معرفی ویروس اوروبوروس|Uroboros Virus - مقالات - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

ویروس ، رزیدنت ، اویل ، معرفی ، اوروبوروس ، وسکر ، اسپنسر ، مادر ، تاریخچه ، آمبرلا ، ترایسل ، Resident , Evil , Virus , Uroboros , wesker , Spencer , Umbrella , Tricell , Introducing

 

معرفی ویروس اوروبوروس|Uroboros Virus

 

1556833788334249_recollections_glossary_-_uroboros_virus.jpg

 

اوروبوروس، نوعی متفاوت، از " ویروس مادر " است که توسط آلبرت وسکر کشف شده است.

 

تاریخچه کشف

 

اوروبوروس ویروسی بود که توسط آلبرت وسکر و به کمک " اکزلا گیونه " کشف شده بود. اکزلا گیونه، مدیر

اجرایی شرکت داروسازی ترایسل در شعبه ی آفریقا بود. ایجاد این ویروس، گرچه شباهت زیادی به سایر عناصر جهش زای ویروسی داشت، اما دارای دو فاکتور ) عامل ( منحصر به فرد بود در تاریخچه ی کشف خود بود. وارد شدن پیشرفت های بزرگ در زمینه ی عوامل بیماری زا: گیاه مشهور به " پلکانی به سوی خورشید ) گل های افسانه ای ( "، یک گیاه بومی و متعلق به منطقه ی کیجوجو، واقع در آفریقا بود؛ و " جیل ولنتاین ". او شخصی بود که گمان می رفت، در 32نوامبر سال 3002 و پس از رویارویی اش با آلبرت وسکر در عمارت اروپایی اسپنسر کشته شده است. در حقیقت دسترسی به " گل های افسانه ای " و " جیل ولنتاین " دو ویژگی منحصر به فرد در کشف ویروس اوروبوروس بود.

 

گل های افسانه ای که در کتاب " هانری تراویس " به " پلکانی به سوی خورشید " نام گذاری شده است، در افسانه های محلی به" Sonnentreppe " معروف هستند. این گیاه، نقشی مهم و مقدس را در رفتار مردمان بومی ساکن در کیجوجو که میراث دارNdipaya ی پیر بودند را بازی می کرد. پس از این دوران باستانی، یکی از حاکمان کشورNdipaya به شکلی غیرقانونی برای قدرت انتخاب شد. در مراسم تشریفات، تظاهرات زیادی بر ضد این حاکم انجام شد. " گل ها " به شدت سمی و زهردار بودند، اما مردمانNdipaya به گل ها ایمان داشتند و بر این باور بودند که فردی که از این گل ها سمی نشود فردی جاودان و نادر است. این باورها در میان مردم Ndipaya وجود داشت و حتا یکی از شروط به قدرت رسیدن حاکمان این کشور باستانی بود. گرچه در بیشتر اوقات جواب نمی داد و روشی غیرقابل تایید بود.

 

"گل ها " در قرن 0000 میلادی توسط یک جهانگرد خوشفکر به نام " هانری تراویس " کشف شد. او یک گردشگر تیزبین بود که به بیشتر قاره ی افریقا به عنوان فرزندی از خانواده تراویس، مسافرت کرده بود. او در آینده ،تشکیلاتی را پدید آورد که از ادغامشان " شرکت ترایسل " بنیانگذاری می شد. هانری تراویس، تمامی یافته ها و مشاهداتش را در زمینه ی اقلیم های متفاوت افریقایی در دانشنامه ای 23 فصلی تنظیم کرد، کتابی با نام " بررسی تاریخچه ی طبیعت ". این کتاب حاوی جزئیات دقیق و موشکافانه ای از نحوه زندگی و پیدایش حیوانات ،گیاهان، حشرات ،مواد معدنی و نقشه ای راهبردی از ساکنین مناطق مختلف افریقایی با تمامی لهجه ها و آداب و رسوم شان بود؛ حتا کوچکترین جزئیات در مورد نوع و نحوه ی پیدایش انسان ها و تفاوت های مختلف شان در نحوه تجارت، کار و زندگی نیز به شکلی دقیق و موشکافانه در این کتاب ذکر شده بود. " اوزول ای. اسپنسر " شخصی بود که این کتاب را با دقتی خاص مطالعه کرد؛ با مظالعه این کتاب، اسپنسر علاقمند شد تا بیشتر در مورد سرزمین فراموش شده یNdipaya و ویژگی ها و اعتقاداتشان و البته " گل های افسانه ای "، آگاهی کسب کند. او به " گل ها " اعتقاد پیدا کرد. بنابراین، اسپنسر تصمیم گرفت تا گل های افسانه ای را پیدا کند و به باورهایش برای تکامل بخشیدن گونه ی انسان شتاب دهد.

 

در دهه ی 0620 میلادی دکتر جیمز مارکوس،ادوارد اشفورد و برندون بایلی زیر نظر اوزول ای. اسپنسر ،تلاش های خود را برای یافتن شهر باستانیNdipaya و در پی آن " گل های افسانه ای " آغاز کزدند. با وجود این که این شهر در اعماق زمین بود و دارای استحکامات و همچنین انسان هایی از نسل مردمانNdipaya بود ،این گل ها را پیدا کردند. بیشتر جنگجویان جوان نسلNdipaya از گل ها مصرف کرده بودند و کمک نظامی خوبی را به " آمبرلا " انجام دادند. احتمالا این گل ها در گذشته، دست کم خواصی داشته که برای ارتقاء وضعیت جسمی و فیزیکی مورد استفاده قرار می گرفته است. پس از آن که آمبرلا مجبور شد تا برای تاسیس شعبه اش و کنترل منطقه، آن منطقه ی باستانی را ویران کند؛ نخستین مقر آمبرلا با نام " مقر مخفی آمبرلا " در ویرانه های شهر باستانی Ndipaya ایجاد شد تا تحقیقات برای یافتن راهی مناسب درجهت استفاده از " گل ها " آغاز شود .

سرانجام، در 4 دسامبر 0622 " ویروس مادر " از گل های افسانه ای به دست آمد.

 

155683378911626_resident_evil_5_conceptart_7yor8.jpg

 

اسپنسر قصد داشت تا به شکل کامل از تحقیقات مخفیانه بر روی گل ها حمایت کند تا با استفاده از نتایج آن، شرکن آمبرلا را تاسیس کند و در صورت عدم موفقیت در تحقیقات مخفیانه، تاسیس آمبرلا را فراموش کند. آگاه بودن از وجود آزمایشگاه سری آفریقا بسیار محدود بود و کسی از آن خبر نداشت؛ کارکنان آن نیز مخصوص کار در همان آزمایشگاه بوده و از آنجا خارج نمی شدند. محققان این آزمایشگاه درمورد ورود و خروجشان بسیار بادقت بوده و به وظایفشان در قبال آمبرلا، حفاظت اسرار و پنهان بودن تحقیقات بر روی گل ها پایبند بودند. این آزمایشگاه در سال 0600 به همراه نتایج تحقیقات و تجهیزاتش بسته شد در حالی که این مقر به همراه تمام تجهیزات و منابع عظیمش برای عموم دنیا ناشناس باقی ماند؛ البته بخش هایی از آن نیز تخریب شد.

 

وسکر زمانی که با اسپنسر مشغول صحبت بود، در مورد وجود این مقر آگاه شد. او همواره با " کریس ردفیلد " و " جیل ولنتاین " مواجه می شد. با کمکی از جانب " شرکت ترایسل"، وسکر مقر سری آمبرلا در آفریقا را پیدا کرد و با بازگشایی آن فعالیت ها را برای کشف " ویروس اوروبوروس " آغاز کرد. او اینک به اصلی ترین منبع برای ساخت ویروس، یعنی " گل های افسانه ای " دسترسی داشت.

 

وسکر کار خود را با بررسی تمامی منابع ویروسی و غیرویروسی که جمع آوری کرده بود شروع کرد. برای رسیدن به این هدف که نوعی جدید از " عامل جهش زا را کشف کند. این به خاطر آن بود که تکامل انسان وارد مرحله بعد شود و ضعف های موجود از بین برود، این کار با برداشتی از تحقیقات پیشین شرکت آمبرلا در زمینه کشف ویروس مادر از گل های افسانه ای انجام گرفت.

 

پس از پایان رخدادهای عمارت اروپایی اسپنسر، جیل ولنتاین به شدت مجروح و بی هوش شد، اما توسط آلبرت وسکر نجات یافت. پس از درمان و بهبودی، در یک محفظه در آرشیو انسانی ترایسل، به خواب برده شد. وسکر قصد داشت تا از جیل ولنتاین به عنوان اولین نمونه انسانی پس از تکمیل نهایی ویروس اوروبوروس استفاده کند.

 

در ابتدا، ساخت ویروس اوروبوروس با مشکلاتی نیز مواجه شد؛ بارزترین نمونه آن کشف شدن این ویروس از روی گل های افسانه ای بود که برای انسان سمی بود و این برای وسکر یک مشکل بود. در مقابل سرعت دادن به تکامل انسان یک مرگ سریع را به ارمغان می آورد. در این مدت، اثرات حیاتی دستگاه نظارت و کنترل بر جیل ولنتاین طی یک بی نظمی غیرفعال شد. به علاوه تحقیقات و مشاهدات از وجود " ویروس تی " در بدن او نشان می داد. این ویروس در جریان درگیری با نمسیس در شهر راکون، در بدنش باقی مانده بود و در اثر مقاومت بدن جیل، ویروس دچار تغییر شده بود. در حقیقت این ویروس در بدن جیل به حالت ساکن و بی اثر درآمده بود. برای فعال سازی ویروس، دوره استراحت اجباری او در محفظه تمدید شد. پس از مدتی کوتاه و پس از فعال سازی مجدد، ویروس تی موجود در بدن جیل ولنتاین به شکل کامل ناپدید شد، اما چیزهای نادرست دیگری در آن مکان رخ داد. وسکر در بدن جیل پادتن های بسیار قدرتمندی را مشاهده کرد. حضور طولانی مدت ویروس غیر فعال تی در بدن جیل، سبب ساخته شدن پادتن هایی بر علیه این ویروس شد. وسکر با اتکا به پادتن های بدن جیل مشکل سمی بودن ویروس اوروبوروس را حل کرد. این پادتن ها اجازه بهتر بودن و مفیدتر بودن را به مخلوقات

خلق شده از این ویروس می داد. وسکر، جیل را زنده نگه داشت تا پادتن های موجود در بدن او را به تولید انبوه برساند ) کشت در محیط آزمایشگاه (. جیل شخصی بود که زندگی خود را وقف مبارزه باB.O.W ها کرده بود، این مسخره بود که او در تولید مخلوقات به شکلی مستقیم حضور داشته باشد.

 

پس از تحقیقات گسترده، وسکر سرانجام موفق به کشف ویروس اوروبوروس شد. مشارکت جیل در این کشف مشترک او را برای نمونه شدن در انجام آزمایشات نامناسب کرد. پادتن های خالص موجود در بدن او استحکام مناسبی را برای جلوگیری از نفوذ اوروبوروس به بدنش ایجاد می کرد. گرچه وسکر برای او هدف دیگری را پیدا کرده بود.

 

متاسفانه برای وسکر، کریس ردفیلد و شوا آلومار به زودی از نقشه اش باخبر شدند. جیل ولنتاین از اسارت وسکر خارج شد و آن دو موفق به کشتن آلبرت وسکر شدند و با این کار از " طغیان اوروبوروس " در جهان جلوگیری کردند.

 

تاثیرات ویروس اوروبوروس

 

اوروبوروس، نوعی جدید از عوامل ویروسی را نشان می داد که پیش از این هرگز دیده نشده بود. اوروبوروس به کلی سمی است و نمونه را پس از ابتلا می کشد، و فقط به خاطر پادتن های ویژه جیل می توانست سم طبیعی را خنثی و برای آزمایشات و استفاده مناسب سازد. در یک بار ابتلا ،DNAی قربانی با ویروس ) بدون پادتن جیل ( ادغام شد و با ساختار ژنتیکی سازگاری پیدا کرد. عامل ویژه ای که سبب این امکان شگرف شد، وجود امتیاز تکامل به شکل مصنوعی بود. به هرحال رخ دادن بسیاری از این نمونه ها نادر و کمیاب است و این گونه نمونه ها ویروس را نپذیرفته و آن را در خود نابود می کند ) فرآیند ذره خواری ( مانند برخی جهش زاهای انگلی، اوروبوروس ) نمونه تکمیل شده ( کار خود را با حمله به هرگونه سیستم موجودات ) زنده یا غیرزنده (، در جریان انجام تحول در ساختارها آغاز می کند. با مصرف منابع موجود در ساختار یک نمونه، توسعه و گسترش خود را در بدن نمونه شدت می بخشد؛ درست مثل جریانات آزمایش زالوها ) اشاره به آزمایشات دکتر مارکوس.)

 

منبع : سایت خانه بازی ها © gameshouse.ir

  • Thanks 2
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...