معرفی بازی رزیدنت اویل : تاریخچه آمبرلا - Resident Evil: The Umbrella Chronicles - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

معرفی بازی رزیدنت اویل : تاریخچه آمبرلا - Resident Evil The Umbrella Chronicles

 

magspace.ru_IPY5VhA.jpg

 

معرفي : Introduction

 

Resident Evil The Umbrella Chronicles یا Biohazard The Umbrella Chronicles (به ژاپنی) در 13-ام نوامبر 2007 در آمريكاي شمالي و در 15-ام نوامبر 2007 در ژاپن و در 30-ام نوامبر 2007 در اروپا و در 13-ام دسامبر 2007 در استراليا از طرف شرکت Capcom و Cavia برای کنسول Nintendo Wii منتشر شد. اين بازي توسط Masachika Kawata طراحي و توسط Masafumi Takada و Jun Fukuda نوشته و بوسيله Open Dynamics Engine ساخته و پرداخته شده. این بازی در ژانر Survival horror ، تک نفره و يا به همراه هوش مصنوعي بازي، اول شخص، Rail-Shooter با درجه Mature طراحی شده.

 

ورودي كنترل در كنسول: Wii Remote و Nunchuk, Wii Zapper

 

umbrella_chronicles_wallpaper_by_captain_albertwesker-d3km4sa.jpg

 

توضیحات : Gameplay

 

The Umbrella Chronicles بصورت اول شخص (Rail-Shooter) هست كه كنترل حركت كاراكتر توسط بازي صورت ميگيره و بازيكن بايد فقط هدف بگيره و تيراندازي كنه و يا آيتم هاي مورد نظر از قبيل اسلحه و اسپري و گياه رو جمع آوري كنه. اسحلحه ثابت بازي كه براي تمام كاراكتر ها موجوده Samurai Edge هست كه داراي مهمات بي نهايت هست اما ساير اسلحه داراي محدوديت مهمات هستند، تو اين بازي اگر زخمي باشيد مي تونيد با استفاده از يك گياه سلامتي كامل رو بدست بياريد اما اگر زخمي نباشيد و آيتم گياه سبز رو كسب كنيد نميتونيد تو وقت ديگه اي از اون استفاده كنيد، همچنين كسب آيتم اسپري موجب بازگشت دوباره به بازي در قسمتي كه Game Over ميشيد هست و براي سلامتي كامل مصرف نميشه. در اواسط هر قسمت از هر سناريو يه Check Point وجود داره كه بازي رو ذخيره ميكنه، در انتهاي هر قسمت از هر سناريو هم بايد با رئيس بازي براي اتمام سناريو مبارزه كنيد.

 

5940299aaa.jpg

 

در بازي از Nunchuk براي حركت هدف گيري و از Wii Remote براي شليك و انتخاب و حركات اكشن بكار ميره و از Shake براي مبارزه با زامبي ها استفاده ميشه كه زاوبه دوربين بصورت سوم شخص نمايش داده ميشه.

اين بازي شامل سه سناريو Train Derailment (مربوط به Resident Evil Zero) و The Mansion Incident (مربوط به Resident Evil 1) و Raccoon's Destruction (مربوط به Resident Evil 3) و سناريوي آخر تحت عنوان Umbrella's End هست كه شامل يه سناريوي جديد در روسيه هست كه در سال 2003 اتفاق ميوفته. اين بازي همچنين شامل يه بازي كوتاه تحت عنوان Special Stage هست كه ماموريت كوتاهي براي سرعت عمل در كشتن زامبي هاست. بعد از اتمام هر سناريو به شما يه Rank داده ميشه و بر اساس امتيازتون مي تونيد اسلحه هاي جديد و بي نهايت خريداري كنيد.

 

توسعه : Development

 

اين بازي توسط Cavia و Capcom توسعه پيدا كرد و توسط Masachika Kawata طراحي و تهيه شده كه پورت PS2 بازي Resident Evil 4 هم بر عهده او بود،‌ در E3 سال 2006 شركت capcom بصورت رسمي اعلام كرد كه اين بازي در حال ساخت و ساز هست و قراره بازي منحصر به فردي رو با تكنولوژي كنترلر Wii منتشر كنه كه قطعا تجربه جديدي براي بازيكن ها خواهد بود. اعضاي استوديوي Clover (از كپ كام) كه سازنده بازي هايي چون Viewtiful Joe و Ōkami بودن براي توسعه اين بازي به ساير گروه پيوستن. در سوم نوامبر 2006 ويديوي كوتاهي از صحنه هاي اين بازي در Nintendo World به نمايش دراومد و در سال 2007 تاريخ انتشار اين بازي بصورت رسمي اعلام شد. در ششم آپريل 2007 ويديوي تبليغاتي روي سايت ژاپني شركت به نمايش دراومد و در 13-ام آپريل 2007 سايت ژاپني با پروفايل كاراكتر ها و چندين تصوير از صحنه هاي بازي به همراه دومين ويديوي تبليغاتي بروز شد سپس در كنفرانس مطبوعاتي E3 در 11-ام جولاي 2007 شركت Nintendo اعلام كرد كه اين بازي با Wii Zapper سازگاري داره. در ابتدا قرار بود كه نوع و كنترل اين بازي شبيه به Resident Evil 4‌ باشه (يعني ادغام سوم شخص با Rail-Shooter) كه Masachika Kawata، طراح بازي در مصاحبه اي با Famitsu درباره Gameplay اين بازي توضيح داد، به گفته او "كاربران Wii سادگي و آساني رو دوست دارن" و نوع بازي Resident Evil 4 خيلي پيچيده و دشوار هست و فكر نميكنم كاربران Wii از اون لذت ببرن.

 

در 8-ام مارس 2009 شركت capcom اعلام كرد كه قصد دارن بازي جديدي رو تو همين ژانر در 12-ام دسامبر در جشن انتشار Resident Evil 5 (در سن فرانسيسكو) اعلام كنه، چندي بعد مدير انتشار شركت كپ كام Matt Dahlgren در مصاحبه اي اعلام كرد كه طرفداران Wii بزودي خوشحال خواهند شد... در 11-ام مارس 2009 Famitsu بصورت رسمي اعلام كرد كه بازي جديدي تحت عنوان The Darkside Chronicles منتشر خواهد شد كه در اصل دنباله روي بازي The Umbrella Chronicles هست.

 

داستان : Story

 

Train Derailment:

 

همونطور كه گفته شد سناريوي اول مربوط به Resident Evil 0 درباره حضور Rebecca Chambers و Billy Marine در كوههاي Arklay هست كه از طريق قطار به ساختمان نظامي ميرسن كه در اونجا با James Marcus يكي از موسسان و محققان كمپاني Umbrella روبرو ميشن كه او خودش رو بوسيله leech (با زالو) زنده سازي كرده بود و به يه موجود عظيم جثه تبديل ميشه كه بعد از مبارزه و شكست او موفق به فرار از اون منطقه ميشن. - اين سناريو خود به سه قسمت تقسيم ميشه و داراي دو سناريوي زير مجموعه تحت عنوان beginnings 1 و beginnings 2 هست كه مربوط به فرار Wesker از ساختمان نظامي هست.

 

train-derailment.jpg

 

The Mansion Incident :

 

سناريوي بعدي مربوط به Resident Evil 1 و اتفاقات مربوط به اون هست كه Jill Valentine و Chris Redfield مجبور ميشن به عمارت بزرگ برن كه در اونجا با زامبي و موجودات ديگه روبرو ميشن و در انتها متوجه آزمايشگاه مخفي Umbrella ميشن كه در اونجا روي پروژه Tyrant كار ميشد، Jill و Chris بعد از شكست Tyrant موفق ميشن از عمارت بزرگ فرار كنن. اين سناريو هم از سه قسمت تقسيم ميشه و داراي چهار سناريوي زير مجموعه هست كه سناريوي اول و دوم تحت عنوان Nightmare 1 و Nightmare 2 هست كه مربوط به Rebecca Chambers و Richard هست و دو سناريوي بعدي مربوط به زنده سازي Wesker تحت عنوان Rebirth 1 و Rebirth 2 هست.

 

bioTUC_01.png

 

Raccoon's Destruction :

 

سناريوي سوم مربوط به اتفاقات Resident Evil 3 در شهر Raccoon هست كه Jill Valentine بعد از بازگشت به شهر با Carlos Oliveria آشنا ميشه كه تصميم ميگيرن از شيوع اين ويروس و زامبي ها از اين شهر فرار كنه كه در همين حين با Nemesis روبرو ميشن كه يه نوع Tyrant‌ پيشرفته هست كه توسط كمپاني Umbrella براي از بين بردن افراد S.T.A.R.S ساخته شده، كه در انتها Jill قبل از نابود شدن شهر موفق به از بين بردن Nemesis ميشه. اين سناريو هم داراي سه قسمت هست و داراي دو سناريوي زير مجموعه تحت عنوان Death's Door 1 كه مربوط به Ada Wong هست و سناريوي بعدي تحت عنوان Fourth Survivor 1 كه مربوط به Hunk هست.

 

resi-umbrella-chronicles-3.jpg

84ng_re_tuc4.gif

 

منبع : سایت خانه بازی ها

  • Thanks 2
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سناریو۱: از خط خارج شدن قطار

از خط خارج شدن قطار (به انگلیسی: Train Derailment) نام سناریو اول این بازی است. ربکا چمبرز و بیلی کوئن دو شخصیت قابل کنترل در این سناریو هستند. در این سناریو، رویدادهای مهم بازی رزیدنت ایول صفر نمایش داده می‌شود. پس از به پایان رساندن کامل این سناریو که خود شامل سه بخش می‌باشد، ماموریتی جدید در همین سناریو به نام آغاز، آزاد می‌شود. در این بخش جذیذ، چگونگی کشته شدن دکتر جیمز مارکوس توسط آلبرت وسکر و ویلیام برکین، زنده ماندن دکتر مارکوس و انتقام او ( پخش ویروس T در مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی ) به تصویر کشیده می‌شود. شخصیت قابل کنترل در این ماموریت آلبرت وسکر می‌باشد.

 

سناریو۲: رویداد عمارت

رویداد عمارت (به انگلیسی: Mansion Incident) دومین سناریو بازی است. کریس ردفیلد و جیل ولنتاین دو شخصیت قابل کنترل در این سناریو هستند. نمایش رویدادهای مهم بازی رزیدنت ایول ۱ که بیانگر رویداد عمارت اسپنسر است، در این سناریو به شکلی گذرا به تصویر کشیده شده است. این سناریو از سه مرحله تشکیل شده است. در همین سناریو، دو ماموریت جداگانه نیز وجود دارد؛ " کابوس " (Nightmare) نام ماموریتی دو مرحله‌ای است که در آن نمایش داده می‌شود که ربکا چمبرز چگونه در این عمارت حضور یافت و از آنجا فرار کرد. ماموریت دیگر " تولد دوباره " (Rebirth) نام داشته که در آن مشخص می‌شود که چگونه آلبرت وسکر، پس از کشته شدن توسط تایرانت، زنده ماند و از عمارت فرار کرد. شخصیت قابل کنترل در این ماموریت آلبرت وسکر می‌باشد.

 

سناریو۳: ویرانی شهر راکون

ویرانی شهر راکون (به انگلیسی: Raccoon's Destruction) سومین سناریو بازی است. جیل ولنتاین و کارلوس اولیویرا دو شخصیت قابل کنترل در این سناریو هستند. نمایش رویدادهای مهم بازی رزیدنت ایول ۳ که بیانگر نابود شدن شهر راکون توسط بمب هسته‌ای است، در این سناریو به شکلی گذرا به تصویر کشیده می‌شود. این سناریو از سه مرحله تشکیل شده است. در همین سناریو، دو ماموریت جداگانه نیز وجود دارد؛ " درب مرگ " (Death's Door) که شخصیت قابل کنترل این ماموریت ایدا وانگ است. در این ماموریت مشخص می‌شود که چگونه ایدا در پایان رویدادهای رزیدنت ایول ۲ زنده مانده و از شهر می‌گریزد. ماموریت دیگر " چهارمین بازمانده " (Fourth Survivor) نام داشته و هانک شخصیت قابل کنترل در این ماموریت است. نمایش چگونگی فرار هانک از شهر راکون، پیش از ویرانی شهر مربوط به این ماموریت می‌باشد.

 

سناریو۴: پایان آمبرلا

پایان آمبرلا (به انگلیسی: Umbrella's End) چهارمین و آخرین سناریو اصلی بازی است. کریس ردفیلد و جیل ولنتاین دو شخصیت قابل کنترل در این سناریو هستند. در این سناریو، نمایش داده می‌شود که کریس و جیل خود را به مقر آمبرلا در روسیه رسانده‌اند تا آخرین و قدرتمند ترین تایرانت شرکت آمبرلا (T-a.l.o.s) را نابود کنند. آن‌دو در پایان موفق به این کار می‌شوند و از آنجا می‌گریزند. این سناریو دارای سه مرحله می‌باشد. در همین سناریو، یک ماموریت جداگانه نیز وجود دارد؛ " میراث مخوف " (Dark Legacy) ماموریتی است که در آن مشخص می‌شود که آلبرت وسکر نیز وارد مقر آمبرلا در روسیه شده و قصد دارد تا اطلاعات سری شرکت آمبرلا را از ابررایانه‌ی Red Queen(همون رایانه مادر هست که آزمایشگاه بزرگی رو که تو شهر راکون سیتی بود رو تماما کنترل میکرده همون کامپیوتر سه بعدی که تو فیلم رزیدنت اویل یک میبینیم) برداشت کند و علاوه بر آن سرگئی ولادیمیر را نیز نابود کند. با پیشبرد این ماموریت، وسکر در این هدف‌ها موفق می‌شود.

 

گیم‌ پلی این بازی، به شکل خطی می‌باشد و پیشبرد داستان و حرکت کاراکتر به سوی هدف‌ها برعهده خود بازی می‌باشد (به جز برخی موارد که به بازیباز حق انتخاب داده می‌شود). بازیباز فقط می‌تواند دشمنان را نابود کرده و یا به جمع‌آوری آیتم‌های گوناگون بپردازد. زاویه‌ی دید اول شخص می‌باشد. بازی دارای سیستم جمع‌آوری امتیاز بوده و در آغاز هر مرحله قابلیت ارتقاء اسلحه‌ها با کمک امتیاز جمع‌آوری شده وجود دارد.

 

منبع : ویکی پدیا | سایت فارسی خانه بازی ها.

  • Thanks 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

موارد اضافی و تکمیلی :دی

 

ملکه‌ی سرخ و ملکه‌ی سفید نام دو ابررایانه‌ای هستند که در سری رزیدنت ایول وجود داشته و متعلق به شرکت آمبرلا می‌باشند.

 

Red Queen

 

lzny_redqueen.png

 

ملکه‌ی سرخ، رایانه‌ی مرکزی شرکت آمبرلا است که تمامی اطلاعات سری و پژوهش‌های محتلف علمی شرکت در آن قرار داشت. این یک رایانه‌ی هوشمند بود که کار صداگذاری آن را Tara Platt انجام داد. این ابررایانه برای نخستین بار در سناریو "آغاز ۱" (Beginnings 1) در بازی رزیدنت ایول: تاریخچه آمبرلا دیده شد. نخستین هدف از ساخت این ابررایانه، حفاظت از اطلاعات سری و دارایی‌های شرکت آمبرلاست. هدف دوم، حفاظت از جان ماموران آمبرلا و هدف سوم، نامشخص می‌باشد؛ به این دلیل که آلبرت وسکر تمامی داده‌های این رایانه را برای خود برداشت و سپس با پاک نمودن این داده‌ها از ملکه‌ی سرخ، حافظه‌ی این رایانه را پاک کرد.

 

این رایانه در ابتدا در مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی قرار داشت اما در جریان طغیان ویروس T در کوهستان آرکلی، اطلاعات این رایانه توسط سرگئی ولادیمیر به مکان دیگری منتقل گشت. آلبرت وسکر در جریان رویداد عمارت توسط تایرانت کشته شد؛ اما این مرگ نمایشی بود. او پس از بیدار شدن تلاش کرد تا به اطلاعات ملکه‌ی سرخ دست یابد اما به دلیل انتقال اطلاعات توسط سرگئی ولادیمیر، موفق به این کار نشد و رایانه را منهدم کرد. این رایانه برای آخرین بار در مقر آمبرلا در روسیه قرار داشت. آلبرت وسکر پس از نابود کردن سرگئی ولادیمیر به تمامی اطلاعات شرکت آمبرلا دست یافت و سپس حافظه‌ی این ابررایانه را پاک کرد.[۱]

 

نکات جالب

 

ابررایانه‌ی ملکه‌ی سرخ در نخستین سری از فیلم‌های سینمایی رزیدنت ایول نیز وجود داشت. در این فیلم، ملکه‌ی سرخ در مقر هایو قرار داشت.

در بازی شیطان هم می‌گرید ۴، شخصیت "نرو" دارای یک شمشیر به نام ملکه‌ی سرخ می‌باشد. این بازی نیز توسط شرک کپ‌کام ساخته شده‌است.

 

White Queen

 

White_Queen.png

 

ملکه‌ی سفید نام یکی از رایانه‌های مرکزی شرکت آمبرلاست. وظایف این رایانه نامشخص است و فقط یک بار در رزیدنت ایول: تاریخچه آمبرلا و در سناریو "تولد دوباره" (Rebirth) در کنار ملکه‌ی سرخ نمایش داده شد.

 

نکات جالب

 

رایانه‌ی ملکه‌ی سفید در سومین سری از فیلم‌های سینمایی رزیدنت ایول وجود داشت. در این فیلم، ملکه‌ی سفید در حقیقت یک هوش مصنوعی بود که Madeline Carroll در نقش ملکه‌ی سفید این نقش را ایفا کرد.

  • Thanks 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
×
×
  • اضافه کردن...