بیوگرافی Ada Wong - بیوگرافی کرکترهای بازی - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

eosdr1psa8qz.jpg

[/center]ایدا وانگ (انگلیسی: Ada Wong) یکی از شخصیت*های مهم در سری بازی*های رزیدنت اویل است. ایدا در این سری نقش یک جاسوس حرفه*ای و باهوش را دارد، شخصیتی استراتژیک و مهم که ماموریت*های خود را با استفاده از همه عوامل موجود به موفقیت می*رساند. او برای نخستین بار در بازی رزیدنت اویل ۲ ظاهر شد، اما پیش زمینه حضور او در این سری به بازی اول این سری، یعنی رزیدنت اویل بازمی*گردد.

محتویات

 

معرفی

آزمایشگاه عمارت اسپنسر

خارج کردن ویروس G

لوس ایلامینادوس

یک ماموریت حاشیه*ای

نئو آمبرلا

مرتبط با Ada Wong

 

معرفی

 

ایدا وانگ یک چینی-آمریکایی بود که در سال 1974 متولد شد. تا پیش از سال 1998، اطلاعات چندانی از او وجود ندارد، جز اینکه در یک شرکت داروسازی نامعلوم که رقیب شرکت آمبرلا محسوب می*شد استخدام شد. او در این شرکت به عنوان یک جاسوس آموزش دید. او پس از مدتی به دلایل شخصی به یک "سازمان (the 3rd Organization)" رقیب آمبرلا پیوست. سازمانی که در راس آن، درک سی. سیمنز قرار داشت.

 

 

آزمایشگاه عمارت اسپنسر

من دنبال دوستم می*گردم. اسم او "جان" است.

— ایدا به "بن بارتولوچی" زندانی اداره پلیس شهر راکون

 

 

"سازمان" که رقیب کمپانی آمبرلا محسوب می*شد، همواره این شرکت را زیر نظر داشت. آن*ها متوجه شده بودند که آمبرلا در عمارت اسپنسر، بنیانگزار شرکت آزمایشگاهی فوق پیشرفته، با داشنمندانی مجرب ایجاد کرده است. در مرحله اول سازمان درتلاش بود تا از ماهیت فعالیت*های این آزمایشگاه مخفی و زیرزمینی اطلاعات جمع*آوری کند؛ به همین منظور، ایدا به عنوان یک جاسوس اولین تجربه کاری خود را دریافت کرد. او باید به یکی از دانشمندان آن آزمایشگاه نزدیک می*شد و با جلب اعتماد وی، به آزمایشگاه دسترسی پیدا می*کرد. ایدا به شکلی حرفه*ای و هوشمندانه توانست تا اعتماد "جان کلمنز (John clemens)"، مدیر بخش آزمایشگاه عمارت را جلب کند، او در این کار به قدری حرفه*ای عمل کرد که جان، تمام گذرواژه*های مرتبط با خودش را در آزمایشگاه، به نام Ada قرار داد. این برای ایدا یک موفقیت بزرگ بود، او توانست متوجه شود که آمبرلا با کار بر روی ویروس مادر به ساخت و کشف ویروس T رسیده است. او نام و تحقیقات دانشمندان را نیز متوجه شد به علاوه اینکه جدیدترین پروژه آن*ها، کار بر روی ویروس G است.

 

به هر ترتیب، جان و سایر دانشمندان آزمایشگاه، به همرله خود آزمایشگاه و عمارت اسپنسر در جریان انتقام دکتر مارکوس به از بین رفتند. ایدا در این زمان در شهر راکون حضور نداشت و از این انتقام مصون مانده بود.

 

 

خارج کردن ویروس G

نابودی عمارت اسپنسر، آزمایشگاه مخفی آن و دانشمندانی چون John، باعث شد تا روند جاسوسی ایدا در مورد به دتس آوردن اطلاعات جدید از ویروس G با تاخیر بیافتد. سازمان خوشبخت بود که آلبرت وسکر به شکلی مخفیانه به آن پیوست. او نیز قصد نداشت تا به شکل عمومی فعالیت کند و البته قصد فعالیت علیه آمبرلا را نیز داشت. وسکر دوست صمیمی ویلیام برکین بود، دانشمندی که شخصا مسؤلیت کشف ویروس G را برعهده گرفته بود. وسکر می*دانست که بیرکین موفق ده است، با این همه مرگ بیرکین که به دلیل دستور اوزول ای. اسپنسر بود باعث فاجعه بزرگی شد. بیرکین پیش از آن*که بمیرد و در اخرین لحظه*ها، یکی از نمونه*های ویروس G را به خود تزریق کرد. این ویروس فوق*العاده قدرتمند تر از ویروس T بود. بیرکین بلافاصله به یک هیولا تبدیل شد و به تعقیب Hunk و تیمش پرداخت. او تمام افراد تیم را به جز خود Hunk از بین برد ولی اتفاق مهم*تر، شکسته شدن سرنگ*های ویروس T روی زمین بود. این ویروس بلافاصله توسط موش*ها خورده شد و آن*ها را به صورت خون*آشام در آورد. پس از این اتفاق، موش*ها ویروس را به ماموران فاضلاب شهر راکون انتقال دادند. مامورین خود به خون*آشام تبدیل شدند و رفته رفته و با هر گزشی از طرف این خون*آشام*ها، ویروس T به دیگران منتقل می*شد. به زودی تمام شهر مملو از زامبی شد. ایدا در چنین شرایطی ماموریت پیدا کرد تا ویروس G را از شهر راکون خارج کند.

 

ایدا برای پیدا کردن سرنخ اولیه برای ماموریتش، ابتدا وارد اداره پلیس شهر راکون شد. در زندان این اداره پلیس، خبرنگاری بازداشت بود که در مورد شرکت آمبرلا اطلاعاتی دراختیار داشت. در جریان جستجوی اداره پلیس، ایدا با لیان اسکات کندی برخورد کرد. لیان نیز اولین مقصدش در این شهر اداره پلیس بود زیرا او به عنوان یک افسر پلیس جوان، به تازگی به اداره پلیس این شهر فرستاده شده بود. او با مشاهده وضعیت شهر و اداره پلیس، که همه کارکنانش به زامبی تبدیل شده بودند، تصمیم گرفته بود تا از شهر فرار کند ولی درحقیقت میان انبوهی از خون*آشام*ها به دام افتاده بود. با این وجود او یک افسر پلیس بسیار مصمم و سخت کوش بود، ویژگی بارزی که ایدا به آن پی برده بود و قصد داشت تا از این ویژگی برای رسیدن به اهدافش استفاده کند. ایدا به همراه لیان به زندان اداره پلیس رفتند تا خبرنگار را که "بن بارتولوچی" نام داشت ملاقات کنند. "بن" درحقیقت خود را برای محافظت در برابر زامبی*ها در آن سلول زندانی کرده بود. این خبرنگار هیچ اطلاعاتی به این دو نداد ولی به آن*ها گفت که برای فرار از شهر باید از طریق فاضلاب اقدام کنند. لیان و ایدا مسیر فاضلاب را در پیش گرفتند تا اینکه به یک بن*بست برخورد کردند. البته این دیوار بن*بست یک کانال کوچک در بال داشت و با کمکی از طرف لیان، ایدا توانست به ان سمت دیوار برود. ایدا در سمت دیگر به شری برکین برخورد کرد. او دختر ویلیام بیرکین بود و در اولین مواجهه با ایدا از او فرار کرد؛ ایدا در ادامه از طریق گردنبند همین دختربچه، که نمونه*ای از ویروس G در ان قرار داشت موفق شد تا به این ویروس دست پیدا کند. مدتی بعد، بن باتولوچی از طریق دو دست*نوشته، اطلاعاتی در مورد واکسن ویروس G و ارتباط بین ویلیام بیرکین، سازنده ویروس جی با "برایان آیرونز" رئیس پلیس شهر راکون برملا کرد.

 

برایان ایرونز و بن بارتولوچی، هر دو توسط ویلیام بیرکین کشته شدند. ایدا و لیان نیز مسیر فاضلاب را ادامه دادند تا اینکه توسط "آنت بیرکین" دیگر دانشمند آمبرلا و همسر ویلیام بیرکین شناسایی شدند. آنت درحال تهدید ایدا بود که لیان جان او را از شلیک مستقیم آنت نجات داد. لیان خودش تحت اصابت گلوله قرار گرفت. ایدا به دنبال آنت رفت تا در مورد ویروس G تحقیق کند، او سرانجام آنت را پیدا کرد. او همه چیز را به ایدا گفت، اینکه به چه دلیل شهر راکون دچار این وضعیت شده است، ویروس G و همچنین اینکه دوست ایدا، یعنی "جان" مرده است. در یک درگیری میان این دو، ایدا ضربه*ای به آنت زد که باعث شد او به پایین پل سقوط کند. ایدا نتوانست او را از سقوط نجات دهد پس به سمت لیان برگشت و پس از پانسمان لیان، با یکدیگر به سمت زیرزمین آزمایشگاه حرکت کردند. این دو در این قسمت مورد حمله یک "هیولای تایرانت" قرار گرفتند. حمله*ای که منجر به صدمه شدید ایدا شد، از انجایی که آن محوطه ناپایدار شده بود و درحال نابودی بود، ایدا از لیان خواست تا او را رها کند و به سرعت جان خود را نجات دهد. ایدا با هر سختی خود را از آنجا نجات داد و یک بار دیگر نیز با لیان ملاقات کرد. این بار او درحال سقوط از پل بود و لیان بازهم نتوانست او را نجات دهد. درحالی که لیان این بار دیگر مطمئن شده بود که ایدا مرده است، اما او باز هم از مرگ نجات پیدا کرده بود و با دراختیار گذاشتن یک پرتابگر راکت به لیان، به او در نابود کردن یک تایرانت کمک کرد.

 

ایدا سپس مسیر خود را برای خروج از آزمایشگاه هموار کرد. او باید به یک مسافرخانه به نام "Apple Inn" می*رفت، جایی که یکی از کارمندان سابق شرکت آمبرلا و کنونی "سازمان" که نقش رابط را داشت حضور دارد. ایدا پس از رسیدن به این مسافرخانه، مشاهده کرد که این رابط مرده است. آلبرت و سکر از طریق مانیتور مقابل این کارمند با ایدا ارتباط تصویری برقرار کرد و از او در مورد پیشرفت کار گزارش خواست. ایدا با نشان دادن نمونه ویروس G وسکر را مجاب کرد تا به او در فرار از شهر راکون کمک کند. وسکر یک سلاح مخصوص به نام "Hookshot" دراختیار ایدا گذاشت. کاربرد این سلاح که شلیک یک کابل قلاب دار بود به ایدا در فرار از میان زامبی*ها کمک می*کرد. وسکر همچنین گفت که آخرین هلی*کوپتر شرکت آمبرلا به زودی از شهر خارج می*شود و باید خود را به سرعت آن برساند، در صورت نرسیدن به موقع، شانس فرار از شهری که به زودی با بمب هسته*ای نابود می*شود، از بین می*رود. در نهایت ایدا با کمک همین سلاح جدید خود را به هلی*کوپتر می*رساند و از شهر خارج می*شود.

 

 

لوس ایلامینادوس

شاید تو فراموش کرده باشی وسکر، من معمولا با قوانین تو بازی نمی*کنم.

— ایدا با خودش بعد از اینکه دستور کشتن لیان را از وسکر دریافت کرد.

 

 

در سال 2004، شش سال بعد از اتفاقات شهر راکون، ایدا که سابقه موفقی در شهر راکون داشت توسط وسکر، مجددا در سازمان استخدام شد تا ماموریت دیگری را انجام دهد. این ماموریت، فرستاده شدن به دهکده*ای در اسپانیا برای به دست آوردن یک نمونه از "انگل لاس پلاگاس" بود. وسکر پیش از این از طریق سازمان، جک کراوزر را به این ماموریت فرستاده بود ولی پس از گذشت مدتی، اطلاعی از او نشد. بنابراین وسکر تصمیم گرفت تا این بار ایدا را بفرستد. زمانی که ایدا به دهکده رسیده بود، روستاییان به دلیل ابتلا به این انگل، کنترل خود را از دست داده بودند و تحت فرمان اوسموند سادلر قرار گرفته بودند. آن*ها حالتی تهاجمی نسبت به خارجی*ها داشتند و همین موضوع کار ایدا را سخت می*کرد. این انگل توسط محققانی که برای سادلر کار می*کردند کشف شده بود. سادلر رئيس کلیسای فرقه لوس ایلامینادوس بود و برای یافتن پیروان جدید اقدام به ساخت این انگل کرده بود. قابلیت اصلی این انگل پس از تزریق آن به اسنان، این بود که پس از بالغ شدن انگل و خروج از تخم، رفته رفته کنترل بدن و مغز مبتلا را در اختیار می*گرفت؛ خود انگل نیز تحت فرمان انگل مافوق خود قرار داشت. سادلر که خود را مبتلا به نوع دوم این انگل (موسوم به Control Plaga) کرده بود، در حقیقت کنترل همه موجودات مبتلا به انگل نوع اول را در اختیار داشت.

 

ایدا در دهکده متوجه حضور لیان نیز شد. او نیز به دلیل یک ماموریت دیگر مجبور بود تا به اسپانیا برود. ماموریت او، پیدا کردن دختر رئیس جمهور بود که توسط همین گروه ربوده شده بود. ایدا در این فکر بود که باز هم می*تواند از لیان برای ماموریت خودش استفاده کند، بنابراین در چند مرحله لیان را از مشکلات نجات داد. او به تحقیق در مورد این انگل نیز ادامه داد، روش تزریق انگل، به صورت مستقیم بود و انگل پس از حضور در بدن میزبان، مدتی طول می*کشد تا از تخم خارج شود، همچنین مدتی نیز طول می*کشد تا کنترل بدن میزبان را به عهده بگیرد. ایدا توانست با لوئیس سرا ملاقات کند. او یکی از محققان سادلر بود که در جریان ساخت انگل نقشی محوری داشت. با این وجود لوئیس اطلاعات چندانی دراختیار ایدا نگذاشت. ایدا به کمک کردن به لیان ادامه داد. لیان به خوبی دشمنان و مهاجمان مشترک خود با ایدا را از سر راه بر می*داشت و به شکلی ناخواسته به ایدا نیز کمک می*کرد. ایدا در نهایت در قلعه رامون سالازار که در خارج از دهکده بود خود را به لیان نشان داد. با این حال او دوباره لیان را ترک کرد، حتا با دستور مستقیم وسکر مبنی بر کشتن لیان، ایدا طوری عمل می*کرد که دیگر با لیان برخورد مستقیمی نداشته باد تا مجبور به کشتن او شود.

 

ایدا در جریان ماموریت خود با کراوزر نیز ملاقات کرد. او متوجه شد که کراوزر به سازمان و وسکر پشت کرده و قصد دارد تا مسیر خود را در گروه تحت فرمان سادلر دنبال کند. در حقیقت این کراوزر بود که دختر رئیس جمهور را ربوده بود و از این جهت در مقابل لیان قرار می*گرفت. تقابلی که در نهایت به ضرر خودش تمام شد و از او شکست خورد. این شکست پایان کار کراوزر نبود زیرا او در دد انتقام از ایدا بود. کراوزر از این تقابل نیز سربلند بیرون نیامد و این بار توسط ایدا کشته شد. لیان نیز با ادامه مسیر و نابود کردن نهایی سادلر، به نمونه انگل دست پیدا کرد. او به این انگل نیازی نداشت و ماموریت او نجات اشلی گراهام، دختر رئیس جمهور بود. ایدا در این لحظه این نمونه از انگل را از لیان با تهدید اسلحه طلب کرد. لیان نیز انگل را به او داد و ایدا پس از این، با یک هلی کوپتر از آن منطقه خارج شد.

 

 

یک ماموریت حاشیه*ای

در سال 2011، ایدا تحت عنوان فرستاده B.S.A.A از سازمان ملل، به جمهوری اسلاو شرقی رفته بود. جایی که جدایی طلبان، شهر را به هرج و مرج کشانده بودند. نکته بارز در این میان، استفاده از سلاح*های بیولوژیکی بود. ویروس*های نظیر ویروس T و ... از انجایی که قادر به تخریب کامل زیرساخت*های طبیعی و انسانی هستند، به عنوان سلاح*های بیولوژیکی شناخته می*شوند. ایدا با عنوان فرستاده BSAA که تحت نظارت سازمان ملل است، به کاخ ریاست جمهوری رفت تا با رئیس جمهور۷ اسوتلانا بلیکوا ملاقات کند. او به رئیس جمهور و اطرافیانش درخصوص خطرات این نوع سلاح*ها هشدار داد و اینکه عواقب استفاده از آن، غیر قابل کنترل است. با این همه او قصد دیگری داشت و در تلاش بود تا متوجه شود که دقیقا این حملات با کدام ویروس انجام شده است. اسوتلانا، رئیس جمهور سپس از هویت واقعی ایدا مطلع شد و او را به دام انداخت و سپس زندانی کرد. ایدا با مهارت*های خاص خودش از این موقعیت نیز نجات پیدا کرد و در زیرزمین کاخ ریاست جمهوری متوجه شد که خود رئیس جمهور، همچون شورشیان از استفاده کنندگان این نوع ویروس*ها است. ایدا در این ماموریت نیز با لیان ملاقات کرد. لیان نیز برای همین موضوع، تحقیق در مورد ویروس*های جدید به این کشور فرستاده شده بود. جهش*زای جدید، نوع تکامل*یافته تری از انگل لاس پلاگاس بود که مبتلایان به خودش را همانند زنبور، مطیع ملکه می*کرد. ایدا از این ماموریت نیز زنده بیرون آمد.

 

 

نئو آمبرلا

 

تصویر پیوستی: ada RE 6.jpg

ایدا در حال صحبت با "سیمنز" از طریق رابط مکعبی

 

 

در 27 ژوئن 2013، ایدا با همزاد خود، کارلا رادامز که در استخدام دوست و همکار قدیمی*اش سیمنز بود صحبت کرد. کارلا به او گفت که خود را به زیردریایی واقع در دریای شمالی برساند تا در یکی از این اتاق*ها، به اطلاعاتی دست پیدا کند که ممکن است برایش جالب باشد. ایدا نیز همین کار را کرد و به سمت اقیانوس اطلس شمالی حرکت کرد. او در اعماق دریا، زیردریایی را پیدا کرد و وارد آن شد، حوادثی که پس از این برای او پیش آمد، برایش تازگی نداشت. مهاجمانی که به یک نوع ویروس آلوده شده*اند و به او حمله می*کنند! ایدا مسیر خود را تا رسیدن به اتاقی با مشخصاتی که کارلا به او گفته بود دنبال کرد. او در این اتاق متوجه شد که سیمنز ماموریتی را چندماه قبل به او سپرده است، ایدا با توجه به اینکه خودش به تازگی در جریان این ماموریت قرار گرفته بود، متوجه شد که کارلا به جای او، این ماموریت را به انجام رسانده است. سیمنز نیز فکر می*کرد که این ایدا وانگ است که مشغول انجام آن ماموریت بود. به زودی زیردریایی ناپایدار می*شود و ایدا راهی جز فرار ندارد. کارلا مسیر خروج از زیردریایی را به نحوی ساخته است که تنها با اثر انگشت و صدای خودش و ایدا هماهنگ است. ایدا با همین جزئیات از زیردریایی خارج شد و وارد بازی شد که قبل از حضورش، کس دیگری در نقشش بازی می*کرد. او در حین خروجش متوجه شد که هدف سیمنز، پخش ویروس C در آمریکا، چین و سایر شهرهای بزرگ جهان است. اولین هدف، شهر تال اواک است که رئیس جمهور قصد داشت تا حقایقی را در مورد شهر راکون برملا کند.

 

ایدا زمانی که به تال اواک رسید، این شهر به ویروس آلوده شده بود. او لیان و هلنا هارپر را نیز در آن محوطه مشاهده کرد که در حال پیدا کردن راهی برای فرار از این شهر بودند. مسیر ایدا و لیان بار دیگر در یک خط قرار گرفته بود، ایدا قصد ورود به زیرزمین صومعه*ای را داشت که لیان نیز می*خواست به همانجا برود. در زیرزمین این صومعه، آزمایشگاه*های مخفی سیمنز قرار داشت، او با تهدید هلنا به کشتن خواهرش دبرا، او را وادار کرد تا در زمان حمله بیولوژیکی، پست حفاظت از رئیس جمهور را ترک کند. هلنا نیز همین*کار را کرد ولی با این وجود، سیمنز دبرا، خواهر هلنا را به ویروس C مبتلا کرده بود. هلنا در یک پیله بزرگ احاطه شد و در مدت کوتاهی به شکل یک هیولای قدرتمند از داخل آن بیرون آمد. ایدا در کشتن این هیولا به لیان و هلنا کمک کرد و سپس آنجا را به مقصد چین ترک کرد.

 

در چین وضعیت بسیار بدتر شده بود. کارلا رادامز، همزاد ایدا تمام نقشه*های خود را با نام ایدا وانگ انجام می*داد. کارلا، تحت تعقیب BSAA و در راس آن، کریس ردفیلد قرار داشت. کریس بانی تمام این مشکلات و از دست دادن سربازانش را ایدا می*دانست، زیرا کارلا با این عنوان دست به جنایات خود می*زد. ورود ایدا همزمان با ورود پرمخاطره لیان و هلنا به چین نیز بود. این دو نیز در تعقیب سیمنز، به عنوان بانی اصلی حملات، از جمله مرگ رئیس جمهور بودند. ایدا مجبور بود خود را از اعضای BSAA مخفی کند زیرا هویت او به عنوان یک تروریست بیولوژیکی، از قبل شناسایی و تحت تعقیب بود. ایدا به لیان و هلنا و همچنین کریس و BSAA کمک می*کرد تا به اهدافشان برسند؛ زیرا با نابودی کارلا و سیمنز، بی*گتهی خودش نیز ثابت می*شد. او علاوه بر این به شکلی مخفیانه به جیک مولر و شری نیز کمک کرد. جیک مولر، فرزند وسکر بود و طبق آزمایش، تنها کسی بود که خونش برای ساخت پادزهر علیه ویروس C مفید ارزیابی شده بود. ایدا در نهایت خودش کارلا رادامز را که پس از تزریق ویروس C، به هیولا تبدیل شده بود نابود کرد. او همچنین به لیان و هلنا در نابود کردن سیمنز کمک کرد. سیمنز و کارلا، هر دو توسط افرادی مرموز مورد خیانت قرار گرفته و ترک شده بودند. ایدا در پایان با در اختیار گزاردن یک هلی*کوپتر به لیان و هلنا، به علاوه مدارکی مهم علیه سیمنز به عنوان بانی حملات، بار دیگر لیان را از مشکلی بزرگ نجات داد و خود نیز از ماموریت زنده بیرون آمد.

 

ایدا در پایان، از شخصی نامشخص پیشنهاد کاری جدید را قبول کرد و وارد ماموریت جدیدی شد

 

رزیدنت اویل 7

اطلاعاتی بدست رسیده که به نظر می رسد ایدا در این بازی حضور دارد! در تریلر اول این بازی وقتی تلفن را برداشته و گوش می دهیم زنی مرموز پشت تلفن است که صدایش شباهت بسیاری به صدای ایدا در رزیدنت اویل6 دارد.گرچه خانم تیلور صداپیشه ایدا در رزیدنت اویل6 این ادعا را تکذیب کرد.

 

منبع:residentevil.wiki.com

ویرایش شده در توسط RAYAN
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...