معرفی ویروس های Resident Evil - سناریو های Resident Evil - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

virus.gif

 

مبدا: Orgin

ساخت اين ويروس از اينجا شروع شد كه بنيان گذاران كمپاني Umbrella يعني Ozwell E. Spencer و Edward Ashford و James Marcus تصميم به ساخت ويروسي كه بتونه تغييرات لازم رو براي شروع جنگ ميكروبي رو فراهم كنه گرفتند، اين تصميم به ساخت ويروسي ختم شد كه توانايي كنترل رو نداشت و فقط ميشد از طريق انتقال به بدن موجود زنده اون رو به يه موجود با قدرت و عظيم جثه تبديل كنه و مثه يه سرباز به دستورات عمل كنه، همچنين توانايي سرايت كردن از طريق يك موجود آلوده به ساير رو دارا هست. در سال 1967 اين سه تن موفق به ساخت ويروس مادر يا Progenitor virus بوسيله گل ناياب آفريقايي شدن كه اين شروع و تولد اين كمپاني بود. اين ويروس شباهت زيادي از لحاظ انتقال و عملكرد به ويروس HIV يا ايدز داره.

ويروس مادر: Progenitor virus

ProgenitorVirus.jpg

ويروس مادر يا Progenitor virus اولين ويروس كشف شده توسط كمپاني Umbrella هست و ساير ويروس ها بر اساس اين ويروس ساخته شدند، ويروس مادر در 4-ام دسامبر سال 1967 توسط دكتر Edward Ashford و James Marcus و Ozwell E. Spencer بوسيله گياه كم يابي در آفريقا ساخته شد، البته Ashford قصد داشت با اين ويروس به معلولان كمك كنه و توانايي رو به اونا برگردونه اما Spencer قصد داشت از اين ويروس براي شروع يه جنگ ميكروبي استفاده كنه، و Marcus اين ويروس رو براي تحقيقاتش ميخواست، وقتي Ashford در سال 1968 درگذشت Spencer تونست به خواسته خودش برسه، يكي از مشهورترين كساني كه ويروس مادر به اون تزريق شد Lisa Trevor بود. اين ويروس خيلي سريع عمل ميكنه و اصلا قابل كنترل و جلوگيري نيست.

T-Virus

t_v.gif

اين ويروس كه در اصل Tyrant-Virus نام داره و سبز رنگه و جز اولين محصولات ساخته شده توسط Umbrella هست كه براي جنگ ميكروبي استفاده شد. اين ويروس در 19-ام سپتامبر 1978 توسط دكتر James Marcus در منطقه نظامي Arklay ساخته شد، اين ويروس از تركيب ويروس مادر و DNA زالو ساخته شده كه نسبت به نور حساس هست. اين ويروس شباهت زيادي از لحاظ وجودش در تك-تك سلول ها به ريبونوکلئيک اسيد يا RNA داره و همچنين امكان زنده سازي سلول هاي مرده رو داره و موجود مبتلا به اين ويروس بعد از مرگ قابليت زنده شدن رو داره، تنها راه مقابله با اين ويروس كه به عنوان واكسن ياد ميشه روشنايي هست. مدتي بعد واكسن جديدي براي مقابله با اين ويروس تحت عنوان T-vaccine توسط WilPharma ساخته شد اما توسط يكي از كاكنان همين شركت به همراه ويروس تي و جي در بازار سياه فروخته شد، البته AT1521 اولين واكسن مقابله با اين ويروس بود كه نسخه اصلي اين واكسن در انفجار بيمارستان شهر Raccoon از بين ميره و فقط يه Sample به Jill تزريق ميشه.

T-Veronica

vacine.gif

اين ويروس كه ويروس اصلي استفاده شده در Resident Evil - Code: Veronica هست قابليت تغيير زياد و قابليت تبديل به چندين موجود متفاوت رو داره، يكي از گونه هاي اين ويروس T-Alexia نام داره كه به بدن Alexia Ashford تزريق شده بود كه در اصل رقيق شده ويروس اصلي با سرما هست. اين ويروس توسط Alexia Ashford نوه Edward Ashford از تركيب ويروس مادر با ژن (DNA) مورچه (ملكه) ساخته شده و توسط پدرش به او تزريق شده به دليل اينكه اين ويروس عملكرد سريع داره و خيلي سريع واكنش نشون ميده، از ويژگي هاي اين ويروس كه بعدها توسط Alexia اضافه شد كنترل سيستم بدن در مقابل مبتلا شدن هست كه حتما بايد مدت زيادي از جذب شدن اين ويروس در بدن بگذره، همچنين اين ويروس قابليت برگشت به شكل اوليه رو داره و اين امكان رو ميده كه موجود بتونه كنترل تغيير شكل اوليه به شكل بعدي رو بدست بياره. براي دارا بودن اين امكان Alexia Ashford پانزده سال در يك دستگاه برودتي نگهداري ميشد.

 

از تغييرات اين ويروس احتراق بدن و خون و استفراغ سمي و اضافه شدن چندين شاخك ماهيچه اي هست كه ارتباط بين مورچه ها به بدن Alexia هست. اين ويروس اصلا كاربرد جنگ ميكروبي رو نداره به دليل اينكه اين ويروس درصد پايئني رو شامل ميشه و قابليت سرايت رو نداره و حتما بايد بصورت مستقيم تزريق بشه و Alexia ميخواست از طريق تمام مورچه هاي روي زمين كنترل بشريت رو از طريق گزيدن بدست بياره.

NE-T Virus

اين ويروس شباهت زيادي به T-Virus داره با تفاوت اينكه اين نمونه فقط بصورت اختصاصي براي پروژه 'Tyrant' ساخته شده، Umbrella براي شروع جنگ ميكروبي تنها نياز به قدرت و خرابي نداشت و ميخواست چيزي بسازه كه داراي درك و فهم باشه و بتونه يك ماموريت رو بصورت كامل تموم كنه. اين پروژه توسط دو گروه آمريكايي به سرپرستي دكتر Birkin و يك گروه اروپايي صورت گرفت، كه در آخر گروه آمريكايي موفق به ساخت اين ويروس شد كه T-002 نتيجه اين ويروس بود، كه توانايي پذيرفتن دستورات ساده اي از قبيل دفاع و حمله رو داشت كه با اين حال اين ساخته براي اين پروژه كافي نبود و بعد از شكست Tyrant-002 كمپاني Umbrella پروژه ساخته شده توسط اروپايي هارو با اسم Goddess of Vengeance يا Nemesis رو ارائه داد كه تونست تمام اورگان هاي ضد Umbrella رو نابود كنه، يكي از اونها تيم S.T.A.R.S بود. Nemesis دستورات زيادي رو از قبيل تعقيب، دفاع، حمله، تعقيب و تشخيص افراد از هم و استفاده از اسلحه هاي گرم (Rocket Launcher) رو ميپذيره. در پي اين ساخته T-103 يا MR.X هم توسط اين كمپاني ساخته شد.

G-Virus

g_v.gif

اين ويروس از لحاظ تغييرات از ويروس مادر پيشرفته و قوي تر هست، اين ويروس كه موضوع اصلي بازي Resident Evil 2 هست، توسط دكتر Wiliam Birkin ساخته شده، اين ويروس تا به حال به Wiliam Birkin و دخترش Sherry و همچنين به Curtis Miller در فيلم Degeneration تزريق شده. گفته ميشه كه دكتر Birkin در زماني كه روي Lisa Trevor آزمايش ميكرد بعد از مقاومت غير منتظره NE-α رو شاهد بود به اين ويروس دست پيدا كرد. اين ويروس از راه تزريق و خوردن قابل انتقال هست، اين ويروس قابليت تجديد حيات و تكثير سلول هاي مرده رو داره، از نتايج اين ويروس چشم سوم هست.

Progenitor virus variant

ويروسي بود كه دكتر Birkin به Wesker داد تا بتونه به توسط اون دوباره به زندگي برگرده و به يك ابر-انسان سريع و قوي تبديل كنه،.

C-Virus

Piers_C_Virus.png

معرفی : ویروس C یک ویروس جهش یافته است و سرطان زا نیست که برای استفاده یک سری از حملات تروریستی در سال 2013 مورد استفاده قرار می گرفت که باعث به وجود آمدن جاووها در رزیدنت اویل 6 بود . این ویروس بر خلاف ویروس T و G به قربانیان اجازه میدهد که حملات هماهنگی داشته باشند و از هوش خود استفاده کنند و نیز از سلاحهای مختلف نیز استفاده کنند.

ویروس شناسی

عفونت

روش های عفونت این ویروس عمدتا ناشناخته هستند در تریلر بازی مشاهده کردید که زن لباس آبی به وسیله بمب سوزنی توانست چند تن از نیروهای BSAA رو آلوده کنه. هنگامی که این ویروس به انسان تزریق میشود در نتیجه یه جهش سریع پیدا میکند به نظر میرسد عفونت این ویروس به انسان از طریق یه گاز سمی به وچود می آید . همچنین Lepoptista از طریق انتشار این گاز به وجود آمده است . این گاز باعث تحول سریع و تبدیل شدن به زامبی میشود . این ویروس باعث به وجود آمدن کرایسالید و جاووها نیز هست .

 

 

دوره ابتلا به بیماری

 

دوره مبتلا بودن به این بیماری مشخص نیست اما به نظر میرسد بسیار کوتاه است . اگر یه فرد در اثر گاز مبتلا به ویروس شود در عرض چند ثانیه به زامبی تبدیل میشود. لیز و پدرش نیز در زمان کوتاهی مبتلا شدند .افراد آلوده از طریق عفونت اولیه به کریسالید یا جاوو تبدیل میشوند.

 

 

 

استفاده در تروریسم

 

اولین استفاده ثبت شده از این ویروس در طول تاریخ در طول جنگ داخلی Edonian در اواخر سال 2012 بود قبل از استفاده کارلا روی گروه BSAA این ویروس در ارتش آزادیخواه Edonian مورد استفاده قرار گرفت که به طور گسترده ای در بین سربازان خود برای استفاده قرار گرفت که برخلاف احساس امنیت و استفاده مفیدی که داشتند ویروس سربازان رو به جاووهای وحشی تبدیل کرد .

 

حمله بعدی در شش ماه بعد در ژوئن 2013 در شهر Talk Oaks آمریکا صورت گرفت و قربانی ویروس C شد . ویروس C در نزدیکی دانشگاه شهر که IVY نام داشت که رئیس جمهور آدام بنفورد به اونجا رفته بود پخش شد . هنگامی که مشغول سخنرانی بود تروریستها ابری از ویروس را در محوطه دانشگاه پخش کردند و بر اثر تنفس تمام افراد تبدیل به زامبی شدند . درست در همین زمان در شهر لانشیانگ چین خبر از حمله ویروس C به شهر گزارش شد که شامل عفونت اولیه و تبدیل مردم به جاووها شده بود .

کپی فقد با ذکر منبع!

HG_Logo_Copy_.png

نویسنده:RAYAN

ویرایش شده در توسط RAYAN
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...