معرفی بازی کوتاه Separate Ways - Resident Evil 4 - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

معرفی بازی کوتاه Separate Ways

 

Separate_Ways.jpg

 

بازی separate ways یکی از مینی گیم های معروف RE4 بوده که در ژاپن به نام Biohazard : The another order معروف است.این مینی گیم در سال 2004 بعد از نسخه ی Game Cube برای re4 ،ریلیز شد.این بازی در ابتدا قفل بوده و پس از به پایان رساندن سناریوی اصلی ، باز خواهد شد.

کاراکتر قابل کنترل این بازی "ایداوانگ" بوده و سبک این مینی گیم نیز همانند بازی اصلی، اکشن و سوریویوال هارور است.

داستان این بازی کامل کننده ی داستان ایول 4 بوده و اتفاقات مهم بازی در این مینی گیم مورد شرح قرار میگیرد.

چپتر های بازی:

 

این مینی گیم به طولانی بازی اصلی نیست ولی دارای 5 چپتر مهم است که کمی جلو تر به شرح آنها میپردازیم:

 

96356.jpg

 

چپتر 1 : ناقوس کلیسا

 

در ابتدا ایدا در همان روستای معروف در بازی در اسپانیا قرار دارد.او درحال جاسوسی و بررسی اوضاع بود که متوجه دوتن از گاندو ها میشود.پس از شکست دادن گاندو ها ، شخصی با او تماس برقرار میکند.بله! آن شخص همان آلبرت وسکر است! آلبرت وسکر به ایدا ماموریت میدهد که نمونه ی اصلی از انگل لاس پلاگاس را بدست آورده و از دهکده فرار کند.به منظور این کار، ایدا باید حواس گاندو ها را توسط ناقوس کلیسا پرت کند.در حین رفتن به سمت ناقوس کلیسا، ایدا با" لئون اسکات کندی" روبرو میشود که توسط گاندوها محاصره شده است.پس ایدا در رفتن به سمت کلیسا و پرت کردن حواس گاندوها مصمم تر میشود.پس از رسیدن به کلیسا، ایدا متوجه میشود که سویچی به شکل پازل در کنارکلیسا وجود دارد که کلید کلیسا در آن است. اما با برداشتن کلید کلیسا، جای سویچ خالی میشود و برای اینکه درب کلیسا در راه برگشت باز بماند، لازم است که جسمی کوچک (مانند کلید) داخل آن قرار گیرد.

سرانجام ایدا پس از کمی دست و پنجه نرم کردن باگاندوها، موفق به کسب یک الماس سبز از جیب "خواهران بلا" شده و آن الماس را با کلید جاگذاری میکند.پس از ورود به کلیسا و به صدا درآوردن ناقوس آن، گاندو ها به شکل هیپنوتیزم شده ای به سمت کلیسا برمیگردند و دست از تعقیب لئون برمیدارند.همچنین با این حرکت دهکده خالی شده و کار ایدا در جستجوی انگل راحت تر میشود.

 

Rescue_luis_%28re4_danskyl7%29.jpg

 

چپتر 2 : نجات لوئیس سرا

 

پس از خالی شدن روستا، ایدا به یکی از خانه های روستائیان رفته و کتابی که درمورد بیوتروریست بود را پیدا و مطالعه میکند.در این زمان، وسکر دوباره با او تماس برقرار کرده و به او میگوید که شخصی به نام "لوئیس سرا" موفق به ساخت نوعی دارو برای متوقف کردن "لاس پلاگاس" شده و اطلاعات بالایی درمورد انگل لاس پلاگاس و مکان آن دارد. وسکر اضافه میکند که او درحال حاضر توسط رئیس دهکده "مندز" زندانی شده است و تا زمان پیدا شدن نمونه ی اصلی، لازم است که لوئیس زنده بماند.ایدا نیز اظهارکرد که از نمونه ی اصلی محافظت سختی میشود.

در پی جستجو برای لوئیس، ایدا متوجه میشود که لئون نیز به همراه لوئیس توسط گاندو ها دستگیر شده و گاندوها درحال انتقال آنان به خانه ای نزدیک دره هستند.ایدا پس از مبارزه با چند گاندو و مردان اره برقی بدست، به خانه ی رئیس دهکده رسیده و پس از کمی جستجو درخانه ، متوجه میشود که لئون موفق به فرار شده ولی دوباره توسط رئیس دهکده گیر افتاده است. ایدا باحرکتی جالب، موفق شد تا حواس رئیس دهکده را به سمت خودش پرت کرده و لئون را از مرگ حتمی نجات دهد.درنهایت ایدا توسط گاندو ها محاصره و بیهوش میشود.

کمی جلوتر، وقتی ایدا دوباره بهوش می آید، متوجه میشود که گاندو ها درحال قربانی کردن او توسط یک تبر هستند.ایدا با یک حرکت موفق به جای خالی دادن به تبر شد و پس از مبارزه با گاندو ها و پیدا کردن کلید و راه اندازی آسانسور، به سمت روستا رفته و درمیان راه با یک غول به نام EI Giant برخورد میکند.پس از شکست این موجود، توجه ایدا به سمت کلبه ای معطوف میشود که توسط گاندوها محاصره شده بود.پس از اینکه گاندوها دست از محاصره از کلبه برداشتند، ایدا لوئیس را درحال بیرون آمدن از کلبه میبیند.لوئیس به ایدا میگوید که درحال جستجو برای یافتن نمونه ی اصلی انگل است و نیز از ایدا میپرسد که برای که کار میکند.ایدا نیز درجواب به او میگوید که چیزهایی هست که بهتر است او نداند.لوئیس نیز درجواب به او میگوید که تنها راه دستیابی به آن نمونه، مبارزه با افراد مبتلا به لاس پلاگاس و رهبر آنان ، "اسموند سدلر" است.

 

546757.jpg

 

چپتر 3 : بازیابی نمونه

 

این چپتر با جستجو در پیچ و خم های قلعه ی "راموند سالازار" شروع میشود.در ابتدای این چپتر، ایدا خود را برای بار اول به لئون نشان میدهد.

پس از ملاقات با لئون، وسکر برای بار سوم با ایدا تماس برقرار کرده و به او اطلاع میدهد که لوئیس سرا موفق شد که به نمونه ی انگل دست پیدا کند.وسکر از ایدا خواست تا به دنبال لوئیس رفته و انگل را از او بگیرد.و همچنین اضافه کرد که اگر برای بار دوم با لئون روبرو شد، اورابکشد. چرا که او از بازماندگان حادثه ی شهر راکون است.و بهتر است ماموریت خود را بی سروصدا و با حداقل خرابی به پایان برساند.

کمی بعد، ایدا متوجه گاندوهایی میشود که در لباس یک فرقه ی متعصب مذهبی ظاهر شده و به او حمله میکنند.پس از دست و پنجه نرم کردن با گاندو های متعصب و کشتن موجودی به نام "گارادور" ، ایدا دوباره متوجه حضور لئون میشود که درحال محاصره توسط متعصبین بود.ایدا نمیتوانست درآنجا به لئون کمک کند چرا که از سمت وسکر دستور کشتن اورا درصورت مشاهده ی دوباره ، داشت.

کمی جلوتر ، ایدا متوجه میشود که "اسموند سدلر" موفق به کشتن لوئیس سرا و بازپس گیری نمونه از او شد.سدلر طی یک تماس با ایدا نقشه اش تغییر کرده و ازایدا میخواهد که از لئون به عنوان یک وسیله برای کشتن افراد سدلر و دسترسی آسانتر به نمونه استفاده کند.هرچند وسکر نمیدانست که ایدا در این کار پیشینه هایی دارد!

 

Stop_leon_assasination_%28re4_danskyl7%29.jpg

 

چپتر 4 : جلوگیری از کشته شدن لئون

 

چپتر چهارم در مکان سوم بازی ، یعنی جزیره ی نظامی رخ میدهد.ایدا میدانست که کنترل جزیره تحت یکی از فرمانده های سدلر، به نام "جک کراوزر" است.جک قبلا برای دولت کار میکرد ولی با یک مرگ نمایشی، خود را به عضویت وسکر درآورد و پس از آن به وسکر نیز خیانت کرد و یکی از فرماندگان سدلر شد.

"جک کراوزر" و ایدا ملاقاتی در برج رادیویی جزیره داشتند.پس از ملاقات، وسکر دوباره با ایدا تماس برقرار کرده و به او میگوید که کراوزر برای کشتن لئون اعزام شده است.ایدا پس از تماس به خود یادآوری میکند که هرگز برپایه ی قواعد وسکر بازی نمیکند.

پس از کمی، ایدا خود را در محل دفع زباله ، و در محاصره ی گاندو های سرباز دیده و پس از مبارزه با ناوگان گاندو ها و گاندو های پیاده ، از آنجا میرود.کمی جلوتر ایدا به محل مبارزه ی تن به تن کراوزر و لئون رسیده و با شلیک به موقع به چاقوی کراوزر، موجب نجات لئون از مرگ شده و کراوزر مجبور به فرار میشود.

 

Obtain_the_sample_%28re4_danskyl7%29.jpg

 

چپتر 5 : بدست آوردن نمونه

 

پس از حادثه ی انفجار هلی کوپتر مایک (همکار لئون) و انفجار ساختمان بزرگ در جزیره ، ایدا به وسکر گزارش داد که کراوزر در حادثه ی انفجار توسط لئون کشته شده است.وسکر نیز تصور میکرد که لئون نیز کشته شده است ولی به ایدا گفت که اگر لئون زنده بود، دوباره از او درمقابل سدلر استفاده کرده و پس از کشتن سدلر و بدست آوردن نمونه، همه ی بازماندگان جزیره (از جمله لئون ) را نابود کند.

کمی جلوتر ، ایدا به محل خرابه های ساختمانی که لئون و کراوزر در آن مشغول به مبارزه بودند میرسد.خبری از لئون در آن حوالی نبود ولی ایدا توسط کراوزر مورد حمله قرار گرفت.

درواقع هم لئون و هم کراوزر در آن انفجا جان سالم بدر برده بودند ولی صورت کراوزر سوخته بود و دستش در اثر رشد لاس پلاگاس ، تبدیل به پر شاهین شده بود. با وجود قدرتمند بودن کراوزر، ایدا قبا درمورد نحوه ی مبارزه ی او تحقیق کرده بود و باوجود دست آلوده ی کراوزر، ایدا موفق به کشتن اوشد. ایدا همچنین اظهار داشت که کشتن کراوزر برایش خوب بود چرا که قبلا به وسکر گزارش مرگ کراوزر را داده بود.

بلافاصله، بعد از کشتن کراوزر ، ایدا موفق به دیدن لئون میشود.ایدا و لئون با یکدیگر نقشه میکشند تا هم پلاگای موجود در بدن لئون را خارج کنند و هم ایدا به لئون کمک کند تا اشلی را آزاد کند.

کمی بعد، ایدا ، لئون و اشلی و سدلر را درآزمایشگاه می بینند.ایدا برای پرت کردن حواس سدلر، به او شلیک کرد تا لئون فرار کند.پس از فرار لئون، مبارزه ای بین سدلر و ایدا رخ میدهد.درنهایت ایدا موفق به شکست دادن سدلر میشود و نمونه را از زمین برمیدارد. اما در همین موقع، سدلر توسط یکی از شاخک هایش از پشت به ایدا حمله کرده و او را دستگیر میکند.

لئون در آزمایشگاه موفق به خارج کردن انگل از بدن خود و اشلی میشود و کمی بعد در طبقه ی بالای آزمایشگاه، با سدلر و ایدا روبرو میشود. ایدا توسط طناب بسته شده بود.لئون پس از آزاد کردن ایدا با سدلر جهش یافته مبارزه میکند.

 

Vlcsnap-2012-05-16-18h30m11s55.png

 

در این مدت ایدا در قالب زمانی 2 دقیقه ای بایداز گاندوها گذشته و به یک راکت لانچر دست پیدا کند و آن را برای لئون پرتاب کند.پس از پرتاب راکت لانچر، لئون موفق به کشتن سدلر میشود.از جسد سدلر فقط همون نمونه ی اصلی برجای میماند.لئون آن نمونه را برمیدارد اما ایدا همان کاری را که درشهر راکون با لئون انجام داد را تکرار کرد و به زور اسلحه ،نمونه را از لئون گرفت.

پس از گرفتن نمونه، ایدا به سمت هلی کوپتر سازمان فرار کرده و پس از فعال کردن سیستم انهدام جزیره، کلید یک جت اسکی را برای لئون پرتاب میکند تا با آن از جزیره فرار کند.

درپایان، ایدا نمونه را در جعبه ی سامسونت حفاظتی میگذارد و به سمت مقر خود برمیگردد.

 

 

نکات:

 

1. گیم پلی بازی ایدا مانند لئون است.با این تفاوت که ایدا چند وسیله ی اضافی (از جمله گرپل گان) نسبت به لئون دارد.همچنین ایدا نسبت به لئون سریعتر حرکت کرده و تکنیک مبارزه اش کمی با لئون فرق میکند.

 

2. یک دور بازی را تمام کنید تا موفق به آزاد کردن فایل "New Round" شوید.

 

3. در این بازی ، اسلحه ی Chicago Typewriter نیز برای ایدا باز میشود.

 

4. پس از یک بار تمام کردن بازی ، میتوان آن را با نام ADA سیو کرد.

 

5. هر چپتر را با موفقیت به پایان برسانید تا بخشی از "گزارشات ایدا " برای شما آزاد شود.

 

همچنین پس ازآزاد سازی گزارش اول، موردی به نام Extras در منوی اصلی ظاهر میشود.خوشبختانه با کامل کردن تمام چپتر های این مینی گیم، اسلحه ی Chicago Typewriter برای بازی اصلی آزاد میشود.

 

همچنین قادرخواهید بود به مورد Special 2 نیز در بازی اصلی (که شامل لباس مافیا برای لئون و زره نظامی برای اشلی هست) دسترسی پیدا کنید.

 

منبع :

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  • Thanks 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...