قسمت اول :

Ryall State Correctional Facility

 

 

شما در نقش کاراکتر اصلی بازی با نام Murphy Pendelton زندانی RS 273A در زندان مرکزی ایالت Ryall هستید. سکانس اول بازی چهره ی غمگین و خسته ی Murphy را نشان می دهد که درون یک آسانسور ایستاده و آسانسور به سمت پایین حرکت می کند. یک نگهبان، George Sewell، شما را در هنگام خروج از آسانسور می بیند و همزمان که آسانسور خارج می شوید، به شما میگوید که " همه چیز آماده ست، فقط سریعتر " . از این جا کنترل شخصیت را در اختیار دارید. نگهبان را دنبال کنید. این قسمت نخست از بازی در حقیقت به صورت آموزش یا Tutorial طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه کاراکتر را در اختیار بگیرد و چه کارهایی انجام دهید. به نکاتی که روی صفحه ظاهر می شود توجه کنید، این به شما می آموزد که چگونه حرکت کنید، چگونه دوربین را تکان دهید و یا زوم کنید. همچنین به شما می آموزد که چگونه وارد در ها شوید یا وسایل مورد نیاز خود را از محیط اطراف یافته و بردارید .

 

نگهبان شما رو به سمت حمام عمومی هدایت می کند و به شما می گوید که کسی " در اختیار شماست " و همچنین خاطر نشان می کند که " هدیه ی کوچکی را برایتان روی کنار درب ورودی حمام " . در را باز کنید و داخل شوید. شما صدایی را می شنوید. حال باید تمام شیر های آب موجود در حمام را باز کنید، بخار آب داغ تمام حمام را میگیرد. سلاحی را از روی نیمکت گوشه ی حمام بردارید. سکانس سینمایی کوچکی بار دیگر نشان داده می شود. Patrick Napier وارد حمام می شود. او می پرسد : " این جا چه اتفاقی افتاده و Sewell کجاست ؟ " او ادامه می دهد که : " حتما اشتباهی روی داده، من یک زندانی خاصم و تو نباید اینجا باشی " مورفی فورا می پرسد : " منو می شناسی ؟ " او جواب منفی می دهد و فورا نگهبان ها را صدا می زد، اما هیچکس پاسخگو نیست.

 

مورفی می گوید : " ما قبلا همسایه بودیم . " پاتریک فورا به سمت خروجی فرار می کند اما در قفل است، دوباره برای کمک فریاد می زند. او می گوید : " تو داری حقوقِ منو نقض می کنی. " در همینجا سکانس تمام می شود.

patricknapier.gif

حالا باید او را مورد ضرب و شتم قرار دهید. اگر سلاح شما شکست، در محیط گشتی بزنید و سلاح دیگری پیدا کنید و بار دیگر به او حمله کنید. بالاخره سکانس دیگری نشان می دهد. مورفی چاقویی را در شانه ی پاتریک فرو می کند. او می پرسد : " برای چی این کارو می کنی ؟ " مورفی پاسخ می دهد : " تو دقیقا دلیلشو می دونی . " در لحظه ای بعد، مورفی در سلولش از خواب می پرد. Sewell دستهای مورفی را می بندد به نظر می آید به زندانی جدیدی در حال انتقال است. در سلول شما باز می شود و حالا باید Sewell را دنبال کنید. بعد از عبور از بلوک B سکانس دیگری شروع می شود.

 

مورفی به سمت حیاط زندان حرکت می کند و سپس سوار اتوبوسی می شود که چند زندانی دیگر نیز مسافر آن هستند. در اتوبوس، مورفی به خواب می رود و سکانس دیگری آغاز می شود. مورفی صحنه هایی می بیند از پسرش ، Charlie، که در حیاط مشغول بازی است و سپس همه چیز به طور ناگهانی محو می شود و مورفی دستگیر می شود. در همین لحظه مورفی از خواب بیدار می شود، زندانی در کنارش از وی می پرسد : " تو واقعا این کارو کردی ؟ " افسر زنِ پلیش همراه آنها از او می خواهد که ساکت باشد و سپس راننده که حواسش از مسیر پرت شده، کنترل اتوبوس را از دست می دهد و اتوبوس از مسیر اصلی منحرف شده و به دره می افتد و چند بار غلت می زند.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • موسس سایت

قسمت دوم :

Gas Station

 

پس از آنکه مورفی هوشیاریش را به دست می آورد، درست در کنار اتوبوس تصادف کرده می ایستد. شما می توانید به یک ژورنال برای ثبت نکته های ظریفِ بازی دست یابید. باید راهی را به سمت بزرگراه پیدا کنید، کمی از اتوبوس فاصله بگیرید، نزدیک اتوبوس، یک Walkie-talkie را بردارید. پایین بروید و از طریق یک دره باریک خود را به کناره ی جاده برسانید. از جسدی که در در آن نزدیکی است، یک چراغ قوه را بر می دارید. حال، محیط را جستجو کنید. از روی یک تنه ی بزرگِ باریک بین دو سوی بیشه، به سمت جلو بروید. پس از آنکه عبور کردید، تنه ی پوسیده درخت می شکند و به درون دره سقوط می کند و این باعث می شود تا بازگشت شما غیر ممکن شود.

 

به سمت جلو حرکت کنید و سعی کنید از دیوار سنگی رو به رویتان بالا بروید. سکانس بعدی را تماشا کنید. افسرِ زن، Annie Cuningham، فریاد می زند: " سرجات وایسا و دستات رو، روی سرت بزار، جوری که من ببینمشون، حالا روی زمین بشین. " او درست در آن سوی دره ی عمیق و باریک ایستاده است. مورفی می گوید: " من فقط دنبال کمک می گشتم" اما آنی باور نمی کند. و شروع می کند از لبه ی باریک کناره ی کوه، به سمت مورفی بیاید. برای یک لحظه سر می خورد و دوباره اسلحه ش را به سمت مورفی نشانه می گیرد. مورفی می گوید: " این احمقانه س، من برگرد، قول میدم کنار اتوبوس ملاقاتت کنم. "

 

او بار دیگر سر می خورد و این بار زیر پایش خالی می شود. در این لحظه او با یک دست لبه ی دیوار سنگی را می گیرد و در حالیکه آویزان است از مورفی می خواهد تا او را بالا بکشد. در این لحظه دو راه برای انتخاب خواهید داشت :

 

کمکش کنید Help Her

 

رهایش کنید Leave Her

 

کمک کردن به Annie Cunningham

 

اگر این گزینه را انتخاب می کنید. در ادامه ی سکانس نشان می دهد که، مورفی از آنی می خواهد تا کمی تأمل کند، اما پس از آنکه به او نزدیک می شود و دستش را دراز می کند، آنی تعادش را از دست می دهد و دستش لیز می خورد و سقوط می کند.

 

رها کردن Annie Cunningham

 

با انتخاب این گزینه، سکانسی نشان می دهد که در آن مورفی رو به آنی می گوید: " اگر من تو رو بالا بشکم، حتما نمی زاری برم و من به زندان بر می گردم " او از شما می خواهد که او را بالا بکشید و سپس به مورفی التماس می کشد. پس از آن تعادلش را از دست می دهد و لیز می خورد و شما صدای فریادش را به هنگام سقوط می شنوید.

 

حال برگردید و سعی کنید از دیوار سنگی بالا بروید. سپس به سمت بزرگراه حرکت کنید. حالا باید راهی را برای خروج از آن منطقه بیابید. به سمت پایان بزرگراه حرکت کنید، تا به ایستگاه پمپ بنزین برسید. علامتی روی دیوار قرار دارد که بر روی آن نوشته : " این سگ رو دیده اید؟ " درست رو به روی شما، یک دروازه قرار دارد ولی قفل است. برای باز کردن قفل، یک سلاح، مثل یک لوله، پیدا کنید و به قفل بکوبید. درست در کنار یکی از پمپ های بنزین، یک جعبه ابزار قرار دارد و در کنار آن یک آچار فرانسه است. آچار را برداشته و به سمت فنس های فلزی باز گردید. قفل را بشکنید و داخل شودی. شما همچنین می توانید، یک قطعه آجر را برداشته و آن را به کلاغی که روی فنس ها نشسته پرتاب کنید تا نشانه گیری را تمرین کنید.

gasstationsilenthilldownpou.gif

 

از نردبان به سمت پشت بام بالا بروید. جایی که علامت باز GAS با نور های نئون قرار دارد. در آنجا یک ویلچر را خواهید دید که روی زمین افتاده و چرخهایش با نسیمی که در حال وزیدن است می چرخد. به سمت دیگر پشتبان بروید و از آن پایین بیاید. هندلی که در نزدیکی آنجاست بچرخانید و در گاراژ را باز کنید.

 

به سمت پایین مسیر حرکت کنید و به ساختمان کناری برسید. درِ کنارِ تابلوی " قوانین کار- Working Rules" را باز کنید و داخل شوید. علامتی روی میز داخل نوشته : " Devil's Pit". چند سکه ی بازی قدیمی را از روی میز بردارید. نزدیک علامت بلیط مجانی برای تراموا شوید. اما نمی توانید ماشین را پیدا کنید. وارد در شوید، تراموا را پیدا کنید. کلید را برای فعال سازی تراموا فعال کنید. شما باید بلیطی را برای سوار شدن برا سوار شدن بر Devil's Pit ترموا بدست آورید.

 

یک ساختمان دیگر نیست در آن نزدیکی است، درست رو به روی تابلوی بزرگ ترن هوایی پیتِ شیطانی. یک تراکِ قدیمی مربوط به سال 52 نیز در آن نزدیکی پارک شده است. سکانس سینمایی را تماشا کنید. . ناگهان، یک پستچی در مقابل مورفی ظاهر می شود.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • 2 هفته بعد...
 • موسس سایت

قسمت سوم :

Devil's Pitstop

 

پس از سکانسی که نشان می دهد، مرد پستچی که Howard نام دارد برای شما آرزوی موفقیت می کند و می رود. حالا هدف شما این است که لباسهایتان را عوض کنید. منطقه را جستجو کنید، نزدیک کامیون، از طریق سوراخی که روی فنسهای فلزی ایجاد شده داخل شودی. در سفیدی را با یک قفل روی آن می یابید. سنگی را از آن حوالی برداشته و از آن برای شکستن قفل استفاده کنید. وارد رستوران شوید. روی میزی که داخل آنجاست، یک کتابچه با مقداری اطلاعات در مورد مقیمان اخیرِ Devil's Pit می یابید. یک صندوق پول هم روی میز قرار دارد، می توانید آن را باز کنید و مقداری پول بردارید. شما همچنین متوجه یک JukeBoX موسیقی و مقدای غذا روی میز می شوید. کنار میزی که روی آن غذا است، میز دیگری است که بر روی آن نقشه ی منطقه وجود دارد. نقشه را بردارید. در آن جای آشپزخانه، سالن غذا خوری و دفتر مدیر رستوران مشخص شده است. نقشه همچنین جای اتاقهای دیگر در طبقه ی دوم و تعدادی آلونک را نشان می دهد.

 

وارد درِ کنار Jukebox شوید. در دیگری را باز کنید و دستشویی را پیدا کنید. کنار دستشویی شما می توانید یک جعبه ی کمکهای اولیه را بیابید. زمانیکه زخمی شدید می توانید از جعبه ی کمکهای اولیه در انونتوری خود استفاده کنید و دکمه ی سلامتِ سریع را فشار دهید. به داخل سالن غذاخوری برگردید و وارد آشپزخانه شوید. ماهیتابه را برداشته و می توانید به عنوان ابزاری برای مبارزه استفاده کنید. در همینجا متوجه نشتی گاز می شوید، پس سعی کنید تا والو را بچرخانید و گاز را خاموش کنید. اما آتش شعله ور می شود.

 

محل جعبه ی قرمز رنگ آلارم برای خاموشی آتش را پیدا کنید، شیشه آن را بشکنید و دکمه را برای فعال کردن آبپاشهای تعبیه شده در سقف، فشار دهید. همزمان که آتش خاموش می شود، اتاق شروع به عوض شدن می کند. والوِ کنارِ لوله ی بزرگ را بچرخانید و همین باعث می شود که آب به بیرون فوران کند. از پلکان بلند و درازی که رو به رویتان ایجاد شده بالا بروید. در را باز کنید و داخل راهرو شوید.

 

hellvoidsilenthilldownpour.jpg

 

محیط را که حالا شبیه به جهنم شده، جستجو کنید، تابلوی نقاشی که در اتاق در نزدیکیِ سقف قرار دارد را بچرخانید و حالا در دیگری باز می شود. وارد در شوید. ناگهان شما چیزی شبیه به خلأ قرمز رنگ را می بیند که همه چیز را در خود می بلعد. درون راهرو شروع به دویدن کنید. شما می توانید موانعی را که بر سر راهتان است، واژگون کنید. این امر کمی از سرعت هیولاهایی که شما را تعقیب می کند می کاهد. همچنان بدوید و از انرژی قرمز رنگ دوری کنید. درونِ یک مجرا بپرید، سعی کنید با از برخورد با موانعی که بر سر راهتان است با حرکت به سمت چپ یا راست، جلوگیری کنید.

 

شما به یک اتاق عجیب با یک صندلی راحتی و یک فنوگراف می رسید. آهنگ قدیمی از گرامافون در حال پخش شدن است.

 

" آزادنه متولد شو، همانقدر آزاد که باد می وزد

همانقدر آزاد که سبزی ها می رویند

آزادانه متولد شو تا قلبت را دنبال کنی... "

 

از پلکان نزدیکِ اتاق بالا بروید. چرخ دنده ای که رو به روتان هست را بچرخانید و اتاقی بالا می آید. وارد آن شوید، نقاشی که روی دیوار هست را بچرخانید. از آنجا عبور کنید و وارد اتاق دیگری که در روبه رویتان قرار دارد شوید، نقاشی روی دیوار را بچرخانید تا نرده ها از سر راه برداشته شوند. وارد پشت اتاق خواب شوید و از پلکانی بالا بروید. دوباره خلأ ظاهر می شود و همه چیز را می بلعد، پس فرار کنید. والوی که در آنجا قرار دارد را بچرخانید و دوباره شروع به دویدن کنید. از تعدادی پله بالا بروید اما به نظر می آید که هیچگاه تمام نمی شود و شما به انتهایش نخواهید رسید. دوباره پایین بیایید و وارد دری شوید و شما بار دیگر خود را در سالن غذاخوری رستوران می یابید.

 

قسمت چهارم:

Safe Puzzle Solution

 

پس از رهایی از دنیای جهنمی Other World، مورفی خودش را بار دیگر در آشپزخانه ی غذاخوری رستوران می یابد. از درِ سمت چپ اجاق گاز خارج شوید، حال خود را در موتلی در پشت رستوران می یابید. سپس وارد در دیگری شوید و حالا در اتاق کوچکی هستید. یک صندلی آنجا وجود دارد که به عنوانی ابزاری برای دفاع از خود می توان از آن استفاده کرد و نوعی چکش نیز روی کاناپه ست. یک جعبه ی کمکهای اولیه کنارِ راهرو وجود دارد. به انتهای راهرو رفته و وارد اتاق دیگری شوید. یک اتاق خواب و آشپزخانه آنجا وجود دارد. در آشپزخانه، روی میزِ کوچکی در وسط آن، یک کلید را بر می دارید.

 

از اتاق خارج شده وارد اتاق دیگری شوید و از پلکانی که آنجا وجود دارد بالا بروید. یک جعبه ی کمک های اولیه دیگر را که بر روی یک بشکه قرار دارد بردارید. شما از وسط یک نوع ورزشگاه عبور می کنید. یک سری وزنه آنجا قرار دارد و یک خاموش کننده ی آتش نیز در آنجا وجود دارد که به عنوان اسلحه مورد استفاده قرار می گیرد. شما یک راهی به سمت خروج خواهید یافت، یک نوع پلتفرم. اما زمانیکه که می خواهید سوییچ را فعال کنید، متوجه می شوید که صفحه ی کلید رو به رویتان دچار مشکل الکتریکی شده است و کار نمی کند.

 

به عقب برگشته و از پله ها بالا بروید و وارد اتاقِ موتل شوید، سپس از یک سری پلکان دیگر بالا بروید. دری که رو به رویتان قرار دارد قفل است. از کلید استفاده کنید تا آن را باز کنید. وارد اتاق خواب شوید. در نزدیکیِ تختِ خواب، دراور را باز کنید و یک سیم برق را به دست آورید. به نظر می آید برای ابزاری در آشپزخانه به کار آید.

 

در همین آن صدایی را می شنوید" به یاد داشته باش، اگر حقیقت را بگویی نیازی نیست که به یاد آوری"

 

بار دیگر وارد راهرو شوید. در دیگری را باز کنید. یک سگِ مرده در داخل اتاق خواب است. یک گاو صندوق نیز در کنار یکی از دیوارهای اتاق وجود دارد. گاو صندوق را باز کنید.

 

راهِ حلِ رمز گاو صندوق

 

5 دستگیره ی چرخان روی در گاو صندوق مشاهده می شود با 8 شماره بر روی آن. در حال حاضر شما ترکیب آنها را نمی دانید، پس شروع به جستجو کنید. هنوز هم یک درِ دیگر در انتهای راهرو وجود دارد. وارد آن شود، تخت خوابی را مشاهده می کنید که با خون پوشیده شده است. یک جعبه ی کمکهای اولیه نیز بر روی دروار قرار دارد. متوجه یک دستگاه قهوه ساز درست بر روی دستگاه تصفیه هوا می شوید. کابل برقی را که بر داشته بودید بر روی آن استفاده کنید. همزمان که دستگاه شروع به کار می کند، بخاری نیز از قهوه ساز بلند می شود. این بخاری را روی شیشه ایجاد می کند که ترکیب اعدادِ روی گاو صندوق را نمایان می سازد " 26381". به طرف گاو صندوق بر گردید، و شماره ای که روی پنجره ای دیده اید بر روی 5 دسته ی چرخان اعمال کنید. به یاد داشته باشید که هر دستگیره ی چرخان، شماره ای را از 1 تا 5 روی خودش دارد. در نهایت تمام ترکیب اعداد را بر همان اساسی که روی پنجره دیده اید مرتب کنید. اما وارد کردن رمز بر روی گاو صندوق خود نیز کمی سردرگمی را به همراه دارد.

 

safepuzzledownpour.jpg

دستگیره اول : شماره 2

دستگیره دوم( به یاد داشته باشید چرخاندن آن بر روی دستگیره ی سوم و چهارم تأثیر گذار است) :7

دستگیره سوم: 4

دستگیره چهارم : 7

دستگیره پنجم: 5

 

دستگیره دوم : به سمت راست بچرخانید تا عدد 6 را نشان دهد که این باعث می شود دستگیره سوم "3" و چهارم، روی عدد " 8" بایستد.

 

 

توجه: این راه حال برای بازی در مد نرمال است. اگر بر روی مد هارد بازی می کنید، راه حل نیز مشابه است، اما شما می بینید که دستگیره ی آخر نیز سایر دستگیره ها را تحت تأثیر قرار می دهد، پس همین نکات را نیز رعایت کنید. بر روی درجه سختی، آسان تنها کافی است اعدادی را که روی پنجره ثبت شده بر روی دستگیره ها اعمال کنید.

 

پس از باز کردن گاوصندوق، شما یک کلت کمری را خواهید یافت.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • 1 ماه بعد...
 • موسس سایت

قسمت پنجم :

Jail Break Puzzle Solution

بعد از حل کردنِ معمای گاوصندوق و به دست آوردن اسلحه ی کلت، از پله ها به عقب بازگردید و راهِ خود را به سمت زیر زمین ادامه دهید. در حینِ جستجو، صدایی را از بیسیم خود می شنوید که به تمام واحدها اعلام می کند تا به دنبال اتوبوس مخصوص حمل زندانیان، بگردند اما در همین لحظه ارتباط قطع و وصل می شود و راننده به پیام پاسخ نمی گوید.

به در بسته ای می رسید، با سلاحی که در دست دارید قفل در را بشکنید. یک نوشته بر روی میزِ ناهار خوری به اطلاعات موجود در ژورنالِ شما اضافه می شود، پس حتما آنرا بردارید. قطعه ای سیم را از بالای ظرفی که در آن نزدیکیست بر دارید. این قطعه از سیم می تواند به عنوان جایگزینی برای مدار الکتریکی سوخته به کار برد.

 

دوباره به سمت پلکان بازگردید، ناگهان صدای خش خشی را می شنوید. در همین لحظه سکانسی نمایش داده می شود. یکی از زندانیان زنی را با مشت می زند. مورفی برای اینکه به زن کمک کند به زندانی حمله می کند، اما به محضِ اینکه زن آزاد می شود مورفی متوجه می شود که او یک هیولاست. او زندانیِ دیگر را می کشد و به مورفی حمله می کند. بعد از پایانِ سکانس، هیولای جیغ زننده را بکشید. از جعبه ی کمک های اولیه برای درمانِ خود استفاده کنید. مواظبِ تعداد دیگری از این دست هیولاها در حینِ جستجوی خانه باشید. این هیولاها می توانند با تولید تن بلند و زیری از صدا، برای مدتی شما را گیج کنند، پس مواظب باشید!

 

در زیر زمین، مدار الکتریکی شکسته ای را میابید. اینونتوری خود را باز کنید و از سیم برای درست کردن آن استفاده کنید. مدار شروع به کار می کند و آسانسوری که روی آن ایستاده اید شما را به طبقه ی بالا می برد. در اینجا شما در مرکز نوعی شهر می بینید. وارد اولین خانه ی نزدیک به خودتان شوید، تعدادی لباس روی تخت خواب خواهید یافت. لباسها را بردارید و لباسهای خودتان را عوض کنید. شما همچنین نشانِ پلیس و یک کلید زنگ زده می یابید.

downpourjailbreak.jpg

در نزدیکی کلبه ای که در آن هستید، دستگاه بلیط را می بینید. اما برق قطع شده است. سیم را دنبال کنید تا به پشت خانه برسید، و با به کار اندازی ژنراتور در حیاطِ پشتی می توانید بار دیگر برق را فعال کنید. به سمت ماشینِ بلیط برگردید و معمای فرار از زندان را حل کنید. به یاد داشته باشید، سه سوراخ دار قسمت بالایی قرار دارند. یکی قرمز و دو تای دیگر سبز هستند. شما باید تیله ی قرمز رنگ را به سمت سوراخِ قرمز و دو تیله ی سبز رنگ را به سمت سوراخهای سبز هدایت کنید. همچنان که سطح آب در دستگاه بالا می آید. گلوله های رنگی را به سمت چپ و راست هدایت کنید تا به سوراخِ مخصوص به خود بروند. در درجه های سختیِ بالاتر، دستگاهِ بازی زودتر توسط آب پر می شود. وقتی معما را حل کردید، بلیط ترن هوایی را بدست می آورید.

 

مکان را روی نقشه تعیین کنید و به سمت دروازه ای که قفل است، حرکت کنید، از کلید قدیمی برای باز کردن آن استفاده کنید. شما این بار توسط گروهی از هیولاهای جیغ زن رو به رو خواهید شد.

 

 

قسمت ششم :

Devil's Pit Aerial Tram

 

بعد از بدست آوردن بلیطِ ترن هوایی و باز کردن دروازه، شما توسط چند هیولا تحتِ نام " Screamers" مورد حمله قرار خواهید گرفت. به دلیل تعداد زیادِ آنها، توصیه می شود که به جای مبارزه با آنها فرار کنید. ترن هوایی در ساختمانی درست مقابلِ شما قرار دارد، ساختمانی که روی تابلوی آبی رنگ بر روی آن نوشته شده " The Souvenir Shop "*. از پلکان بالا بروید و در دو دهنه ی مقابلتان را باز کنید. در را پشت سر ببندید سپس به سمت ماشینِ نزدیک درِ چرخان بروید و اینونتوری خود را باز کنید و آیتم زیر را استفاده کنید:

 

Free Ticket " بلیطِ مجانی "

بلیط برای سوار شدن به صورت مجانی بر ترنِ Devil's Pit.

بلیط را وارد کنید و واردِ درِ چرخان شوید. ترن هوایی را وارد کنید و حالا شوا سوار بر ترن خواهید شد. این امر باعثِ باز شدن اچیومنت با نام " Out of the fryin Pan " خواهد شد.

downpourskytram.jpg

 

وقتی به آن سویِ دره رسیدید از ترن خارج شودی. هدفِ شما حالا راهی برای ورود به شهر است. ترن خواهد رفت و این بدین معناست که شما نمی توانید به منطقه ای که پیش از آن در آن بودید برگردید. در دودهنه را باز کنید و از پله ها پایین بروید. وارد اتاقِ هدایت دهی ترن شوید. تلویزیون با برفک در اتاق روشن است، شما سعی می کنید که آن را خاموش کنید ولی ظاهرا فایده ای ندارد. پس آن را رها کنید و وارد اتاقِ دیگری شوید و یک جعبه ی کمک های اولیه را روی طبقاتِ آنجا خواهید یافت. در اتاقِ کناری، روی یک سری جعبه ی چوبی، شما یک چراغ قوه را خواهید یافت. یک رادیو نیز در آن حوالی وجود دارد که روی موجِ WLMN FM کار می کند.

 

 

متوجه در چوبی دیگری می شوید. می توانید در را با تبر یا یک وسیله ی فلزی دیگر بشکند و داخل شوید. یک اهرم را روی زمین خواهید یافت که می توانید برای این هدف از آن استفاده کنید. پس از آنکه در را شکستید وارد حیاط شوید و آنجا متوجه خواهید شد در دیگری به همین صورت وجود دارد که آن را نیز می توانید بشکنید. وارد اتاقِ مدوری می شوید و حالا از روی جاکلیدی روی دیوار، کلیدی را بر دارید. در اینونتوری شما این کلید با نام "key from tourist center" ثبت خواهد شد.

 

برگردید به همان جایی که ترن وجود داشت، و از کلید برای در خروجی استفاده کنید. چراغ قوه ی دیگری را بر روی میز خواهید یافت. بر روی تراس بروید و تعدادی نقشه بر روی دیوار خواهید یافت همه ی آنها را بردارید. نقشه ها مربوط به همین منطقه می باشند. حال، سکانسی را تماشا کنید. مورفی پایین را نگاه می کند و سپس متوجه حضور کسی می شود. او به مورفی در مورد این مکان که زمانی با بازدیدکنندگان و توریستان بسیاری مملو بوده، می گوید. او خودش را "JP" معرفی می کند و به شما می گوید که این مکان Devil's Pit نامیده می شود و 490 متر با سطح زمین فاصله دارد. مورفی حرفش را قطع می کند و به او می گوید که چیزی یا کسی قصد کشتن او را دارد و از او می پرسد که آیا جیزِ عجیبی این اطراف دیده یا نه. سپس می پرسد که کوتاهترین راه برای خروج از این جا کجاست. او می گوید، راهی برای خروج به دردِ مورفی نمی خورد. همانطور که مورفی قصد دارد او را ترک کند، او میگوید جلوتر می تواند سوار بر ترنی شود که او را به منطقه ی تپه می رساند.

 

مورفی می پرسد که آیا او می تواند راه را نشان دهد، اما او می گوید که جایِ دیگری کار دارد. مورفی از توصیه ای که به او می کند تشکر می کند.

 

 

قسمت هفتم

Water Chute Machine Puzzle Solution

 

بعد از گفتگو با Jp. وظیفه ی شما این است که مسیر را به سمت پایین ترن دنبال کنید. مکان را از طریق دربِ خروج دوم ترک کنید و از آسانسور برای پایین رفتن استفاده کنید. در راهرو پایین بروید و به منطقه ی رو باز خواهید رسید. چندین هیولای Screamer در حوالیست. آنها را بکشید ( یا می توانید سعی کنید که فرار کنید. ) می توانید از طریقِ دوربین های آنجا با صرف مقداری پول استفاده کنید. در اعماق چندین پلکان، و درست آن طرفِ آبشار ، پل چوبی سست در هم می شکند و فرو می ریزد اما شما می توانید خود را بالا بکشید. حالا دیگر نمی توانید به مکان قبلی بازگردید. شما ممکن است مقداری از آیتمهای مورد استفاده ی خود را اینگونه از دست داده باشید.

 

هرمی را بچرخانید و داخلِ غار شوید. تبر را بردارید و از آن برای شکستن تخته چوبهای متصل به چهار چوبِ در استفاده کنید. وارد غارِ باریک شوید و به در چوبی برسید. آن را باز کنید و داخل شوید. صندوق چه ای را زیر چهار چوب در بگذارید. نزدیک علامتی که روی آن نوشته " Elavator Machinery" فنسی قرار دارد اما باز نمی شود. شما می فهمید که در زیر زمین، رودخانه ای ست که از انرژی آن برای راه اندازی دستگاه استفاده می شود.

 

از جایی که علامتِ Water Chute قرار دارد بالا بروید و از پل عبور کنید. شما به پازل ماشین مجرای سرازیری آب خواهید رسید.

 

راه حل پازل والوها

 

چرخ سمت چپ را سه بار بچرخانید تا آب وارد سیستم بالایی شود. حالا والوِ دوم را چهار بار بچرخانید تا آن را به سمت پایین هدایت کنید و آب با فشار جریان یابد. آخرین والو را دو بار بچرخانید تا این فرآیند کامل شود و آب به سمت دنده های آبی سرازیر شود.

 

نکته : اگر صندوقچه را در جای درست نگذارید، دری که باید از آن بگذرید بسته خواهید شد. بنابراین تمام کارهایی که انجام داده اید را به عقب بر گردانید، حالا در باز می شود، باید صندوقچه را زیر در بگذارید تا از بسته شدن آن جلوگیری شود.

downpourmine2.jpg

 

وارد درب شوید و سپس وارد راهرو باریک شوید. در کنار مقداری آب، یک جبعه کمکهای اولیه و تعدادی گلوله ی اسلحه پیدا خواهید کرد. هیولایی در آن حوالی است که از آب خارج شده و به شما حمله می کند. بکشیدش و برگردید و از آسانسور استفاده کنید. از آن برای پایین رفتن بهره مند شوید. سکانسی نشان داده خواهد شد که چندین screamer روی آسانسور می پرند و باعث سقوط آن به پایین می شوند. شما واردِ معدن می شوید و در نزدیکی تعدادی ریل فرود می آیید.

 

قسمت هشتم :

JP Sater

اطراف منطقه ای نزدیک به آسانسوری که حالا در هم شکسته را جستجو کنید. آماده ی مبارزه با چند تا screamer باشین. واگن کوچک روی ریل که مسیر شما را مسدود کرده تکان دهید. از کنار چنیدن جعبه ی چوبی عبور کنید. پوستری که روی دیوار هست را بردارید این باعث می شود تا متن کوتاهی در مورد تصادفی که در Devil's pit اتفاق افتاده و باعث مرگ 8 کودک شده، در ژورنال شما ثبت شود. شما متوجه می شوید که اوپراتورِ ترن که مسئول مرگ آن کودکان بوده JP Sater نام دارد، یعنی همان مردی که بیرون از معدن ملاقات کردید، او قطار را در حالت مستی هدایت می کرده و برای همین باعث تصادف شده است.

 

از پله ها بالا بروید و حالا خود را نزدیک علامتی که روی آن نوشته " Train tour of the mines " خواهید یافت. از راه دیگر پایین بروید و دری را باز کنید. تعدادی مجسمه که به نظر می رسد مانکن هستند پشت دروازه دیده می شوند. همچنین یه جعبه ی کمکهای اولیه را در اتاق خواهید یافت. در دیگری را باز کنید و داخل شوید. هیولای جدید از سقف می پرد و به شما حمله می کند و دوباره به بالا می پرد. سعی کنید هر زمان که به زمین رسید پیش از آنکه به شما حمله کند، محکم به آن ضربه بزنید. جنگ سختی بین شما در می گرد پس کمکهای اولیه خود را آماده کنید. می توانید وضعیت سلامت خود را نیز چک کنید. سعی نکنید فرار کنید چون هیولا شما را تعقیب می کند.

 

پس از آنکه هیولا را شکست دادید، از سطح شیب داری پایین بروید و سدهای چوبی بر سر راهتان را بشکند. از نردبان بالا بروید و خود را در فضای باز مشاهده می کنید. از روی پل عبور کنید و از کنار تابلوی Devil's Pit عبور کنید. وارد آسانسور شوید و بالا بروید. زمانیکه از آسانسور خارج شدید سکانسی را مشاهده خواهید کرد. مورفی بار دیگرر JP را ملاقات می کند. او بر روی لبه ایستاده و گویی قصد خودکشی دارد. مورفی به او می گوید که این کار او خطرناک است. او اشاره می کند که روزنامه ها دروغ می گویند. چیزی که در حقیقت اتفاق افتاده بود، یک تصادف بوده. او اصرار دارد که او قصد نداشت به کسی آسیب برساند و کسی را بکشد و او یک قاتل نیست.

doinpourjpsater.jpg

 

مورفی به او می گوید که او فقط غفلت کرده است. او می گوید که این فقط یک تصادف بوده. مورفی به او میگوید که چند تا شاهد هم در آن حوالی حضور داشته اند. او از مورفی می پرسد که آیا کسی اسرار کوچک کثیف تو را می داند؟ مورفی پاسخ می دهد که او هرگز به کسی آسیب نرسانده و مطمئن است که هیچگاه به کودکان هم آسیبی نرسانده است. اما JP پاسخ می دهد که بیرون از اینجا کسی ذره ای به این مسائل اهمیت نمی دهد و ما تنها کسانی هستیم که می توانیم تصمیم بگیریم با کارهایی که انجام داده ایم لیاقت زندگی کردن را داریم یا نه .

 

از اینجا به بعد شما دو انتخاب دارید :

 

Console him : او را دلداری دهید

 

Taunt Him : او را مسخره کنید

 

Console Sater

اگر JP را دلداری دهید، مورفی او را صدا می زند و از او می پرسد که منظورش چیست و از او می خواهد که یک ثانیه صبر کند. او می گوید که بعدا با او ملاقات خواهد کرد و خودش را به پایین پرتاب می کند.

 

Taunt Sater

اگر گزینه ی دوم را انتخاب کنید، شما شیطان می شوید و JP را به مضحکه می گیرید، مورفی احساس گناه او را بیشتر می کند و او سریعتر خود را به پایین پرتاب می کند.

 

نکته : مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب می کنید، هیچ راهی برای نجاتِ Sater وجود ندارد .

 

 

قسمت نهم :

Devil's Train Puzzle Solution

 

بعد از این Jp خودش را از دره به پایین پرتاب می کند، وارد سنگر مانند چوبی که دارای یک والو هست می شوید. والو را بچرخانید تا دروازه ی چوبی باز شود و سپس داخل شوید. منطقه بسیار تاریک است بنابراین می توانید از یک چراغ قوه ( اگر هنوز در اختیار دارید) استفاده کنید. وارد تونل ها شوید و از کنار علامتی که روی آن نوشته شده " Entry to Cave Tears" عبور کنید. قطعا در آن اطراف نقشه ای وجود دارد که تصویر درستی از منطقه را در اختیار شما قرار می دهد.

 

یک پلکان را خواهید یافت. صدایی از اسپیکرهای بزرگ اطراف به گوشتان می رسید که پیام خوش آمد گویی به غار را تکرار می کند و به شما اطلاعاتی در مورد غار می دهد : " در اطرافتان قندیل های از جنس عناصر مختلف به خصوص کلسیم را می بینید که در طی چندین سال در این غار به صورت طبیعی تشکیل شده است. که در طی چندین سال پس از حفاری های مختلفی که در این منطقه صورت می گرفته، تعدادی اسکلت انسان یافت شده که به نظر می آید بومیان این منطقه در گذشته های دور از این مکان به عنوان یک مکان مقدس برای دفن کردن اجساد مرده هاشان استفاده می کردند یا شاید هم جایی برای شکنجه و قربانی کردن آدمها برای یک سری مراسم خاص و ویژه. "

 

صدا را نادیده بگیرد و از یک سری پله ی چوبی دیگر بالا بروید. در اینجا با یک هیولا برخورد می کنید. پس مواظب باشید. هر چه سریعتر او را بکشید. چندین جعبه ی شیشه ای را در آن حوالی بشکنید تا کمکهای اولیه به دست آورید. یک چکش را در نزدیک رادیو که روی جعبه ای قرار گرفته می یابید. در چوبی که در ادامه ی مسیرتان هست را خرد کنید و وارد راهروی دیگری شوید. چاشنی را در اتاق کوچکی فعال کنید.

 

مسیرتان را به سمت برگشت ادامه بدهید و از پله ها پایین بروید. وارد آسانسور شوید و آخرین دکمه ی آن را فشار داده و به اعماق غار وارد شوید. آسانسور پایین می رود. اینبار توسط یک هیولای جیغ زن غافل گیر می شوید پس زمانیکه از آسانسور خارج می شوید مواظب باشید. آن را نابود کنید و یادداشت کوچکی که در کنار جسد افتاده پیدا کنید. روی آن نوشته شده " کوهستان اعلی حضرت " وارد دری شوید. حالا ترین را می یابید که پیش از این sater در مورد آن به شما گفته بود. پانل کنترل آن را بررسی کنید. با یک پازل رو به رو خواهید شد.

downpourdevilstrainpuzzle.jpg

 

روی پانل مستطیلی شکل با 5 دکمه رو به رو می شوید : A(آبی)، B(سبز)، C(نارنجی)، D(خاکستری)، E( قرمز)

 

همچنین یک نور سبز رنگ وجو دارد که همزمان با فعال شدن ترین روشن می شود. دکمه ی Terminal on و Reset را هم بر روی پانل مشاهده می کنید.

 

راه حل پازل :

 

کد برای را حل این پازل بسته به درجه سختی که شما در ابتدای بازی تعیین می کنید متفاوت است.

روی جسدی که در اتاق قبلی توسط سیم برق کشته شده بود یادداشتی را می یابید که کد با یادداشت متناسب است. روی یادداشت شعری نوشته شده که در بیت اول در مورد آسمان صحبت می کند ( آبی )، بیت دوم از زمرد نام می برد ( سبز) بیت سوم به سایه ها اشاره می کند( خاکستری) و آخرین بیت در مورد برنز حرف می زند ( نارنجی)

 

پس دکمه ها را به این ترتیب وارد کنید : ABDC

 

توجه : روی درجه سختی آسان دکمه ها به ترتیب EAC و روی درجه سختی دشوار DEBA

 

ترن فعال می شود.

 

 

قسمت دهم :

Mine Train Ride

 

همزمان با راه اندازی ترن معدن Devil's pit، شما صدای اتوماتیک خوشامد گویی که از اسپیکرهای کار گذاشته شده در اطراف پخش می شود را می شنوید. صدای زن به شما می گوید " که در ایستگاه Hillside و Supersition ترن متوقف می شود و از شما می خواهد که دستها و بازوهایتان را از ترن خارج نکنید و همانطور نشسته باقی بمانید تا وقتیکه ترن کاملا متوقف شود. اگر نکات ایمنی را مدنظر نگیرد یا به شدت مجروح می شوید و یا خواهید مرد."

 

صدای زن برای شما آرزوی سفر خوشی را با ترن می کند و توضیح می دهد : " پیش از آنکه سایلنت هیل به این شهر افسانه ای و تفریحی که امروز می شناسیم و عاشقش هستیم تبدیل شود، مرکزی برای تجارت و بازرگانی بوده و دارای معادن غنی از زغال سنگ و آهن می باشد. " او ادامه می دهد : " شما در حقیقت سوار بر ترنی شده اید که در اصل متعلق به معدن زغال سنگ و آهن شرکت گلیسپی می باشد. که در حقیقت اولین کمپانی بود که در سال 1860 استخراج از معادن سایلنت هیل را آغاز کرد. "

 

صدای اتوماتیک با نویز بسیار ادامه می دهد و این نشان میدهد که اشکالی در سیستم کامپیوتری که صدا را پخش می کند ایجاد شده است. صدا ادامه می دهد : " این راه آهن قدیمی در حقیقت برای حمل و نقل کارگرانی استفاده می شده که در معدن نزدیکبه 1200 متر پایینتر از سطح زمین فعالیت داشته اند و همین باعث شده تا اینجا عمیقترین معدنی باشه که تا به امروز وجود داشته است.

minetrainridedownpour.jpg

 

در اینجا نور اطرافتان شروع به چشمک زدن می کند و سپس تاریکی مطلق بر فضا حاکم می شود. ترن کمی پایین می رود و سپس از روی یک سری صخره عبور کرده و به جایی می رسد که یک سری غارهای قرمز را مشاهده می کنید. یک هیولا، فورا روی ترن می پرد و از پشت یقه ی شما را می گیرد. فورا کلیدی که بر روی صفحه نمایش داده میشود را بزنید اگر کند باشید هیولا شما را می کشید و از آخرین چک پوینت بازی که آغاز حرکت ترن هست بازی شروع می شود.

 

 

وقتی که هیولا را به سمت پایین پرت کردید، حرکت ترن ادامه پیدا می کند. کمی فلش بیشتر در اطرافتان میبینید و هیولاها سعی می کنند که به شما حمله کنند ولی حرکت ترن سریعتر می شودو آنها به شما نمی رسند. بالاخره مقابل صورت بزرگی می رسید که از شما می پرسد آیا از سفرتان لذت بردید یا نه. ترن قبل از آنکه تصادف کند عقب گرد می کند.

 

هوشیاری خود را در اتاق دیگری به دست می آورید. افسر زنی که در کنار اتوبوس دیده بودید اسم شما را صدا می زند و کلتش را به سمت مورفی نشانه می رود. مورفی از اینکه اون نجات یافته تعجب می کند. او به مورفی دستور می دهد که روی زمین زانو بزند. مورفی به او می گوید که نیازی به این کارها نیست و اگر با هم همکاری کنند هر دوشان می توانند از اینجا فرار کنند ولی او گوش نمی دهد.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • 1 ماه بعد...
 • موسس سایت

قسمت یازدهم :

Green Locker Codes

 

بعد از سفر شما در ترن معدن Devil's pit افسر زن که Anne Cunnigham نام دارد مورفی را بازرسی می کند و نشانه ی پلیسی را در لباس مورفی می یابد. زمانیکه نشان را می بیند به نظر ناراحت می شود و از مورفی می پرسد که این نشان را از کجا یافته است. او فکر می کند که مورفی پلیسی را به قتل رسانده است. مورفی حقیقت را به او می گوید و اظهار می دارد که نشانه را در لباسهایی که در هتل یافته پیدا کرده است. او به نظر متقاعد نمی شود. او به مورفی می گوید که روی زمین زانو بزند و مورفی را بی احساس و قاتلی خطاب می کند که شایستگی زندگی را ندارد. او اسلحه را به سمت سر مورفی نشانه می رود و همینکه می خواهد به او شلیک کند ولی نمی تواند پس از مورفی می خواهد که آنجا را ترک کند.

 

مکان را ترک کنید و از پلکان بالا بروید. وارد یک سری راه پله ی دیگر شوید. دکمه ای که بر روی پانل قرار دارد را پیدا کنید و آن را فشار دهید تا درب رو به روتان باز شود. وارد دری که باز شد، شوید و اینجا خودتان را در مکانی سر باز خواهید یافت. رادیو آهنگی را به شما " مورفی پندلتون" تقدیم می کند. برای کسایی که کنجکاو هستند اسم آهنگ "Off the Road" از Anna Ternheim می باشد

 

نقشه را از روی میز کوچک برداشته و خارج شوید. حالا اچیومنتی را با نام "Going off the Rails " دریافت خواهید کرد که برای فرار از Devil's pit به شما تعلق می گیرد. هدف جدید شما این است که راهی برای فرار از سایلنت هیل پیدا کنید. شما مرحله ی جدید را بر روی محله ی Hillside آغاز می کنید.

 

از یک سری پله های بزرگ پایین بروید. یک کامیون آبی در پارکینگ، وجود دارد. متوجه دری می شود که توسط تخته های چوب بسته شده است. تخته ها را بشکنید و وارد ساختمان شوید. یک نوع گاوصندوق سبز رنگ را خواهید یافت.

 

در این گاوصندوق یک سری آیتمهایی وجود دارد که می توانید در طول بازی به عنوان سلاح ازشان استفاده کنید.

downpourgreenlockercode.jpg

 

راه حل گاوصندوق سبز رنگ

 

 

از کدهای زیر برای باز کردن درب گاوصندوق استفاده کنید :

 

برای بدست آوردن تبر دو لبه یا ناخن گیر(!) : 171678

 

چوب گولف و رایفل : 911977

 

چوب بیسبال و پیستول : 353479

 

یک خروجی کوچک در کنار دیوار وجود دارد که از طریق آن می توانید به خیابان بازگردی.

خیابان را بگردید. در کنار درب یکی از منازل یک چراغ قوه خواهید یافت. در آن اطراف گشتی بزنید و وارد مکان بین دیوار و حصارها شوید و یک جعبه ی کمکهای اولیه در حیاط خلوت خانه می یابید. مکان را بگردید و در همین لحظه مورد یک هیولای جیغ زن قرار می گیرید. حرکت کنید تا به دو راهی Campbell St و Straub St برسید. از نقشه برای بررسی موقعیت خود استفاده کنید تا گم نشوید.

 

یک خانه با درب سنگربندی شده را بیابید. می توانید گشتی در حیاط آن بزنید و سپس از طریق پنجره ی کوچکی در حیاط وارد زیرزمین شوید. یک کارتون شیر آنجا وجود دارد که روی آن نام و چهره ی فرد گمشده ای به نام "Lindsay Jacobs" نوشته شده است. یک گاوصندوق سبز دیگر نیز اینجا وجود دارد.

 

داخل خانه را با دقت بگردید تا به یک دروازه برسید. که از پشت آن صدای گریه زنی را می شنوید. وارد شوید و اینجا خودتان را درون یک آشپزخانه می یابید. یک تلویزیون اینجا وجود دارد. آن را روشن کنید و حالا می بینید که برق رفت. دروازه باز می شود. وارد دری که تازه باز شده، شوید. دختری که گریه می کرده حقیقتا یک انسان نیست. در حقیقت شما با یک عروسک سایه ای برخورد می کنید و یک کلت کمری روی مبل خواهید یافت. بهتر است که به جای مبارزه با سایه با منبع اصلی یعنی عروسک مبارزه کنید. وقتی آن را کشتید، سایه هم می میرد. اما در حین کشتن ممکن است سایه جلوی شما را بگیرد و اگر شما استراتژی برای کشتن سایه در پیش بگیرد باعث مرگ عروسک هم خواهد شد.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • موسس سایت

قسمت دوازدهم :

در خیابان Campbell در غرب Lansdale Ave. پلکانی را بیابید که به سمت ورودی زیرزمینی Hillside ختم می شود. یک تابلوی نقاشی اینجا وجود دارد به نام " Sunrise= طلوع" که مربوط به مأموریت فرعی تحت عنوان "The Art Collector" مورد استفاده قرار می گیرد. پس آن را بردارید. تعدادی مواد اضافی و سلاح هم در انتهای تونل وجود دارد. تونلهای زیرزمین همچنین به شما این اجازه را می دهد که به دیگر قسمتهای شهر و با سرعت بیشتری و بدون برخورد با هیولا حرکت کنید. هر چند بار اول بازی خروجی های تونل اکثرا قفل هستند ولی بعد از آنکه سایت کویست یا مأموریت فرعی خاصی را انجام دهید، درها باز می شوند. گم شدن در تونلهای زیر زمینی نیز به سادگی صورت میگیرد پس سعی کنید مسیر خروجی و ورودی خود را به یاد بسپارید.

 

بعد از بررسی همه ی قسمتهای زیر تونل، خارج شوید و کمی در خیابانها گشت بزنید. دنبال یک سری ماشین پلیس بگیردید و زمانیکه ظاهر شد نزدیک آن شوید. در این حالت تعدادی هیولای جیغ زن شما را سوپرایز می کنند و از پاترول های خارج می شوند. در این حالت سایت کویس "All points Bulletin" برای شما باز می شوید و تعدادی هدف دیگر در ژورنال شما ثبت خواهد شد، مثل :

 

 

ماشین های گشت پلیس را متوقف کنید

 

" ماشینهای گشت پلیس همه جا هستند ؟ ولی به نظر پلیسهای نرمال نمیان، یه چیزی درست نیست، این چه شهریه ؟ "

 

و همچنین

 

محل اعزام گشت پلیس را پیدا کنید

 

اگر این شهر متروکه س، پس کی داره ماشینهای پلیس رو اعزام می کنه ؟

 

وارد ایستگاه پلیس هیل ساید در خیابان Campbel بین خیبان Mc Cammon و Straub شوید. ورودی اصلی با تخته های چوبی پوشیده شده و مانع از ورود شما می شود. پس دور بزنید و از طریق شکافی که روی دیوار بغلی ساختمان ایجاد شده، وارد شوید. در سمت چپ، روی زمین، گزارش پلیسی در مورد دزدی ماشین را پیدا کنید، این گزارش در ژورنال شما زیر موارد " مرموز" ثبت خواهد شد.

 

آن طرف دیوار، از طریق تخته چوبی که بین دو ساختمان خرابه وجود دارد بگذرید و وارد اتاق اعزام شوید. یک چراغ قوه را اینجا می یابید و همچنین یک جعبه ی کمکهای اولیه در اتاق وجود دارد. به سمت میز اصلی بروید و اعزام کننده ی رادیویی را بررسی کنید ( نکته : اگر پیش از این بیرون از خیابان ماشین های پلیس را مشاهده نکرده اید و دو هدفی که در بالا ذکر شد در ژورنالتان ثبت نشده، نمی توانید از رادیو استفاده کنید! )

 

این یک پازل است. باید هر چهار عددی که روی ماشینهای پلیس بیرون خیابان مشاهده کرده اید را به یاد بسپارید و اینجا استفاده کنید. روی رادیو، چهار حرف وجود دارد( A,B,C,D) که قبلا روی ماشینها پلیس ظاهر شده، همچنین 9 رقم هم روی دستگاه مشاهده می شود.

allpointsbulletindownpour.jpg

راه حل ماشینهای گشت زنی پلیس

 

تخته سیاهی که روی دیوار وجود دارد را نگاه کنید. روی آن برای چهار واحد پلیس، علامتهایی کشیده شده است. اما قسمتی از علاماتی که روی تخته کشیده شده، پاک شده است. شما می توانید اعداد روی تخته را یا حدس بزنید و از روش آزمون و خطا استفاده کنید یا اینکه متوجه شوید که اعدادی که در یک واخد قرار دارند مربوط به کدام شماره اند ( از D تا A، بعد از آن 3 تا 6، بعد از 7 تا 4، بعد از 5 تا 8) یا می توانید دوباره به بیرون بروید و شماره هایی که روی ماشینهای ظاهر شده ی پلیس در خیابان، بررسی کنید و به یاد بسپرید که معمولا این کار دشوار و خطرناکی برای حل این پازل به حساب می آید چون بیرون خیابان پر از هیولاهای جیغ زن است.

 

نکته : هر چه قدر که بازی روی درجه سختی بالاتری انجام شود، قسمتهای بیشتری از اعداد روی تخته سیاه پاک شده و قابل تشخصیص نمی باشد.

 

کد ماشین های پلیس در همه ی حالات سختی :

D375

 

C466

B557

A648

 

بعد از وارد کردن کدها، اچیومنتی برای شما باز می شود با نام " Calling All Cars"

 

قبل از اینکه ایستگاه پلیس را ترک کنید. دری که در قسمت دیگر اتاق قرار دارد و با تخته های چوب مسدود شده را بشکنید و داخل آن شوید و یک شی مرموز دیگر را می یابید. اینجا همچنین یک رادیو وجود دارد. آن را روشن کنید. صدای زنی را می شنوید که در خواست کمک می کند. او می گوید که در ایستگاهی در برج ساعت بزرگ است. در اینجا نقاشی دیگری را نیز می یابید با نام " Despair= ناامیدی" که برای سایت کویستی که پیش از این ذکر شده مورد نیاز خواهد بود.

 

قسمت سیزدهم :

در خیابان McCammon، درست در شمال ساختمان پلیس HillSide، وارد خانه ای که در گوشه قرار دارد و بالای یک ایوان بلند قرار دارد، شوید. متوجه قفسی شوید که پرنده ی آبی در آن قرار دارد. پرنده را آزاد کنید و سکانس کوتاهی را تماشا و سایدکویست جدید را باز کنید :

 

قفس پرنده

همه ی پرنده های درون قفس را آزاد کنید.

 

شما مجبور نیستید که این مأموریت را یک جا انجا دهید. در واقع، به عنوان یک تذکر به خاطر داشته باشید که بهتر است که این مأموریت را فورا انجام ندهید، می توانید در طی داستان اصلی بازی و در کنار آن این کار را هم انجام دهید. " این راهنما را بوک مارک کرده و زمانیکه دوباره خواستید این مرحله را به انجام برسانید بدان رجوع کنید"

 

محل پرنده های در قفس

birdcagesmaplocations.jpg

قفس پرنده شماره 1 - منطقه ی Hillside

 

نزدیک به ایستگاه پلیس هیل ساید، دقیقا اولین قفسی که شما باعث به راه اندازی ساید کویست می شوید، دیده می شود. از خیابان Straub، به سمت شمال خیابان McCammon بروید. سپس به طرف راست بروید و ایستگاه پلیس را پشت سر بگذارید. به سمت ایوان خانه ای که در قسمت پایانه ی شرقی خیابان McCammon بروید و قفس پرنده را بیابید و آن را آزاد کنید. قسمتهای دیگری که قفسها در آن قرار دارد با شماره بر روی نقشه مشخص شده است.

 

قفس پرنده شماره 2- منطقه ی Pearl Creek

 

در این منطقه به سمت شرف در خیابان Brite پیش بروید تا به تقاطع Lansdale برسید. نزدیک بانک قفس پرنده ای که در اطراف یکی از ساختمانهای آن حوالیست را جستجو کنید. در قسمت جنوبی بانک را بیشتر بگردید.

 

قفس پرنده شماره 3- منطقه ی Chastain Heights

 

به سمت غرب خیابان Brite مهاجرت کنید و متوجه می شوید که به طور ناگهانی خیابان یک انحنا به سمت شمال پیدا می کند. خیابان را دنبال کنید تا به لبه ی آن برسید علامت Queen Burger را بیابید و قفس پرنده را نزدیک دروازه بین درختان بیابید.

birdcagesmap2.jpg

 

قفس پرنده شماره 4 - منطقه Pleasand River

 

از خیابان کینگ به طرف شرق و به خیابان Rice بروید تا اینکه به یک سری موانع برخورد کنید. در سمت راست مانع، کنار یک سری تخته چوب و سطل آشغال، پرنده ی چهارمی را می یابید.

 

قفس پرنده شماره 5 - منطقه Port

 

به سمت شمال در خیابان کینگ بروید و از یک پل متحرک عبور کنید. در اولین تقاطع بعد از پل به سمت چپ بروید و به سمت انتهای خیابان حرکت کرده و قفس پنجمین پرنده را در کنار یک حوضچه بیابید.

 

با آزاد کردن همه ی پرنده ها اچیومنت/ تروفی زیر آزاد می شود : Birdman

 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • اضافه کردن...