نگاهی کلی به شخصیت های برتر رزیدنت اویل - مقالات - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

توی این تاپیک قصد داریم کاراکترای برتر رزیدنت اویل رو از هر جهت ( مخصوصا نکات نگفته شده) بررسی کنیم.

 

قسمت اول (ایدا ونگ)

"If she wants a game, she'll get one. With the real Ada Wong."

اگه اون بازی میخواد، یه بازی گیرش میاد میاد.با ایدا ونگ واقعی.

ایدا ونگ خطاب به کارلا رادمز

 

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

نام: ایدا ونگ

محل تولد: ایالات متحده ی آمریکا(دورگه ی چینی - امریکایی)

سال تولد:1974

قد:173 سانتی متر

گروه خونی:AB

اندازه گیری (کمر، دور سینه، هیپ): N/A

علایق: لیان اسکات کندی

تنفر: درک سی سیمنز، کارلا رادمز

استایل جنگیدن: اسلحه ها،تن به تن، مخفی کاری، قادر به استفاده از اسلحه ی هوگ شات

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ایدا ونگ یکی از کاراکتر های اصلی در سری بازی رزیدنت اویل به شمار میرود. یک زن اسرارآمیز آمریکایی از تبار چینی، ایدا یک (جاسوس)محرمانه است.

در اکثر موارد، ظاهر فیزیکی ایدا در دوره سریال (بازی رزیدنت ایول) خیلی تغییر نکرده است. او معمولا موهای کوتاه سیاه و سفید را در همان سبک ورزشی دارد و رنگ چشم او تنها چیزی است که یک بار تغییر کرده است. در Resident Evil 4 ، چشمانش یک سایه روشن و تقریبا سبز بودند اما در تمام ظاهرهای دیگر چشمانش قهوه ای بود.

لباس های اصلی ایدا معمولا شامل قرمز و سیاه است، رنگ های برجسته آن!

 

زندگی گذشته ایدا ونگ قبل از سال 1998 یک رمز و راز کامل است.قومیت و ملیت او تایید کلی نشده است و زمان و مکان تولد او نیز ناشناخته است.حتی نام او!

شاید همین گذشته مرموز و پنهان او باعث محبوبت . اهمیت او در سری بازی رزیدنت اویل شده. ایدا همچنین فوق العاده ورزشی است. او دارای قابلیت های آکروباتیک، سرعت و رفلکس است که به مراتب بیش از بسیاری دیگر میباشد، که او را قادر به انجام انواع فیلیپس، رول، حرکات چرخشیو مانور های پارکور با دقت بسیار میباشد.او توانایی انجام کارهای عضلانی را به هیچ وجه ندارد و دارای قدرت باورنکردنی پا است که در مبارزات و محیط استفاده می شود، مانند تلنگرهای مختلف، لگد زدن، چنگ زدن و ضربه هایی که در هنگام مبارزه با دشمنان و یا پرش، رول، ، و بالا رفتن در هنگام صعود یا ... استفاده میکند.

 

تا سال 1998 Ada یک جاسوسی شرکتی بود که برای رقیب نامشروع آمبرلا کار می کردکه قصد داشت همه نوع سلاح های بیولوژیکی و نمونه ها را تهیه کند. او همچنین یک قاتل آموزش دیده بود که دارای انواع مختلفی از سلاح ها و تکنیک های مبارزه بود.احتمالا، او به دلایل شخصی خارج از منافع شرکتش به سازمان پیوست، هرچند او تا به حال به چیزی اشاره نکرده است.

در برخی مواقع، (پس از ماجرای جان) او برای درک سیمنز کار کرد، که با او خشنود شد. پس از تصمیم سیمنز برای از بین بردن شهر راکون و در نتیجه شیوع ویروس تی، ایدا ونگ او و کارش را ترک کرد.

 

سیمنز، که قبلا احساسات شدیدی به ایدا داشت، در نهایت از کارلا رادامز در یک آزمایش برای آلودگی به آدم خویش (ایدا ونگ) استفاده کرد.چند ماه بعد ایدا دستورات جدیدی از کارفرمایان خود بدست آورد. به مانند مامور U.S.S آمبرلا یعنی هانک، ایدا مامور شد تا نمونه ای از دن جهش یافته ی ویلیام برکین و ویروس تی را سرقت کنند.

 

پس از پایان حوادث رزیدنت اویل2 ، در Resident Evil: The Umbrella Chronicles سناریو ی "Death's Door" اتفاقاتی که پس از پرت کردن لاکت لانچر برای لیان توسط ایدا افتاد، نمایش داده شد.

او توانست از آزمایشگاه بیرون بیاید و پیام خود را به اپل نیوجرسی بفرستد، جایی که او برای دیدار با کارگران آمبرلا و تماس با سازمان امید داشت.پس از فرار از راکون به کمک وسکر و وقایع لاس پلاگا و اسولواکی شرقی و چین و آدونیا، ایدا ونگ در رزیدنت اویل دیگری حضور نداشت.هرچند که هنگامی که دموی رزدنت اویل 7 منتشر شد، تعداد زیادی از کاربران یوتویوب ر این باور بودند که صدای پشت تلفن(زو بیکر) متعلق به ایداست. در صورتی که خانم کورتنه تیلور گفت که ایدا را در آن نسخه صداگذاری نکرده. پس از انتشار اویل7 ، معلوم شد که آن صدا با لهجه ی بریتانیایی متعلق به کاراکتر جدیدی است.

 

 

یک کلمه کلیدی برای توصیف ایدا ونگ خواهد بود : دوتایی. هیچ کس واقعا نمی داند چه چیزی در او قرار دارد و وقتی Helena از لیان در رابطه با اعتماد کردن به او پرسید ، لیان به سختی پاسخ داد: "جواب این سوال آسون نیست"!

بیشترها اورا شخصیتی خاکستری با تمایل مثبت بیان میکنند.او کسی است که برای رسیدن به هدفش _ هرچه که باشد_ هر کاری را انجام می دهد.ایدا دارای حس شوخ طبعی است وبسیار خونسرد میباشد و به ندرت شگفت زده میشود. با این حال، ایدا دور از ناتوانی و مهربانی نیست.در طول حادثه Lanshiang، او مایل به کنار گذاشتن اهداف فعلی خود را برای کمک به جیک و شری مبارزه با Ubistvo"مرد اره ای" شد و به چندین نظامی BSAA و غیر نظمیان کمک کرد.علاوه بر این، او رابطه بسیار پیچیده ای با لیان دارد.او در شهر راکون یک پیوند رمانتیک با او ایجاد کرد و از آن زمان او اغلب از راه خود برای محافظت از لیان سعی کرده است.حتی فرمان های مستقیم از فرماندهان او برای کشتنش. اگر چه او گاهی از لیان برای کمک به اهداف خود استفاده می کند.او همچنین می داند که لیان هرگز به او آسیب نمی رساند . همین موارد باعث شد تا او و کندی در سال2007 عاشقانه ترین زوج بازی ها شناخته بشوند.

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

 

ایدا ونگ همچنان وپس از گذشت سال ها از اولین حضورش در رزیدنت اویل ، بیشتر از هر شخصیتی دارای نکات مبهم و گذشته ای مجهول است. شاید این دلیلی است که کپکام دوست دارد از ایدا پول بدست بیاورد.

ابهاماتی که درمورد او وجود دارد و شخصیت پردازی و خصوصیات اخلاقی او ، پتانسیل بالایی به او میبخشد.کسی نمیداند که آیا او هنوز برای سازمان کار میکند یا نه یا آرم پروانه ای که روی لباس او و وسیله ی آرایشش که به لیان داد چیست. تمام این مسائل حضور دوباره ی او را میطلبد.

 

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

نویسنده و مترجم: کاپتان پرایس1378

**کپی ممنوع مگر باذکر منبع**

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قسمت دوم (بیلی کوئین)

"

"So, you seem to know me. Been fantasizing about me, have you"

پس، به نظر میرسه که تو منو میشناسی. به نظرت من تخیلیم؟

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

نام:بیلی کوئین

محل تولد: آمریکایی-قفقازی

گروه خونی:A

قد:175cm (5 ft 9 in)/181 (5 ft 11 in

وزن:74.2 kg

استایل جنگیدن: اسلحه، تن به تن(افسر دریایی ایالات متحده)

 

او ستوان دوم نیروی دریایی ایالات متحده بوده است.او در جریان رویدادهای Resident Evil Zero برای اولین بار وارد سری می شود.او یک محکوم سابق دریایی میباشد که به ناچار وارد دنیایی وحشتناک میشود.بیلی در نواختن پیانو بسیار چیره دست است و در دست راستش یک خالکوبی بزرگ وجود دارد که عبارت آن Mother Love است و خالق او شینجی میکامی میباشد.

 

کوئن به همرا تیم خود در نیروی دریایی، به دهکده ای در آفریقا فرستاده شد تا با تروریسم مبارزه کند. آنها موقعیت تروریستها در دهکده را گم میکنند و به جستجوی دهکده میپردازند.

پس از جستجو، آنها دهکده را پیدا میکنند، دهکده ای که در آن انسان های غیرنظامی و بیگناهی زندگی میکردند. یکی از هم تیمی هایش از این مردم احساس خطر کرده و به اشتباه، غیرنظامیان را میکشد. در بازگشت، درنهایت بیلی متهم به کشتن آن غیرنظامیان( بیست و سه نفر)میشود اما او هرگز این کار را انجام نداده بود. او بازداشت شد و پس از آنکه در خودروی نظامی در حال فرستاده شدن به شهر راکون بود، در جاده ای از کوهستان آرکلی، خودرو مورد حملهٔ مخلوقاتی عجیب قرار گرفت اما بیلی موفق شد از این رخداد بگریزد و از دست مأموران فرار کند. اما او اینک در کوهستان آرکلی قرار داشت؛ مکانی که جیمز مارکوس، برای انتقام از آمبرلا، ویروس T را در آنجا منتشر کرده بود. بیلی سرانجام با ربکا چمبرز آشنا شد.

 

دو نفر(بیلی و ربکا) از استعدادهای خود برای عبور از بسیاری از موانع بازی استفاده می کنند و اسرار شرکت های Umbrella را کشف می کنند.

بیلی در طول Resident Evil 0 هرگز صراحتا اعلام نمی کند که چه کاری را انجام داده است تا بتواند جایزه دادگاه خود را به دست آورد، هر چند این بازی دارای دو فریبکس است که خاطرات خود را از گذشته نشان می دهد. با این وجود او وفاداری خود را ثابت می کند !

بیلی کوئن و ربک چمبرز در نهایت با مارکوس دربخش دوم بازی ملاقات می کنند. در نهایت مارکوس به یک ملکه Leech muatesتبدیل میشود.(Queen Leech یک دشمن از سری Resident Evil است. این یک سنگ قبر غول پیکر از زالو های معقول و رئیس نهایی Resident Evil 0 بود.) در دنباله نبرد نهایی، بیلی و ربکا با استفاده از آسیب پذیری آن به نور خورشید، او رارا تحریک می کند. پس از آن، ربکا چمبرز اجازه می دهد تا بیلی کوئن را فرار کند، (با گفتن به مقامات که او پس از برخورد آنها در کوه های آرکل کشته شد)

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

فایل های بعد در نسخه نینتندو 64 Resident Evil 2 به بیلی اشاره می کنند، هرچند این بازی قبل از Resident Evil Zero منتشر شد. بیلی یک لباس مجلسی در نسخه HD Remaster از Resident Evil Zero دارد که بر اساس توماس کلارک از Mercs میباشد!

 

شاید از نظر خیلی از دوستاران رزیدنت اویل ، بیلی کوئین دیگر جایی برای رزیدنت اویل ندارد. هر چند که حضور دوباره ی ربکا چمبرز در انیمیشن وندتا در کنار مهم ترین شخصیت های مرد اویل( کریس ردفیلد و لیان کندی) اویل بازها را بسیار خوشحال کرد اما هیچ خبری از بیلی کوئین ، این مجرم بیگناه نیست!

 

نویسنده و مترجم: کاپتان پرایس1378

**کپی ممنوع مگر باذکر منبع**

ویرایش شده در توسط کاپتان پرایس 1378
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 3 هفته بعد...

قسمت سوم(بری برتون)

 

"I'll always need you. But for now... I have this."

من همیشه بهت نیاز دارم..اما واسه الان من اینو دارم.

بری خطاب به دخترش مویرا

 

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

نام:بری برتون

قد:186cm

وزن:89.3kg

گروه خونی:A

ملیت:قفقازی / آمریکایی

علایق: خانواده (همسر و دخترانش) / جیل،کریس

تنفر: زامبی ها و آلبرت(وسکرها)

استایل جنگیدن: مسلط بر اسلحه های گرم و سرد، تن به تن ، 44 Magnum Revolver

 

 

بری برتون یکی از شخصیت های سری رزیدنت ایول است، که یکی از اعضای اصلی تیم آلفای استارز(در آینده عضو سازمان BSAA به عنوان مشاور مهارت های رزمی ) میباشد.برتون در ۱ دسامبر ۱۹۶۲ متولد شد.بری دارای موها و ریش های قهوه ای سوخته است و قیافه ی او از لحاظ فیزیکی تغییری (خاص) نکرده است.نام همسر بری، کتی برتون و فرزندانش، مویرا برتون و پولی برتون هستند، که بری بسیار به آنها وابسته و علاقمند است.برتون دارای سلاحی قدرت مند است.نام تفنگ بی نقصش 44 Magnum Revolver است که قادر به کشتن هرموجودی است.

 

او از اعضای پیشین نیروی هوایی و دوست خانوادگی کریس ردفیلد بود. کریس با پیشنهاد او، به گروه استارز پیوسته بود.در نسخه رولیشن2 ، او به دلیل سن ، ضعف فیزیکی خود را کاهش داده است.

پس از رویداد عمارت اسپنسر، بری برای تامین امنیت خانواده اش، آنها را به کانادا منتقل کرد و در کنار کریس و جیل، در تلاش برای افشای جنایت های شرکت آمبرلا برآمد، اما کاری از پیش نبرد. کریس برای بررسی بیشتر فعالیت های غیرقانونی آمبرلا به اروپا رفت و منتظر بود تا جیل و بری به او بپیوندند. در جریان شیوع ویروس T در شهر راکون ، بری شهروندانی که هنوز به ویروس مبتلا نشده بودند را با بالگرد از شهر خارج کرد. او در کنار کریس آموزش سربازان نسل جوان BSAA را بر عهده گرفت تا آینده ی آن را بسازد!

 

در سال 2011 مویرا خواست به TerraSave بپیوندد ولی بری با او مخالفت کرد. به هر حال او به این سازمان ملحق و نهایتا توسط گروهی ربوده شد. پس از این حادثه ، بری موفق به نجات بری و مویرا و ناتالیا(عضو جدید خانواده اش) شد.در سال 2013، دو سال پس از این حادثه، بری به پدری ، برای فرزندانش باز می گردد.بری ازخانواده اش بسیار مراقبت می کند، خیلی وقت ها وقتی که آنها تهدید می شوند، حتی دوستان خود را از آنها محافظت می کنند.با این حال، بعدا در زندگی، رابطه او با دخترش، موریا، تنگ شد چراکه مویرا (مدتی قبل از رولیشن2) به طور تصادفی به خواهر خود (پولی) با یکی از اسلحه های بری در کابینه شلیک کرد و بری عصبانی او را سرزنش کرد.پس از زخمی شدن پولی (زخم گلوله)، او و مویرا از هم جدا شدند.بعدها مویرا به بری(با صدای ضبط شده اش) اعتراف میکند که نباید از بری جدا میشد و هیچ وقت برای او دختر خوبی نبوده و از او عذرخواهی میکند.بعد از حادثه روبوده شدن مویرا و کلر و نجات مویرا توسط بری ، پدر و دختر دوباره رابطه عاطفی ای باهم برقرار میکنند! در ۲۰۱۳ ، دو سال بعد از آن اتفاقات ، بری سعی می کند که پدر خوبی برای فرزندانش باشد. در خانه ی او و همسرش در کانادا ، بری مشغول آماده شدن قبل از آمدن کلر است. برتون در حالی که تلویزیون خبر یک حمله ی بیوتروریسم که مقصر آن Neo Umbrella بود را پخش می کرد ، از پولی جای ژاکتش را می پرسد! وی در فیلم رزیدنت اویل :قصاص در مقر آمبرلا در روسیه به ضرب گلوله جهت حفظ جان ایدا وانگ کشته می شود!

(دنیای فیلم رزیدنت اویل با بازی رزیدنت اویل کاملا متفاوت است)

 

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

توانایی جسمی او به دلیل سن او کم شده است. با وجود این، بری توانایی انجام وظایف فیزیکی را بدون هیچ مشکلی دارد.در Resident Evil: Revelations 2، پس از شکستن یک دروازه با مکانیزم جرثقیل،او می گوید: "واو! استاد باز کردن قفل در حال حاضر، آره؟" که اشاره به رزیدنت ایول و مهارت باز کردن قفل ها توسط جیل با قفل پیک میباشد! بری همیشه سعی میکند که از الفاظ بهتری در جلوی خانواده اش (مخصوصا ناتالیا) استفاده کند. چیزی که در مورد این پدر خانواده دوست وجود دارد: بری برتون پدر و همسری مسئولیت پذیر و بسیار فدارکار است و حاضر است برای دخترانش هر کاری بکند. شاید او از لحاظ فیزیکی با وجود سنش کم نیاورد اما، او به یک استراحت در دنیای رزیدنت اویل نیاز دارد.

نویسنده و مترجم: کاپتان پرایس 1378

**کپی ممنوع مگر با ذکر منبع**

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 1 ماه بعد...


قسمت چهارم (کارلوس اولیویرا)

"Looks like our roles have been reversed from the time we first met, huh? "

به نظر میاد ک نقش ما از اولین ملاقاتمون تغییر کرده، هوم؟

کارلوس خطاب به جیل ولنتاین

 

جهت دیدن لینک ها وارد شوید یا ثبت نام کنید.

نام: کارلوس اولیویرا

قد:175cm (5 ft 9 in) / 182 cm 6 ft 0 in

وزن: 83kg

ملیت: آمریکای جنوبی

گروه خونی: o

علایق: -

تنفر: نمسیس

استایل جنگیدن: مسلط بر اسلحه های گرم(کارابین M4A1)/ زامبی(ها)

 

 

 

در بین تمام کسانیکه دوستدار سبک کلاسیک فرانچیز رزیدنت اویل هستند، کارلوس یاد آور خاطرات نسخه ی سوم رزیدنت اویل و جیل ولنتاین و نمسیس و شهری نفرین شده به نام راکون میباشد.

کارلوس در سال 1979 ب دنیا آمد. کارلوس مردی از نژادهای ترکیبی آمریکای لاتین و بومی، عضو فعالی از عملیات چریکی در آمریکای جنوبی بود ، او از اعضای گروه دلتا از U.B.C.S بود که توسط شرکت آمبرلا در جریان رویدادهای رزیدنت ایول ۳ به همرا سایر هم تیمی هایش در شهر راکون فرستاده شد.هنگامی که اخبار مربوط به شیوع ویروس پخش شد ، کارلوس با یک تیم چند نفره(120 نفر) به قلب منطقه فاجعه فرستاده شد، گفته شده بود هدف آنها نجات بازماندگان است. با این حال، در گرمای نبرد، کارلوس مجبور شد برای زندگی خود مبارزه کند.

او موفق به دریافت یک رادیو (احتمالا از افسر ارتباطات واحد خود)، شد.او با استفده از آن درخواست کمک را ارسال کرد.عضو سابق S.T.A.R.S. عضو جیل ولنتاین این انتقال را در وزارت پلیس شهر راکون شنید.

 

او شخصیتی گرم و نسبتا شوخ دارد و شاید در نتیجه افزایش خشونت ! او شجاع است و همیشه مایل است خود را در وسط خطر پرتاب کند.او از یک کارابین M4A1 و SIG Pro SP2009 استفاده می کند،لباس او یک پیراهن سبز تیره و یک جلیقه تاکتیکی سیاه با لوگوی آمبرلا در پشت میباشد.

اودد فهر در دو فیلم سینمایی هالیوودی رزیدنت ایول: موعود و رزیدنت ایول: انقراض در نقش کارلوس اولیویرا ظاهر شد. او در هر دو فیلم، به ویروس T مبتلا شد اما در فیلم رزیدنت ایول: موعود توسط ضدویروس نجات یافت اما در فیلم بعدی (رزیدنت ایول: انقراض) پس از مبتلا شدن به ویروس تی، با از خود گذشتگی و پیش از تبدیل شدن به زامبی، خود را فدای تیمش کرد و کشته شد.

(دنیای فیلم رزیدنت اویل با بازی رزیدنت اویل کاملا متفاوت است)

 

در رزینت اویل3 کارلوس شخصیت قابل بازی نیشت ب جز لحظه ای ک جیل ولنتاین ب ویروس آلوده میشود.کارلوس با پیدا کردن واکسنی از بیمارستان شهر راکون، جیل را نجات می*دهد.

پس از فرار او و جیل از راکون سیتی ب کمک بری برتون ، دیگر اسمی از این چریک در رزیدنت اویل برده نشد.کارلوس شخصیت چندان محبوبی نبوده ونیست و داستان و حتی نام او را اکنون شاید تنها اویل بازهای قدیمی بیاد بیاورند. حتی شاید خود کپکام هم دیگر کارلوس را از یاد برده باشد! فراموش کردن کاراکترهای قدیمی رزیدنت اویل ، اتفاقی است ک فقط مختص کارلوس نمیشود.

 

 

نویسنده و مترجم: کاپتان پرایس 1378

**کپی ممنوع مگر با ذکر منبع**

ویرایش شده در توسط کاپتان پرایس 1378
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...