ایستراگ های بازی |  Resident Evil 3 Remake Easter eggs - Resident Evil 3 - انجمن خانه بازی ها رفتن به مطلب
اطلاعیه
جهت استفاده کامل و دانلود از انجمن ثبت نام کنید. ! به انجمن خانه بازی ها خوش آمدید

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME REMAKE

ایستراگ های بازی |  Resident Evil 3 Remake Easter eggs


پست های پیشنهاد شده

ایستراگ های بازی |  Resident Evil 3 Remake Easter eggs

همانطور که مطلعید، چندی قبل بود که بازی Resident Evil 3 Remake که بازسازی بر عنوانی با همین نام که در سال 1999 منتشر گشت است، بالاخره عرضه شد. این اثر ایستر اگ‎ها و اشارات فراوانی دارد که تعدادی مربوط به نسخه اصلی بازی، تعدادی مربوط به اتفاقات این سری و تعدادی دیگر نیز مربوط به سایر بازی‎های سبک وحشت و بقا هستند. در این مقاله قصد داریم بدون اسپویل شدن بازی برای شما، به ذکر این 14 ایستر اگ بپردازیم.

قابل ذکر است که بعضی از ایستر اگ‎ها بسیار واضح هستند؛ برای مثال یکی از لباس‎های شخصیت اصلی یعنی جیل ولنتاین (Jill Valentine) که در نسخه اول این سری وجود داشت و می‎توانید در طول بازی آن را به دست آورید. بعضی دیگر از ایستر اگ‎ها نیز پیدا کردن‎شان کمی سخت‎تر است. برای مثال، رمز کمد‎ها و قفسه‎هایی که در Resident Evil 2 قفل بودند، در Resident Evil 3 نیز مشابه است که کاری منطقی است زیرا شما دقیقاً با همان کمد یا قفسه روبرو می‎شوید! در زیر می‎توانید با ایستر اگ‎های این اثر آشنا شوید.

راهنمای حل معماهای بازی

لباس .S.T.A.R.S

RE3%20REMAKE%201-1%20%281%29.jpg

بعد از به اتمام رساندن بازی و به دست آوردن امتیاز کافی، می‎توانید لباس کلاسیک جیل که همان لباس S.T.A.R.S. است را به دست آورید که در نسخه اول این سری وجود داشت. قابل ذکر است که تقریباً تمام جزئیات این لباس حفظ شده و شاهد اثری کاملاً با کیفیت و البته نوستالژیک هستیم.

دیگر شخصیت‎های بازی‎های CAPCOM

RE3%20REMAKE%201-1%20%282%29.jpg

در مغازه اسباب بازی فروشی شهر راکون، می‎توانید پوسترهایی از شخصیت‎های دیگر بازی‎های شرکت Capcom را مشاهده کنید که می‎توان به شخصیت آرتور (Arthur) از بازی Ghosts and Goblins، و مگا مَن (Mega Man) اشاره کرد. همچنین پوسترهایی دیگر نیز در محیط بازی وجود دارند که به نظر اشاره به عناوین دیگری دارند که حتی برخی از آن‎ها ساخته شرکت Capcom نیستند که از نمونه آن می‎توان به پوستری در تونل قطار اشاره کرد که به نظر از بازی Bubble Bobble هستند.

پوسترهای نسخه اصلی RESIDENT EVIL 3

RE3%20REMAKE%201-1%20%283%29.jpg

تعدادی از پوسترهایی که در نسخه اصلی Resident Evil 3 وجود داشتند، به صورت دست نخورده در این بازسازی نیز قرار دارند که از نمونه آنان می‎توان به AquaCure، Big.E و … اشاره کرد. همچنین پوسترهای جدیدی از برخی فیلم‎ها در بازی قرار داده شده است که اشاره‎هایی به برخی آثار برجسته سینما مانند Top Gun، Alien، Terminator و … اشاره کرد. همچنین اشاره دیگری نیز به فیلم Alien در بازی وجود دارد. در دقایق ابتدایی می‎توانید کافه‎ای با نام Sigourney را مشاهده می‎کنید که اشاره‎ای به بازیگر معروف این فیلم، سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) است.

افسر ماروین

RE3%20REMAKE%201-1%20%284%29.jpg

وقتی کنترل شخصیت کارلوس (Carlos) را به دست می‎گیرید و به مقر پلیس می‎روید، یک چهره آشنا می‎بینید؛ او کسی نیست جز افسر ماروین (Marvin) که در Resident Evil 2 حضور داشت. برای اولین بار در کل این سری، بالاخره می‎فهمیم چه بلایی به سر او آمده است. همچنین می‎توانید وارد راهرویی شوید که پوستر افسر برد ویکرز (Brad Vickers) در آن وجود دارد. در همان اتاق، کمدی وجود دارد که در آن لباس پلیس معروف لیان (Leon) را نیز می‎توانیم ببینیم.

کلاه MR. X

RE3%20REMAKE%201-1%20%285%29.jpg

اگر یادتان باشد در هال اصلی مقر پلیس در Resident Evil 2 شاهد کلاهی بودیم که به عقیده عده‎ای مربوط به مستر ایکس (Mr. X) دشمن مخوف بازی بود. این کلاه در این بازی نیز وجود دارد. البته به نظر می‎رسد این نظریه چندان هم درست نباشد و کلاه مذکور شاید یک کلاه عادی یا کلاه کلانتر شهر باشد. به هر حال هر کس برداشت خودش را دارد.

POWER STONE

RE3%20REMAKE%201-1%20%286%29.jpg

اگر تمام قطعات مربوط به پازل Kite Bros Railway را پیدا کنید، در نهایت بازی به شما آیتم‎هایی به نام Power Stones می‎دهد که اشاره‎ای به عنوانی با همین نام ساخته شرکت Capcom در سال 1999 است.

PUBLIC MARKET

RE3%20REMAKE%201-1%20%287%29.jpg

در دقایق ابتدایی بازی که کنترل جیل را بر عهده دارید و وی از آپارتمانش فرار می‎کند، با تابلویی مواجه می‎شوید که بر روی آن نوشته Public Market به رنگ قرمز به چشم می‎خورد. این اشاره‎ای به یک مکان واقعی در شهر سیتل ایالت واشنگتن است.

 

پلیس‎های کشته شده در RESIDENT EVIL 2

وقتی وارد ضلع غربی مقر پلیس می‎شوید، به وضوح می‎بینید که دو افسری که در راهرو نسخه دوم بازی به دست لیکرها (Licker) کشته شده بودند چگونه به قتل رسیده‎اند و کارلوس نیز کمکی به آنان نمی‎کند.

 

دیوار منفجر شده در حمام مقر پلیس در RESIDENT EVIL 2

ممکن است هنگام تجربه Resident Evil 2 این سوال برای‎تان پیش آمده باشد که چرا بخشی از دیوار حمام در مقر پلیس منفجر شده بود. در Resident Evil 3 می‎فهمید که در واقع این کار کارلوس بوده است.

موجودات جهش یافته در NEST

RE3%20REMAKE%201-1%20%288%29.jpg

وقتی در نقش جیل وارد NEST می‎شوید وارد یک آزمایشگاه ترسناک می‎شوید که در آن جا درون محفظه‎هایی شیشه‎ای انواع Tyrant های معروف (موجوداتی مانند مستر ایکس از نسخه دوم، نمسیس در همین نسخه و …) این سری را شاهد هستید که آماده رها شدن به درون شهر راکون و ایجاد آشوب هستند. در این آزمایشگاه به غیر از Tyrant ها می‎توانید موجودات دیگری از این سری بازی را نیز مشاهده کنید.

 

اشارت مختلف کارلوس به وقایع RESIDENT EVIL 2

وقتی در نقش کارلوس وارد مقر پلیس می‎شوید، وی اشارت مختلفی به جریانات نسخه دوم سری می‎کند؛ از قبیل مسخره کردن مراسم ورودی لیان، اشاره به لباس وی و … . حتی میبینیم که او بسیار حرف گوش‎کن‎تر از لیان بوده و از درها و مکان‎هایی که علامت خطر دارند به راحتی دوری می‎کند.

پوستر عجیب

RE3%20REMAKE%201-1%20%289%29.jpg

وقتی در نقش جیل هستید، خارج از مغازه اسلحه فروشی با یک پوستر برخورد می‎کنید که به نظر اظهارات یکی از شهروندان است که اطلاعات زیادی در مورد وقایع رخ داده داشته است. ظاهراً کسی به حرف‎های وی توجهی نکرده است.

 

دیالوگی از نسخه اصلی RESIDENT EVIL 3

در یکی از قسمت‎هایی که نمسیس جیل را دنبال می‎کند، وی دیالوگی را خطاب به نمسیس به زبان می‎آورد که بسیاری از طرفداران قدیمی آنان را به خوبی به یاد دارند. جالب است بدانید که این دیالوگ، مستقیماً از نسخه اصلی گرفته شده و بدون تغییر است.

 

آهنگ پایانی نسخه اصلی RESIDENT EVIL 2

وقتی در نقش جیل وارد مغازه دونات فروشی Moon می‎شوید، آهنگی را می‎شنوید. اگر نسخه اصلی Resident Evil 2 را تجربه کرده و به پایان رسانیده باشید، قطعاً این قطعه برای‎تان آشنا خواهد بود. آهنگ مذکور، دقیقاً همان آهنگی است که در پایان بخش کمپین مربوط به لیان در نسخه اصلی وجود داشت که متاسفانه در بازسازی آن لحاظ نشده بود.

پایان.

  • Thanks 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...