بانک اطلاعاتی شرکت آمبرلا - مقالات - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

پست های پیشنهاد شده

بانک اطلاعاتی شرکت آمبرلا

 

155714245054502_524844.jpg

 

'''شرکت آمبرلا''' )به انگلیسی)Umbrella Corporation و با نام رسمی شرکت داروسازی آمبرلا )به نگلیسی Umbrella Pharmaceutical Corporation)، شرکتی خیالی است که در سری بازیهای معروف و پرطرفدار رزیدنت اویل[حضور دارد .در سری رزیدنت اویل، این شرکت دارای شعبه ها و مقرهای گوناگون در سرتاسر جهان است و محصولات دارویی و پزشکی، سلاح های و لوازم نظامی، سخت افزارها و نرم افزارهای کامپیوتری و محصولات غذایی این شرکت در متن زندگی بیشتر مردم جهان قرار داشت و بیشتر مردم دنیا به شکلی مستقیم یا غیر مستقیم در استخدام این شرکت بودند؛ به همین خاطر آمبرلا از نفوذ و محبوبیت بالایی در میان مردم، مسئولان و دولت های جهان برخوردار بود. آمبرلا محصولات گوناگونی را به مردم جهان عرضه می کرد اما سیاست اصلی این شرکت انجام آزمایش ها و پژوهش های گسترده، سری و فرامخفیانه در مهندسی ژنتیک و ساخت سلاح های بیولوژیکی بود.

 

به دلیل گستردگی فعالیت ها، شرکت آمبرلا، از نیروهای نظامی سازمان یافته برخوردار بود. این نیروها خود، به نیروهای تخصصی تر تقسیم می شدند و هرکدام وظیفه ی خاصی را برعهده داشتند؛ برخی به ارتش کشورها کمک می رساندند، برخی از محصولات شرکت حراست می کردند و گروهی نیز مسئول حفاظت از پروژه های

سری و فوق محرمانه ی شرکت بودند. گستردگی فعالیت های این شرکت، سبب شده بود تا در سرتاسر جهان دارای نامی معتبر و بانفوذ شود و مهمترین نقش اقتصادی و تجاری را در دنیای این بازی ایفا کند.

 

تاریخچه ی شرکت آمبرلا

پیشینه

 

سنگ بنای شرکت آمبرلا در سال 6611 به وجود آمد؛ زمانی که لرد اوزول ای اسپنسر به همراه دوست خود ادوارد آشفورد، دکتر جیمز مارکوس و شاگرد او یعنی برندون بایلی به آفریقا رفتند تا سرزمین فراموش شده ی Ndipaya را پیدا کنند. اسپنسر، دانشنامه ی جهانگردی به نام هانری تراویس را مطالعه کرده بود. در این کتاب از افسانه ای در میان مردمان آن سرزمین فراموش شده یاد می شود، افسانه ای که در آن گیاهی وجود داشت که حتا کشنده ترین زهرها را درمان می کرد و به مصرف کننده اش عمری جاودان، می بخشید.

 

اسپنسر و ادوارد آشفورد، این سرزمین فراموش شده را پیدا کردند؛ جایی که یک شهر باستانی در اعماق زمین بود و در کنار آن گل های افسانه ای قرار داشت؛ گل هایی که در اعماق زمین، بدون دریافت نور خورشید، رشد و تولید مثل می کردند. اسپنسر در ترشحات این گل ها ویروسی را کشف کرد. ادوارد آشفورد و دکتر جیمز

مارکوس مطالعات خود را بر روی این ویروس آغازکردند. سرانجام نیز ادوارد آشفورد با استفاده از این ویروس ،موفق به کشف نهایی ویروس مادر شد.

 

یک سال بعد، آنها به آمریکا بازگشتند، اسپنسر پیشنهاد بنیانگذاری شرکت را داد. برندون با این پیشنهاد مخالف بود و معتقد بود تا زمانی که نتوانند ویروس مادر را تولید کنند، تاسیس شرکت کار بیهوده ای است.

 

بنیانگذاری

 

در همین سال، معماری به نام جرج تریور کار ساخت عمارت اسپنسر را در دامنه ی کوهستان آرکلی واقع در

حومه ی شهر راکون، به پایان رساند. جرج از سال 6611 کار ساخت این عمارت را آغاز کرده بود. اسپنسر از او و بعدها از خانواده اش به قصد انجام آزمایش های مربوط به ویروس مادر، به عنوان نمونه های آزمایشگاهی استفاده کرد.در سال 6611 شرکت آمبرلا رسما بنیانگذاری شد. ادوارد آشفورد نیز بر اثر آزمایش های خود از بین رفت .

برندون بایلی به اجبار دز آفریقا ماند و مقدمات ساخت مقر مرکزی آمبرلا در آفریقا را فراهم نمود .او سپس نمونه هایی را برای دکتر مارکوس که به تازگی مقر آموزشی آمبرلا را تاسیس کرده بود، فرستاد.

 

در سال 6616، پسر ادوارد الکساندر آشفورد آغاز به ساخت عمارت خود در قطب جنوب کرد و سپس مرکز پژوهشی خود را به این عمارت پیوست کرد. او قصد داشت در این مقر در زمینه ی پروژه ی ورونیکا آشفورد فعالیت هایش را توسعه دهد. این پروژه ای بود که الکساندر قصد داشت تا در آن با روش های مهندسی ژنتیک ،میزان بهره ی هوشی و ذکاوت انسان ها را افزایش دهد. دو سال بعد، آلفرد و آلکسیا از درون پژوهش های او متولد شدند.

 

با به دست آوردن اطلاعات جدیدتری از ویروس مادر، مارکوس ویروس آزمایشی خود را به تعدادی از شاگردانش مبتلا کرد. آن ها نتوانستند از تاثیرات این ویروس در امان بمانند و مردند. جسدهای آن ها به درون فاضلاب مقر انداخته شد.

 

کشف ویروس تی

 

در سال 6691، دکتر جیمز مارکوس با ترکیب دی ان ای زالو با ویروس مادر، موفق به کشف نمونه ی جدیدی از

ویروس ها به نام ویروس تایرانت شد و آن را به صورت اختصار، ویروس تی نامید. ویروس تی نقش بسیار مهمی در شکل گیری داستان اصلی این سری داشت. هر جانداری که به این ویروس مبتلا شود، کشته می شود و در برابر، جریان الکتریکی ضعیفی را در بدن شخص مبتلا ایجاد می کند. این جریان الکتریکی ضعیف سبب به کار

افتادن مجدد برخی از سیستم های حیاتی بدن می شود اما این شخص دیگر یک موجود مرده و بی خرد است و فقط سعی می کند نیاز خود را به غذا برطرف کند. فقط یک بار گزش توسط زامبی ها کافی است تا ویروس تی از زامبی به بدن فرد سالم منتقل شود، تا یک زامبی جدید متولد شود. این یک موفقیت بزرگ برای اهداف سری

شرکت آمبرلا محسوب می شد. در 16 جولای همین سال، مقر آموزشی بسته شد و مارکوس دو نفر از بهترین شاگردان خود، یعنی آلبرت وسکر و ویلیام برکین را به مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی فرستاد .

مارکوس، در خود به دلیل کارهایش احساس نارضایتی داشت و این را برای تنها کسانی که اعتماد داشت یعنی ویلیام و آلبرت،نوشت، اما این اعتماد بیهوده بود. ده سال بعد، یعنی در سال 6611 ویلیام برکین و آلبرت وسکر به دستور اسپنسر، مارکوس را کشتند، اما زالویی به بدن او وارد شد. برکین نمونه ای از ویروس تی را برداشت اما او پژوهش های خود را بر روی پروژه ی ویروسG در بدن لیسا تریور متمرکز کرده بود. لیسا دختر جرج تریور بود که در عمارت اسپنسر نگهداری می شد و در برابر 61 آزمایش از خود پایداری نشان بود.

 

انتقام دکتر جیمز مارکوس

 

در سال 6661، بدن جیمز مارکوس به وسیله ی زالوی ملکه به شکل کامل بازسازی شد. او اینک در این فکر بود تا از اسپنسر و آمبرلا انتقام بگیرد؛ بنابراین ویروس تی را در مقر آرکلی منتشر کرد. دیری نپایید که کارکنان مقر به زامبی هایی خون آشام تبدیل شدند و برخی از آن ها از مقر و عمارت اسپنسر خارج شدند. این کار مارکوس سبب شد تا درنهایت، گوشه ای از پژوهش ها و فعالیت های غیر قانونی آمبرلا که به شکل فوق محرمانه انجام می شد، آشکار شود و در آینده، دیگر آن چهره ی موجه خود را در میان افکار عمومی نداشته باشد.

 

برکین و وسکر از این انتقام گیری مارکوس، به سود خودشان برای خروج از آمبرلا استفاده کردند. وسکر دو سال پیش از این رویداد، وارد اداره ی پلیس شهر راکون شده بود و گروه استارز را بنیانگذاری کرده بود. او اینک پس از این اقدام مارکوس، تیم براوو را برای انجام تحقیقات به آرکلی فرستاد و پس از مفقود شدن این تیم،او خود به همراه تیم تیم آلفا به جستجوی تیم مفقود شده رفت. هدف وسکر از این کار، آزمودن پروژه ی تایرانت و همچنین راهی برای خروج از آمبرلا بود. در پایان رویدادهای عمارت، وسکر با انجام یک مرگ نمایشی به همگان وانمود کرد که مرده است. اما او پیش از این رویداد و در دوران نوزادی، توسط آمبرلا برای پروژه ی کودکان وسکر انتخاب شده بود و جزء معدود بازماندگان این پروژه بود. در بدن او ویروس مادر وجود داشت و همواره برای او دردسرساز بود. از این رو به درخواست خودش، ویلیام برکین ماموریت یافت تا با یافتن یک راه حل او را یاری کند. برکین نیز با ساخت یک ویروس، که در حقیقت کند کننده ی روند تکاملی ویروس مادر در بدن وسکر می شد، به وسکر کمک کرد. او پیش از کشته شدن به دست تایرانت از این ویروس به شکل پیوسته استفاده می کرد و این سبب شد تا وسکر به دست تایرانت کشته نشود.

 

آلبرت وسکر پس از رویداد عمارت مجبور بود تا به مدت چند ماه مخفی بماند، او در این مدت از جاسوسی به نام ایدا وانگ برای پیشبرد برخی از نقشه هایش استفاده کرد؛ به دست آوردن نمونه ی ویروس جی که ساخته ی ویلیام برکین بود نیز، از جمله نمونه های این نقشه هاست. در حقیقت آمبرلا پیش از این نقشه ی وسکر، از قصد جدا شدن برکین و وسکر آگاه شده بود و به این منظور، هانک را فرستاد تا نمونه ی ویروس جی را برای شرکت نگه دارد. هانک پس از کشتن ویلیام برکین موفق به این کار شد، اما درگیری هانک و ویلیام باعث شیوع ویروس تی در سیستم فاضلاب شهر و پس از مدتی در تمام شهر شد. این رخداد به هیچ عنوان در برنامه ی کاری آمبرلا نبود. رخدادی که به شکل مستقیم در نابودی آمبرلا تاثیر داشت، پخش شدن ویروس تی در شهر راکون بود .

ویلیام برکین نیز با تزریق ویروس جی به خودش از مرگ نجات یافت و به زندگی بازگشت اما این تولد دوباره به قیمت از دست دادن انسانیتش بود. برکین سرانجام به توسط کلر ردفیلد و لیان اسکات کندی کشته می شود .

ایدا نیز در انجام ماموریت خود موفق شد؛ زیرا یک نمونه ی ویروس جی در گردنبند شری برکین وجود داشت و ایدا، آن را در جهت ماموریت خود، برای وسکر به دست آورد.

 

سقوط و نابودی

 

آمبرلا، محبوبیت و مشروغیت خود را در 12 سپتامبر سال 6661 ازدست داد؛ زمانی که بیشتر مردم شهر راکون پس از ابتلا به ویروس تی به زامبی تبدیل شده بودند. در بامداد بعدی، دولت ایالات متحده با حصار کشی در مرزهای شهر، این شهر را در حالت قرنطینه قرار داد. آمبرلا در شهر راکون دارای بخش های مختلفی بود، گاه پژوهشگران و ویروس شناسان آن مشغول تهیه ی واکسن ها و داروهای گوناگون بودند، گاهی نیز پژوهشگران بخش اسلحه و جنگ افزار این شرکت، به پژوهش پیرامونB.O.W ها می پرداختند. B.O.W کوتاه شده ی عبارت ) Bio Organic Weapon ) بوده و به مخلوقاتی مانند زامبی ها گفته می شود. آمبرلا با ساخت این ویروس ها قصد داشت تا آنها را بر روی موجودات زنده آزمایش کند تا این ویروس ها پس از ایجاد جهش های بزرگ و کنترل شده در ساختار دی ان ای موجودات، آنها را از موجوداتی نرمال به مخلوقاتی وحشی تبدیل کند و از آنها در جهت منافع خود بهره ببرد. U.B.C.S نهادی بود که توسط آمبرلا برای ایجاد امنیت، حفاظت و مقابله با حطرات احتمالی پروژه هایB.O.W راه اندازی شده بود. آمبرلا پخش ویروس تی در شهر و طغیان شهر راکون را پیش بینی نکرده بود و به همین خاطر به سرعت تیمی ازUBCS را در شهر راکون مستقر کرد. هدف مقابله با طغیان و نجات پژوهشگران آمبرلا از این رویداد بود.

 

در این میان، برخی از کارکنان آمبرلا کارهای مهمی را انجام دادند. دکتر فراست توسط مونیکا به دلیل پیدا کردن راهی برای ارتقاء ویروس حی کشته شد. یوکو سوزوکی که دو سال پیش به عنوان یک نمونه در پروژه ی تایرانت مورد آزمایش هایی قرار گرفت ،کارت امنیتی آمبرلا را که متغلق به خودش بود گم کرد، اما او سرانجام از شهر گریخت.

 

پژوهشگر پیشین آمبرلا گارگ مولر که اینک یک استاد دانشگاه بود، یک ضدویروس برای ویروس تی، با نام Daylight، پیش از طغیان ویروس در شهر کشف کرد. او می دانست که این طغیان دیر یا زود اتفاق می افتد. نابود شدن او برای آمبرلا مهم بود، اما نه فقط به خاطرDaylight. او پژوهش های ارزشمندی پیرامون پروژه ی تایرانت انجام داده بود و ممکن بود تا درآینده برای آمبرلا مشکل ساز شود. او توسط یکی از مامورانU.B.C.S به نام نیکولای گینووائف کشته می شود.

 

در جای دیگری در شهر راکون، برخی از اعضای تیمU.B.C.S ، یکی از اعضای خائن گروهU.S.S به نام رودریگوئز را در مقابل یک ساختمان مشاهده می کنند. او منتظر پژوهشگری به نام لیندا بود تا از مقر آمبرلا بازگردد. او یک چیز مهم را داشت. آن -AT1521 پاسخ آمبرلا به -Daylight بود. پس از بازیابیAT1521 ، پژوهشگر دیگری به نام کارتر، نمونه ی آزمایشی یک تایرانت -Tyrant T-0400TP - را برای کشتن یک مخلوق دیگر، آزاد کرد. اما این نمونه ی تایرانت خیانت کرده وAT1561 را از بین می برد و لیندا پس از فرار تلاش می کند تا برای بار دیگر 1561AT را بازیابی کند.

 

سرانجام، آمبرلا نتوانست موفق شود تا نظر رئیس جمهور آمریکا را برای انجام ندادن عملیات کدXX به خود جلب کند. عملیات کدXX نام عملیاتی است که رئیس جمهور آمریکا برای پاکسازی شهر راکون و بخشی از کوهستان آرکلی توسط بمب هسته ای تدارک دیده بود. اندکی بعد، همه ی نیروهای نظامی که در شهر زنده مانده بودند در تلاش برآمدند تا از شهر بگریزند. نیکولای گینووائف تلاش کرد تا با بالگرد از آنجا بگریزد. کارلوس اولیویرا، جیل ولنتاین و بری بارتون نیز با کمک بالگرد از شهر فرار کردند. رودیگوئز، مامور بود تا لیندا را از شهر خارج کند. او موف به این کار شد اما به دست تامی نلسون کشته شد. در نهایت پس از برخورد بمب هسته ای

با شهر همه ی افرادU.B.C.S که در شهر بودند) 611 تا 111 نفر(، مگر کارلوس اولیویرا به گونه ای کشته شدند و شکستی بزرگ را برای آمبرلا رقم زدند.

 

خوشبختانه شرکت آمبرلا در بهبود بخشیدن وضعیت خود پس از طغیان شهر، ناموفق بود. اما با این وجود، آمبرلا دارای نفوذ بسیاری بود و همیشه مسئولیت عملیات کدXX و نابود کردن شهر و پاکسازی مدارک را به دولت آمریکا نسبت می داد. با این وجود لیندا و یوکو سوزوکی بازماندگانی از آمبرلا بودند که درآینده به ضرر آمبرلا شهادت دادند.

 

در نوامبر 6661، آرک تامپسون به درخواست لیان اسکات کندی در جزیره شینا، ماموریت یافت تا پیرامون فعالیت های غیرقانونی شرکت آمبرلا در این جزیره به تحقیق بپردازد. تامپسون در این چزیره موفق شد تا یکی دیگر از نمونه های تایرانت - هیپنوس - را نابود کند. پس از مدتی کوتاه، کلر ردفیلد که در جستجوی برادرش به شعبه ی آمبرلا در پاریس رفته بود، توسط ماموران امنیتی آمبرلا دستگیر شد و به جزیره ی راکفورت تبعید شد .

کلر در این جزیره با خانواده ی آشفورد روبه رو شد که در تلاش برای ارتقاء پروژه ی تایرانت به وسیله ی ویروس T.Veronica بودند. آلکسیا آشفورد و آلفرد آشفورد دو فرزند ]]الکساندر آشفورد بودند که در محیط آزمایشگاهی و به وسیله ی دی ان ای ورونیکا به وجود آمده بودند. آلکسیا آشفورد با ترکیب ویروس مادر با دی ان ای ورونیکا موفق به کشف ویروسی به نامT.Veronica شده بود. از آنجایی که پژوهشهای آلکسیا زیرمجموعه ای از پروژه ی تایرانت(Tyrant) شرکت آمبرلا بود، همانند تمامی مخلوقات و ویروس های دیگر این پروژه، دارای یک پیشوندT پیش از نامVeronica است. کلر در این جزیره به آلبرت وسکر نیز مواجه شد. وسکر برای نابود کردن آلکسیا و همچنین به دست آوردن ویروس تی.ورونیکا پا به جزیره گذاشته بود. کلر به همراه استیو بورنساید به کمک هواپیما از جزیره گریخته و در آنتارکتیکا فرود می آیند. استیو در این مکان توسط آلکسیا اسیر شده و به ویروس تی.ورونیکا آلوده می شود. پس از مدتی کریس ردفیلد پس از دریافت پیغام از لیان خود را برای کمک به کلر به جزیره رسانده و با آلبرت وسکر روبه رو می گردد. پس از رویداد عمارت کریس، وسکر را مرده می پنداشت اما هرگز چنین نبود. اکنون آلبرت وسکر قدرتمند تر از همیشه بود. وجود ویروس مادر و وبروس کند کننده ی آن )که توسط برکین ساخته شده بود( و البته یک نمونه از ویروس تی که به شکل تکامل یافته توسط ضربه ی تایرانت )از رویداد عمارت( در بدن او وجود داشت از آلبرت وسکر یک فراانسان ساخته بود. وسکر شخصی بود که در برابر تمام ویروس های موجود در بدنش، مقاومت نشان می داد. سیستم سلولی بدن او این برتری را به او می داد که این ویروس ها بر بدنش تاثیر مطلوب بگذارد. به هرحال کریس متوجه می شود که خواهرش پیش از او از جزیره فرار کرده و هم اکنون در شعبه ی آمبرلا در قطب جنوب حضور دارد. او به آنجا رفت و با کلر ملاقات کرد. سرانجام نیز کریس با نابود کردن آلکسیا آشفورد این شعبه از آمبرلا را نیز به نابودی کشاند.

 

با نابودی جزیره ی شینا، جزیره ی راکفورت و شعبه ی آمبرلا در قطب جنوب، بیشتر فعالیت های مهم و اصلی آمبرلا که به شکل غیرقانونی انجام می پذیرفت نیز نابود شد و به شکست های پیشین آمبرلا پیوست خورد.

 

در سال 1111، مرفیوس دی دوال، به منظور انتقام از آمبرلا با ترکیب دو ویروس تی و جی نوعی جدید از ویروس ها را با نام ویروسtG پدید آورد اما او نیز سرانجام مانند بیشتر پژوهشگران، به ویروسی که خودش کشف نموده بود مبتلا شد و او نیز به نابودی کشانده شد. بروس مک گیون شخصی است که این هیولا را نابود کرد و سبب شد تا پروژه ای دیگر از پروژه های مرتبط با شرکت آمبرلا با شکست روبه رو شود.

 

در سال 1112، آخرین شکست برای پروژه های غیر قانونی شرکت آمبرلا رخ داد. کریس و جیل در غالب یک تیم ضد فعالیت های تولید سلاح های بیولوژیکی خود را به منطقه ی قفقاز در روسیه رساندند. مکانی که شعبه ی آمبرلا در آن وجود داشت و سرگئی ولادیمیر، فرمانده ی کل نیروهای نظامی شرکت آمبرلا در سرتاسر جهان آماده ی بهره برداری از جدیدترین نمونه ی تایرانت به نامT-a.l.o.s بود. تیلوس آخرین برگ برنده ی شرکت آمبرلا از پروژه ی مرگبار تایرانت بود. اما تیلوس هم سرانجام توسط کریس ردفیلد و جیل ولنتاین نابود شد. با نابودی تیلوس، کریس و جیل از آن منطقه فرار کردند. وسکر چندساعت پیش از کریس و جیل خود را به این شعبه رسانده بود و در زمانی که آن دو تیلوس را نابود کردند، اطلاعات سری را ازRed Queen برداشت کرده و سرگئی ولادیمیر را که پس از تزریق نوع ویژه ای از ویروس به خودش به هیولا تبدیل شده بود را نیز نابود کند.

 

آمبرلا پس از این رخداد دیگر آن نیروی نظامی قدرتمند خود را نداشت، شکست های پی درپی در پروژه هایش و بازگشت تفکرات مردم از شرکت، دیگر دلیلی را برای حمایت دولت ها و سازمان های جهانی برایش باقی نگذاشت. آمبرلا خیلی زود گناهکار شناخته شد و توسط دولت آمریکا از ادامه ی هرگونه فعالیتی منع شد. عمده سهام این شرکت در سرتاسر جهان مصادره گشت و مهمترین اهرم شرکت )یعنی ثروت( برای ادامه ی نفوذش در جهان از بین رفت.

 

پس از این رخداد، تمام پیکان ها به سوی لرد اوزول ای اسپنسر نشانه گیری شد. کریس و جیل این بار در غالب تیمB.S.A.A در جستجوی اسپنسر برآمدند. در سال 1111، کریس و جیل گزارش های معتبری را از محل حضور بنیانگذار آمبرلا دریافت کردند. آن دو در این فکر بودند که با هجوم به مخفیگاه اسپنسر و بازداشت او، از او بازجویی کنند. پس از ورود آنها به عمارت اروپایی اسپنسر، جست و جو برای یافتن اسپنسر آغاز شد؛ اما این کار آسانی نبود. آن دو به هر شکل ممکن خود را به پشت اتاق اسپنسر می رسانند و پس از ورود به اتاق رویدادهای عجیبی را به چشم خود خواهند دید. اوزول ای اسپنسر، کشته شده و بر روی زمین افتاده است، در حالی که آلبرت وسکر در آنجا حضور داشت. وسکر پیش از آنکه کریس و جیل خودشان را به اسپنسر برسانند ،حساب خود را با او تسویه کرد و اسپنسر را کشته بود. وسکر از همه ی سازمان ها و مخالفان آمبرلا نسبت به

کشتن اسپنسر حریص تر نشان داده بود. با مرگ تنها بنیانگذار باقیمانده از سه بنیانگذار آمبرلا، پرونده ی شرکت آمبرلا نیز بسته شد.

 

پروژه های سری شرکت آمبرلا

 

شرکت آمبرلا علاوه بر فعالیت های قانونی و بسیار تاثیرگذارش در اقتصاد دنیای این بازی دارای چندین پروژه ی غیرقانونی و مخفیانه بود که در راستای تولیدB.O.W های گوناگون بود که هدف اصلی بنیانگذاران شرکت نیز محسوب می شد.

 

پروژه ی مادر (پروجنیتور)

 

پروژه ی مادر )به انگلیسی: Progenitor Progect)، نام نخستین و یکی از اصلی ترین پروژه های سری شرکت آمبرلا بود. محدوده ی این پروژه پیرامون ساخت ویروسی بود که بتواند جهش هایی کنترل شده در دی ان ای موجودات به وجود آورد. تا پیش از ساخت ویروس مادر ایجاد جهش در ساختار دی ان ای کاری بسیار دشوار بود و فقط از راه پرتوهای هسته ای، انفجار شیمیایی و برخی ویروس ها ممکن بود؛ در ضمن این پارامترهای ذکر شده جهش هایی غیرقابل پیش بینی ایجاد می کنند که سبب می شود تا پس از جهش ژنتیکی، علایمی نامطلوب در فرد ایجاد شود. در حقیقت این توانایی وجود ندارد که در دی ان ای موجودات جهش هایی دلخواه که علایمی مطلوب داشته باشند ایجاد شود. شرکت آمبرلا در تلاش بود تا با ایجاد جهش هایی دلخواه در ساختار دی ان ای موجودات از آنها به عنوان سلاح های زنده استفاده کند. هدفی شوم و سری که آمبرلا به دنبال آن بود.

 

پس از کشف ویروس مادر توسط ادوارد آشفورد، این ویروس این توانایی را برای آمبرلا فراهم می کرد تا

جهش هایی کنترل شده در ساختار بدن موجودات زنده ایجاد کند. اما ویروس مادر دارای قدرت زیادی بود و بر روی هر جانداری جهش های دلخواه را ایجاد نمی کرد. در حقیقت این ویروس بیشتر مبتلایان به خودش را می کشت .

از این ویروس دو نمونه ی اصلاح شده نیز ساخته شد، اما ویروس مادر چیزی نبود که به خودی خود آمبرلا را به اهدافش برساند. پروژه ی کودکان وسکر نیز نمونه ای از پروژه های زیرمجموعه ی پروژه ی مادر بود.

 

پروژه ی تایرانت

 

پروژه ی تایرانت )به انگلیسی: Tyrant Project)، نام یکی از پروژه هایی است که به پیشنهاد جیمز مارکوس، در کنار پروژه ی مادر آغاز شد. ضعف های کاربردی ویروس مادر که به دلیل قدرت زیاد آن بود، نمی توانست برای آمبرلا مفید باشد. آمبرلا برای رسیدن به هدفش به دنبال راهی بود تا هیچ شکستی برایش پیش نیاید، اما ویروس مادر بسیار قدرتمند بود و نتیجه ی پیامدهای اسستفاده از این ویروس، در بیشتر زمان ها ناموفق بود و شخص مبتلا را می کشت. ازاین رو دکتر جیمز مارکوس در تلاش بود تا با انجام آزمایش هایی از قدرت ویروس مادر بکاهد و آن را برای استفاده مناسب تر سازد. او پس از پژوهش های گسترده سرانجام با ترکیب دی ان ای زالو )آن زالو نیز خود به ویروس مادر مبتلا بود( با ویروس مادر کشف بسیار عظیمی را به نام خود ثبت کند. تاثیر گذاری این ویروس کاملا موفقیت آمیز بود و علاوه براینها بسیار سریع از موجودی به موجود دیگر منتقل می شد. این ویروس که می توانست در آینده بخش بزرگی از هدف های آمبرلا را محقق کند با اشتباه خود آمبرلا، در آینده خود این شرکت را به رسوایی کشاند. آمبرلا با کشتن مارکوس و برکین در حقیقت خود را نابود کرد. مارکوس توسط زالوی مادر زنده ماند و با پخش ویروس تی در کوهستان آرکلی از آمبرلا انتقام گرفت و درگیری هانک با برکین نیز سبب شد تا ویروس تی در سطح شهر پخش شود و "عملیات کدXX" انجام شود.

 

تمامی مخلوقات و ویروس های ساخته شده که جزئی از زیر مجموعه ی پروژه ی تایرانت قرار می گرفتند، از یک

پیشوندT در ابتدای نام خود بهره می بردند. اصول کار در ساخت ویروس های این پروژه، ضعیف کردن و مناسب ساختن ویروس مادر برای استفاده، توسط ترکیب کردن آن با دی ان ای سایر موجودات است. ویروس تی.ورونیکا نیز درحقیقت زیرمجموعه ی پروژه ی تایرانت بود و شیوه ی ساخت این ویروس با شیوه ی ساخت ویروس تی بسیار شباهت داشت. آلکسیا آشفورد با ترکیب کردن دی ان ای ورونیکا با ویروس مادر این ویروس را کشف کرد و به دلیل قرار گرفتن این ویروس در زیرمجموعه ی پروژه ی تایرانت، طبق اصول نامگذاری از پیشوندT استفاده کرد.

 

نمسیس نیز یکی از مخلوقات زیرمجموعه از پروزه ی تایرانت بود که نام اصلی آنNemesis T-Type بود که به اختصار نمسیس نامیده می شد. آخرین و قدرتمند ترین نوع از مخلوقات تایرانت، تایرانتT-a.l.o.s بود که کوتاه شده ی عبارتTyrant-Armored Lethal Organic System به معنی تایرانت زنده، کشنده و زره دار است.

 

پروژه ی برکین

 

ویلیام برکین پروژه ای را به سرانجام رساند که زیرمجموعه ی هیچ یک از دو پروژه ی پیشین شرکت نبود. برکین از تکامل ویروس مادر در ژنوم سلولهای بدن لیسا تریور، ویروسی جدید به نام " ویروسG " را کشف کرد. حرفG بیانگر کلمهGene است که نمایانگر استخراج این ویروس از ژن یک موجود است. این ویروس نیز هرچند برخلاف ویروس مادر همیشه دارای تاثیر مطلوب بود اما شیوه ی انتقال آن از موجودی به موجود دیگر به سادگی ویروس تی نبود؛ علاوه بر این، شخص مبتلا به ویروس جی مرتب به تغییر شکل دچار می شد و حالت پایدار مشخصی نداشت .وجود چشم سوم در مخلوقات مبتلا به ویروس جی، از ویژگی های این ویروس می باشد. حالت جهش یافته ی ویلیام برکین و کورتیس میلر، مخلوقاتی هستند که زیر مجموعه ی مخلوقات پروژه یG محسوب می شوند

 

شعبه های شرکت آمبرلا

 

مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی

 

مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی: یک مقر پژوهشی واقع در جنگل های راکون در دامنه ی کوهستان

آرکلی که توسط عمارت اسپنسر مخفی شده است. این مقر در درون عمارت اسپنسر قرار داشت و توسط جرج تریور طراحی و ساخته شده بود. آمبرلا بیشتر فعالیت های پژوهشی پیرامون ویروس تی را در این مقر انجام داد.

 

مقر آموزشی آمبرلا

 

مقر آموزشی آمبرلا: این مقر توسط دکتر جیمز مارکوس مدیریت می شد و مسئول آموزش اشخاص علاقمند و

البته بااستعداد بود. ویلیام برکین و آلبرت وسکر در این مقر زیر نظر جیمز مارکوس بودند. در سال 6691، این مقر بسته شد و مارکوس در آنجا باقی ماند تا بر روی پروژه ی ویروس تی پژوهش های خود را تکمیل کند. ده سال بعد، مارکوس به دستور اسپنسر و توسط شاگردان خود ) برکین و وسکر ( کشته شد و در این هنگام زالوی ملکه وارد بدن او شد.

 

مقر پژوهشی آمبرلا در شیکاگو

 

مقر پژوهشی آمبرلا در شیکاگو: مقری که جان، دوست ایدا وانگ پیش از فرستاده شدن به مقر پژوهشی آمبرلا در کوهستان آرکلی، در آنجا کار می کرد. ویلیام برکین به شکل ماهیانه در این مقر حضور می یافت و پیرامون آموزش های پژوهشی شرکت آمبرلا، در سمینارهای این مقر، شرکت می کرد.

 

آزمایشگاه زیرزمینی آمبرلا در شهر راکون

 

آزمایشگاه زیرزمینی آمبرلا در شهر راکون: این آزمایشگاه مکانی بود که ویلیام برکین برای پروژه ی ویروس جی از آن استفاده می کرد. این مقر همچنین به مقر آموزشی آمبرلا متصل بود.

 

کارخانه ی متروک

 

کارخانه ی متروک: این مقر توسط یک کارخانه ی متروکه در شهر راکون، پنهان بود. بیشتر فعالیتهای این مقر در زمینه ی تولید دارو و مواد شیمیایی دیگر بود.

 

بیمارستان شهر راکون

 

بیمارستان شهر راکون: آمبرلا، در طبقه ی زیرین بیمارستان مرکزی شهر راکون، از یک آزمایشگاه کوچک برخوردار بود. در این مکان تعداد زیادی مخلوق میمون زامبی وجود داشت. همچنین در این آزمایشگاه مواد لازم برای تولید واکسنی برای ویروس تی وجود داشت.

 

مقر آمبرلا در جزیره ی شینا

 

مقر آمبرلا در جزیره ی شینا: جزیره ی شینا نام جزیره ای کوچک در اروپا بود که تمامی این جزیره ی کوچک متعلق به شرکت آمبرلا بود. پژوهشگران و کارکنان آمبرلا در این جزیره زندگی و برای شرکت کار می کردند.

 

مقر آمبرلا در پاریس

 

مقر آمبرلا در پاریس: این مقر، مقر مرکزی آمبرلا در اروپا بود. کلر برای یافتن برادرش به این مقر نفوذ کرده بود که توسط ماموران امنیتی آمبرلا دستگیر می شود. کریستین هانری شخصی است که مسئول پروژه های در حال جریان این مقر بود. در مقر ششم آمبرلا در اروپا، انگلNE-Alpha کشف شد. از استفاده ی این انگل به همراه ویروس تی، تایرانتی جدید به نام نمسیس پدید آمد. نمسیس به معنی فرشته ی انتقام بوده و هدف از این نام گذاری، انتقام شرکت آمبرلا از اعضای گروه استارز است.

 

مقر آمبرلا در جزیره ی راکفورت

 

مقر آمبرلا در جزیره ی راکفورت: جزیره ای دورافتاده که در آن آلفرد آشفورد زندگی می کرد. این یک جزیره ی نظامی بود و برخی از زندانی های آمبرلا به این جزیره فرستاده می شدند. در این جزیره یک مقر آموزشی متعلق به آمبرلا وجود داشت که در زمینه ی خلق برخی از مخلوقات فعالیت داشت.

 

مقر آمبرلا در آنتارکتیکا

 

مقر آمبرلا در قطب جنوب: مقری که الکساندر آشفورد برای پیشبرد پروژه ی دی ان ای ورونیکا از آن استفاده می کرد. در این مکان، کلر پس از مدت ها جستجوی برادرش، او را مشاهده کرد. کریس پس از این آلکسیا

آشفورد را که به ویروس تی.ورونیکا مبتلا بود، شکست داد. وسکر نیز در این مکان به این ویروس ) از درون بدن استیو بورنساید ( دست یافت.

 

مقر آمبرلا در اقیانوس اطلس

 

مقر آمبرلا در اقیانوس اطلس: مقری بی استفاده واقع در یک جزیره در اقیانوس اطلس. این مقر به دلایل نامشخصی در انجام پروژه هایش ناکام ماند و بدون هیچ بحثی این مقر بسته شد که بعد ها برخی از فعالیت های مورفیوس دی دوال در آن انجام پذیرفت.

 

مقر آمبرلا در روسیه

 

مقر آمبرلا در روسیه: این مقر در پوشش یک پالایشگاه نفت قرار داشت. این مکانی بود که پروژه یT-a.l.o.s

تکمیل و بعدها توسط کریس و جیل نابود شد. این مقر همچنین مکانی بود که کامپیوتر مرکزیRed Queen در آن قرار داشت.

مقر آمبرلا در آفریقا

 

مقر آمبرلا در آفریقا: این مقری بود که در نزدیکی سرزمین زیرزمینیNdipaya قرار داشت که یکی از پراهمیت ترین مقرهای شرکت آمبرلا محسوب می شد. گل های مادر نیز در این مکان وجود دارند. پس از بسته شدن این مقر در سال 6661، شرکت ترایسل به پیشنهاد آلبرت وسکر، کنترل این مقر را بر عهده گرفت. این مقر همچنین مکانی بود که ویروس مادر در آن ساخته شد و سالها بعد در همین مقر کار بر روی ویروسUroboros آغاز گشت.

 

جزیره ی اسپنسر

 

جزیره ی اسپنسر: جزیره ای در اقیانوس آرام که " آلکس وسکر " در آن به پژوهش های سری می پرداخت.آلکس دوازدهمین نفر از سی گزینه ی نهایی پروژه ی کودکان وسکر است. او در جریان پروژه ی کودکان وسکر که

توسط اوزول ای اسپنسر طراحی شده بود، قرار گرفت. هدف از این پروژه، ساخت دنیایی جدید بود که در آن

انسانهایی با ضریب هوشی بسیار بالاتر و اشتباهاتی بسیار کمتر زندگی می کردند. آلکس نیز از پدر و مادری نخبه متولد شده بود و به اعتقاد اسپنسر، یقینا دارایDNA برتر نیز بود .او در جریان اجرای پروژه، یکی از کمتر کسانی بود که توانست در آزمایش ها موفق شود؛ آزمایش هایی که حتا خودش هم از آن بی خبر بود. او با

آموزشهایی که دیده بود،درآینده به استخدام شرکت آمبرلا در آمده و به عنوان پژوهشگر در آنجا مشغول به کار می شود.

 

از دید اسپنسر ،آلکس یکی از مناسب ترین گزینه های دارای آبنده ی روشن در میان دیگر گزینه ها بود. آلکس نیز نسبت به اسپنسر، وفادار نشان داد و اینها سبب شد تا اسپنسر یک پروژه ی مخفیانه را به آلکس بسپارد .

آلکس مطالعات و پژوهش های خود را پیرامون ویروسی که از اسپنسر گرفته بود، در این جزیره آغاز کرد و هدف از این پروژه جاویدان کردن اسپنسر بود. آلکس موفق به این کار بزرگ شد، اما خیانت های اسپنسر به او، سبب شد تا راه دیگری را در پیش بگیرد.

 

منبع : سایت خانه بازی ها © gameshouse.ir

  • Thanks 2
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...