وحشت در قلمرو شیطان | نقد و بررسی Outlast 2 - نقد و بررسی - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

امروز با نقد و بررسی بازی Outlast 2 در خدمتتان هستیم.

Outlast_2_840x473.jpg

 

بلاخره آمد و همان بازی بود که انتظارش را داشتیم ، سرشار از ترس ، استرس ، مکان های ترسناک و دلهوره آور و.... واقعا استودیو سازنده بازی یعنی Red Barrels کارش را به نحو احسنت انجام داده و بازی خوبی را به دنیای بازی تحویل داده است.

1400109.jpg

با یک نگاه به منوی ابتدای بازی شما را با فضایی که پیشرو دارید اشنا می کند.

قسمتی از داستان بازی

بلیک لانگرمن و همسرش لین، برای تحقیقات درباره قتل زن جوان و حامله ای به نام جین دو، با هلی کوپتر راهی منطقه سوپای در صحرای آریزونای آمریکا می شوند. با سقوط ناگهانی هلیکوپتر و ناپدید شدن لین، بازی شما را به دل منطقه ای اهریمنی می کشاند که از همان دقایق ابتدایی سنگینی فضای ترسناکش را احساس می کنید و پیش رفتن در بازی بسیار سخت به نظر خواهد رسید. در حقیقت نقشه ابتدایی در داستان (تحقیقات درباره قتل جین دو) به سرعت جایش را به پیدا کردن لین و گریختن از آن مکان شیطانی می دهد.

تغییرات نسخه 2 بازی

اولین تغییری که تمام هواداران بازی آن را می دانند ، تغییر مکان اصلی بازی از یک تیمارستان به مکان هایی همچون مزرعه ذرت ، غار ، کوهستان ، جنگل است ، البته در قسمت های از بازی برای یاد آوری خاطرات یا همان فلاش بک مکان اصلی بازی را با محیط یک مدرسه عوض می کند ، جایی در بازی به خلیجی متروکه وارد می شوید که محیطی وسیع دارد. با چشم اندازی تاریک و مه گرفته. بایستی سوار کلکی بشوید و بر سطح خلیج روان شوید. هرگز تصورش را نیز نخواهید کرد که راندن روی سطح آب هم اینقدر دلهره آور باشد. واقعا که استودیوی Red Barrels در این مورد هم بسیار عالی کار کرده است.

outlast_2_review_screen_2_1_.jpg

بازی گرافیک تحسین کننده ای دارد ، به نور پردازی ها و سایه ها دقت کنید.

استرس و ترس حمله دشمنان بازی ، در هیچ جای بازی شما را آرام نمی گذارد ، مخصوصا پس از برخورد با اولین دشمن بازی که از قضا از ترسناک ترین و وحشتناک ترین دشمنان بازی به شمار می رود با تکرار سخنان تکراری با لحنی ترسناک کاری می کند که هیچ جا او را فراموش نکنید و همیشه از دیدن او هراس داشته باشید ، Outlast 2 کاری می کند که بعد از پایان بازی هم به آن فکر کنید ، بله فکر! بازی از نظر زمانی هم بازی انقدر طول می کشد که هی هی با خود می گویید : چرا بازی تموم نمی شه؟ Gameplay بازی بیشتر از 10 ساعت طول می کشد ، مواظب باشید در طول این زمان سکته نکنید!

1399582_1_.jpg

حتی نگاه این موجود برای کسی که Outlast 2 را تجربه کرده است وحشت آفرین است!

Gameplay

بازی همانند نسخه قبلی از زاویه اول شخص دنبال می شود ، HUD در این بازی بسیار خلاقانه تعبیه شده است و شما می توانید تعداد باطری هایی که در اختیار دارید و باندهای استریل یا پانسمان را روی کمر شخصیت بازی ببینید. همچنین در حالی که سر شخصیت رو به پایین است، به منوی دوربین دسترسی دارید و ویدئوها و فایل های ضبطی قابل مشاهده اند. یکی از جلوه های پسندیده ای که به بازی اضافه شده است، تکان های سر است. تصویر ثابتی در بازی دیده نمی شود و سر شخصیت با نوسانی ملایم بالا و پایین می رود و حس نفس نفس زدن او را به گیمر منتقل می کند. البته این امکان در منوی تنظیمات قابل تنظیم است. حرکات دوربین بسیار نرم و دلپذیر انجام می شود و هرگز احساس کمبود و نقص نمی کنید. کما اینکه به هنگام دویدن تصویر اندکی کشیده می شود و حس و حال تند و تیز فرار کردن را به خوبی ثبت می کند. در همین بخش، یعنی گریز و فرار کردن، یکی از هیجان انگیزترین بخش های Outlast 2 رقم می خورد. گریزهای بازی فوق العاده کار شده اند و دشمنانی که در پی تان هستند، به قدری ترسناک اند که همه حس و حال فرار، از طریق گذر تند و تیز تصویر به شما انتقال داده می شود. طراحی این گریزها نیز جای تحسین دارد. چراکه صرفا مسیری صاف را پیش روی شما قرار نمی دهد و خود به پازلی کوچک در درون بازی مبدل شده است. در برخی جاها باید بپیچید، یا خم شوید یا کاملا دراز بکشید و در نهایت خیلی سریع راه درست را پیدا کنید. در غیر این صورت دشمنان نزار، اما قمه به دستتان، دمار از روزگارتان در می آورند.

 

1401089_1_.jpg

خلیج ، یک نمونه از طراحی و فضا سازی مکان های بازی در بهترین و ترسناک ترین حالت.

ساخت یک اتمسفر تاثیر گذار در بازی دارای اهمیت بسیاری است ، مخصوصا اگر سبک بازی ، ترسناک ، ترس و بقا و .... باشد ، در خانه بازی ها، به واسطه انتقال حس ترس و دلهره و اضطراب از طریق ساخت و پرداخت و ترکیب سیاهی و نور و سازه ها و بافت*ها، از هر بازی دیگری بیشتر جلوه می کند. کاری که سازندگان Outlast 2 در این زمینه کرده اند، شاهکار است. به قدری نورپردازی ها و طراحی مکان ها گیرا و چشم نواز است که دوست دارید در حین تعقیب و گریز یا مخفی شدن به آنها چشم بدوزید؛ اما حیف که باید لین را بیابید و از این جهنم فرار کنید!

 

مخفی شدن از دیگر عملکردهای ساختار این بازی است. در بسیاری از مراحل مخفی شدن به شما کمک می کند تا زنده بمانید. و ویژگی اضافی در بازی محسوب نمی شود، بلکه کاملا حیاتی و کارآمد است. در بشکه، حوضچه آب یا آب چاله، زیر میز یا تخت، داخل کمد یا درون تنه توخالی درخت و در میان علف های بلند، از نظر دشمنان دور خواهید بود. از درون برخی از این مخفی گاه ها، همچون بشکه و کمد، می توانید دید بزنید و وضعیت بیرون را بررسی کنید.

 

outlast_2_review_screen_1_1_.jpg

دیدن دشمنانتان در مراحل بازی بسیار سخت است ، برای مثال این تصویر ، آیا می توانید موجود پنهان شده را پیدا کنید؟

 

گرافیک بازی به لطف موتور بازی سازی Unreal Engine 3 از نکات قوت آن محسوب می شود. تفاوت در تصویری که با دوربین دید در شب می بیند، و تصویری که با چشمان خود می بینید، از زمین تا آسمان است و ترکیب سرد و گرم رنگ ها در حالت عادی و رنگ غالب سبز در حالت دید در شب، دو دنیای متفاوت را در بازی پدید آورده است. بازتاب ها، که بیشتر در مراحل مدرسه دیده می شود خیره کننده است. چشمه های نوری در بالاترین سطح و واقع گرایانه ترین حالت ممکن ساخته شده اند. کنتراست تصاویر، دیدن دو رنگ قرمز، که از شکم جنازه های آدمی زاد و حیوان های تکه تکه شده بر زمین زرد و خاک آن خراب آباد ریخته شده اند، یا بر کف سرامیکی و موزاییکی مدرسه، به خوبی مردمک چشمانتان را به سوی خود خیره می کند!

 

1401117_1_.jpg

مکان هایی که برای داستان مهم اند به خودی خود ضبط می شوند.

 

در کنار گرافیک، صداگذاری بازی را نیز باید شاهکار دانست. Outlast 2 فقط با صدا می تواند زهره تان را بترکاند ، چه برسد وقتی با هدفون بازی را انجام دهید ، صدای همه چیزی در بازی کار شده است. خرد شدن شیشه، قدم برداشتن بر خاکی نرم، نفس های بلیک از ترسیدن، اجسام و اشیاء و علف و صدای آب به هنگامی که زیر آن مخفی شده اید، صدای قیژ و ویژ باز شدن درها و پنجره ها و بادی که به چین های پرده ای افتاده است، صداهایی که از بیرون کلبه ها شنیده می شود، ناله ها و زمزمه های طلب عفو و بخشش یا تسلیم شدن معتقدان بالا خانه اجاره داده ای که با قمه دور می گردند و منتظر شما هستند، صدای جیغ هایی که از دور از لین می شنوید یا دیگرانی که شکنجه می شوند، و هر آنچه در منطقه شیطانی سوپای آریزونای Outlast 2 موجود است!

 

Outlast_19_1_.jpg

خیلی چیزها از دور خواهید دید و مکث خواهید کرد. اما موسیقی که به صحنه اضافه شود، دست و پایتان را گم خواهید کرد.

Outlast 2 یک بازی بسیار دلهره آور و ترسناک است که تجربه اش تا مدت ها در خاطر خواهد ماند. Gameplay و عناصر داستانی این بازی بسیار عالی هستند ، جلوه های بصری قدرتمند و طراحی معماها و مراحل و دشمنان و نورپردازی های بی نظیر، در بستری با رنگ مایه مذهبی اما جنون خیز، به همراه خشونت آشکار و گاها حال به هم زن، ویژگی هایی هستند که در Outlast 2 در آمیخته شده اند.

ویژگی های مثبت :ترس و وحشت بی نظیر

گرافیک هنری و جلوه های بصری زیبا

صداگذاری های عالی که تاثیر زیادی در ترس بازی دارند

موسیقی عالی

داستان خوب

 

ویژگی های منفی :

ضعف هوش مصنوعی

وجود یک سری موارد نامتعارف مثل خشونت علیه کودکان

 

نمره سایت خانه بازی ها به بازی : 8

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...